Не мога да си намеря мъж "като за мен", и тва е.

  • 9 875
  • 246
  •   1
Отговори
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Положение вече е толкова безнадеждно, че просто не знам какво да правя.
Имам чувството, че дори сама бягам от мъжете. Онзи ден бях с една приятелка на басейн, дойдоха 8 момъка и тя ми каза да се поразходя, а аз абсолютен блокаж - срам ме е дори  да поразгледам. Те бяха доста по-млади от нас, но хубави момчета.
Писах си с някакви по интернет, уговорих си срещи и после си канселирах профилa, преди да разменим телефони.
Отказвам се още преди да съм започнала каквото и да е...

Няма мъж като за мен и ме мързи да "интервюирам" някви нови кандидати, да се запознавам с техните съдби и животи, които ще отпаднат след 15 минути приказки... Капсулирала съм се.

Това фаза ли е, отчаяна ли съм?
Сама себе си не разбирам. Уж искам пък не ща. Помощ...

Последна редакция: вт, 10 май 2022, 04:41 от PriMadonna

# 1
  • Мнения: 6 561
Просто не искаш да ходиш по целенасочени срещи, да се предлагаш и тн., което напълно разбирам. Искаш да го срещнеш случайно чрез общи познати, работа, хоби, нещо подобно, да се опознаете приятелски и после вече ако искаш да преминеш на другото ниво със срещите. Съвсем нормално, и аз не бих ходила по срещи с непознати или да се навирам на някакви по басейните. Отпусни се, вярвай в съдбата, не търси целенасочено, и ще срещнете случайно, когато най-малко очакваш.

# 2
  • Мнения: 5 247
Само период е. Но твоя човек ще се появи случайно. Не е нужно да го търсиш.

# 3
  • Мнения: 3 770
Примадона, ти беше в Щатите, ако правилно си спомням. Чела съм те и каквото си описвала на дейтинг фронта е същото каквото е и при мен. Аз съм вероятно по-голяма от тебе и разведена, но ми се струва, че и на 20 да бях, все същото щеше да е.
Гледам сина ми, който е на 21, приятелка няма. Учене, работа, разни извънкласни занятия, изобщо не се интересува ни от жени, ни от мъже.

Гледам и разни познати, колеги, местни, ами какво да ти кажа - студени хора, дистанцирани, или пък естествено женени. Ама женени отпреди 100 години, да не помислиш, че някакви свалки вървят. Гледат иначе, обръщат се след мене, ама толкоз. Само за пиене говорят, и за пари много ясно. Положението е отчайващо, ако някой си търси половинка.

Обаче! Аз не търся мъж да живея с него, на мене ми трябва мъж за секс и две приказки да можем да си кажем. Не искам никой да ме издържа, да ме води насам-натам и да ми дава наклон в живота. Аз работа има, пари имам, изглеждам отлично, имам си интереси и хич не ритам някой да ми се насади вкъщи да му слугувам.

Срещам се в момента епизодично и без особени ангажименти с мъж, който е 13 години по-млад от мене. Запознахме се офлайн, познавахме се около година преди това, сексът е сигурно най-хубавият, който съм правила, човекът е с лек характер, приятен, усмихнат, не ме натоварва с нищо - напротив.

Ако търсиш обаче мъж за женене, не знам. Много сложно ми се струва в Северна Америка. В Европа - лесно, мъже под път и над път, обаче тука е голям зор.

# 4
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Така казват всички, "точно когато спреш да търсиш, ще намериш точно твоя човек". Това никога не ми се е случвало обаче.

Барби точно това е положението при мен. С Европейците нещата стават на секундата, с тези андроиди тук няма никаква химия. Не зная какво има в тая геофизика околна, хората са пълна кастрация.

Последна редакция: вт, 10 май 2022, 07:17 от PriMadonna

# 5
  • Мнения: 18 298
Няма да ти хареса какво ще кажа, но четейки форума, имам чувството, че след развод и донякъде и с възрастта, някои хора изгубват способността да се свързват с друг човек. Чувствата им сякаш са изхабени и в изказванията няма емоция. Чувства се нежелание да се нагаждат към друг човек, липса на ентусиазъм и вълнение от друг човек - той е само средство за задоволяване на собствени потребности. В отсрещния се търсят бдително кусурите. Пеперудите са отлетели отдавна.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
В 4 сутринта няма и как да го намериш. Щом не искаш да ходиш на срещи, триеш приложения, значи не ти трябва особено в  момента мъж. Няма нужда да се насилваш, за да си в тренда. Търсене на мъж е най-глупавото занимание за една жена, защото рискът да попадне на кофти мъж е голям. Я си гледай спокойствието!

# 7
  • Мнения: 6 561
Момичето живее в САЩ. Там не е било 4ч. Wink
Сори, ама за Щатите нямам идея кое как се случва, особено любовните отношения. Ако е като по филмите, ще трябва да ходиш по dating

# 8
  • Мнения: 3 770
Барби точно това е положението при мен. С Европейците нещата стават на секундата, с тези андроиди тук няма никаква химия. Не зная какво има в тая геофизика околна, хората са пълна кастрация.

Съгласна съм и те разбирам на 120%. Съвет обаче нямам за жалост, а ми искаше да ти кажа нещо успокоително. Хора, които не живеят тук няма как да те разберат. Аз роман от 3 части мога да напиша по темата и пак няма да ми стигне да опиша положението.

Тези хора нямат нужда от емоции, нямат нуждата да се свържат на ментално ниво с някого, предпазливи са, студени, мнителни и дето казваш сякаш кастрирани. Те секс могат да не правят с години. Не усещат липса. Седят и чакат жената да ги сваля, тя да ги кани, тя да им обръща внимание, тя да организира разни мероприятия. Няма го джетълменското, флирта, чакат като кокони на припек. Ако някоя ги покани - добре, ако не - май още по-добре, не знам.

# 9
  • Мнения: X
Писах си с някакви по интернет, уговорих си срещи и после си канселирах профилa, преди да разменим телефони.
Отказвам се още преди да съм започнала каквото и да е...

Няма мъж като за мен и ме мързи да "интервюирам" някви нови кандидати, да се запознавам с техните съдби и животи, които ще отпаднат след 15 минути приказки... Капсулирала съм се.
Не е правилно така, трябва да се дава шанс на хората от тези сайтове/приложения. Аз съм се срещал на живо с някои хора от такива сайтове и винаги съм оставал с приятни впечатления за тях. Опитай се да забравиш за разочарованията, които преди са ти се случвали в любовния живот (ако е имало такива). Мисля, че така ще ти е по-лесно.

# 10
  • Мнения: 19 856
Не се чувстваш сигурна в себе си. Затова даваш заден постоянно. Страх от отхвърляне.
Отделна тема е манталитета на американците. Комуникацията е стерилна предимно. Лично за мен е ужасяващо и безсмислено подобно общуване. Има и изключения, разбира се. Подбирай си топли и сърдечни хора. Живи, както ги наричам.

# 11
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Сайтовете са зарибяващо токсични, но не са нормална среда да намериш любов, ами положението е "изстискано" и напълно смалено до "интервю" и някви срещи, които няма как да не преминат в секс скоро след това. Някак си има едно насилване на нещата защото виждаш ли - "търсиш". Ако не беше заявено, че търсиш ответната страна е по-естествена, по неглиже,  но понеже и двамата сте заявили, и двамата сте се излъскали до неузнаваемост и всеки се чуди как да бъде лъскав за 3 срещи когато, по учебник трябва да се случи секса! Ще умра. Много е тъпо. Напуснах тая сцена - окончателно. Скука до небето.

# 12
  • Мнения: 19 856
Скука, да. Няма нищо истинско в това. Машинално и без дълбочина. Обречен провал. Все едно си в супермаркет. А все още не сме краставици, хора сме.

# 13
  • Мнения: 6 134
Напротив, някак си по ясно е кой за какво е там. Докато при нормално запознанство се чудиш 100 неща, дали е обвързана, дали си търси, дали има достатъчно симпатии към тебе. Мен ми е било много по лесно да се запознавам в сайтове и чата, от колкото на живо. Обаче проблема е друг, многото избор пречи да се концентрираш върху даден обект, липсата на реален контакт създава грешни преценки и после не се получават нещата. При мен от поне 20-30 такива срещи с различни момичета, само една връзка имам от там, ама се оказа достатъчна.
Между другото, ти нямаше ли си мъж или се разсъхнаха нещата?

# 14
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Подари незабравима първа среща. Бъди красива, непринудена и забавна. Не интервюирай, ползвай дадената информация и не разпитвай за живота му. Говори повече, ако на него не му се говори или пък го остави да говори, щом желае. Хвани си такси и се прибери. Спри да го търсиш. До две седмици ще те е потърсил пак. Обещавам ти.

Общи условия

Активация на акаунт