Родителите на мъжа

  • 2 515
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Бихте ли споделили какви са отношенията ви с родителите на половинките ви? С родителите на мъжа ми ( не сме женени) не се разбираме откакто забременях. Уж се радваха, че ще имат внуче ( което е кръстено на тях), но явно изобщо не е така. Не очаквах, че ще са такива хора, защото преди да заживеем заедно и да забременея бяхме в много добри взаимоотношения. След като родих, нещата се задълбочиха, живеят много близо до нас,но в случаите, в които съм им звъняла ако могат да дойдат да погледат детето за 30 Мин ми е било отказвано. Нито веднъж не решиха да дойдат да го видят въпреки,че бяхме говорили с тях да идват като решат, само преди това да се обадят. В крайна сметка накрая баща му дойде в дома ни да се кара с мен ( обижда ме и ме заплашва) и от тогава аз казах, че не искам по никакъв начин детето ми да има контакт с такива хора. И естествено в момента аз съм най-лошата. Моля за съвети, ако вие сте изпадали в такива ситуации.

# 1
  • Мнения: X
Ама те не са длъжни да го гледат, защото е кръстено на някой от тях.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Защо търсите помощ и контакти от хора, с негативна нагласа?
Отношенията са ясни, още преди зачеването. Може би вашето поведение ги дистанцира.

# 3
  • Мнения: 6 658
Мъжа ти какво мисли и прави по въпроса? Защото баща му те е заплашвал?
Как да кръстиш детето, би трябвало да е избор на теб и мъжа ти. Това, че вие сте решили да го кръстите еди как си, не означава нищо друго, освен, че харесвате това име. Никой не е длъжен да гледа детето ти, освен вие като родители.

# 4
  • Мнения: 920
В крайна сметка накрая баща му дойде в дома ни да се кара с мен ( обижда ме и ме заплашва) 
Може ли да уточниш защо и за какво те е заплашвал? Предисторията може ли да разкажеш? Така, наполовина разказано не е достатъчно за даване на съвети и мнения.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Естествено, че не са длъжни хората, но това не опрадвава гадното държание.

Viki_P20, съжалявам, че така е станало. Дано успеете да се разберете по някакъв начин. Кофти е, когато си мислил, че можеш да разчиташ на някой в труден момент, а всъщност да се окаже, че не можеш.

# 6
  • Мнения: 13 778
Не са длъжни да го гледат, но могат да помагат от време на време.

Не разбрах, въобще ли не са виждали детето?
Странно е така изведнъж да дойде свекърът и да започне да се кара с теб, обижда и заплашва. Трябва да има някаква предистория там.

# 7
  • Мнения: 2 495
За какво бяха претенциите на свекъра? Предполагам, че  това се е разбрало от скандала.

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 401
От историята не става ясно защо баща му е дошъл във вас да те обижда и заплашва? Какво се е случило преди това?

# 9
  • София
  • Мнения: 28 695
Нямам контакт със свекъра ми от 10 -15 години, не помня точно. Не го каня в нас, аз не стъпвам в тях.
Не считам, че някой трябва да ни гледа детето, освен ние, с мъжа ми.
По никакъв начин не спирам сина ми да се вижда със свекъра ми.

Свекърва ми почина преди години.

# 10
  • Мнения: X
Така... Аз не съм казала, че са длъжни да ми гледат детето и тук не става въпрос за гледане цял ден или за няколко дни. Става въпрос да се занимават с него 30 минути, когато трябва да отида на лекар да кажем, за да не го водя с мен из заразите. А за свекъра... Дойде да се кара с мен, защото същия ден жена му ме видя с детето на улицата и ни подмина като пътен знак, след което аз казах на мъжа ми какво е станало, защото това доста ме обиди и той ѝ се обади да я попита какво е станало и защо го е направила. Няма да казвам какви са били обидите и заплахите.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 695
В ситуациите, при които не можех да не изляза и не можех да взема малкия с мен, се обаждах на мъжа ми да си пусне няколко часа отпуск.

П.П. Явно нещо не им харесва. В общи линии – техен проблем.

Обиди и заплахи са огромно "не". Такива отношения не ти трябват.

Последна редакция: вт, 24 май 2022, 15:25 от milenaka

# 12
  • Мнения: 6 658
И за какво ти е помощ от подобни индивиди? Тая помощ, и да я получиш, ще ти излезе през носа.

# 13
  • Мнения: 13 778
Добре, де, няма как така да се държи без нищо от твоя страна!
Да не би в началото да не си ги искала, гонила, карала с тях?
Младите майки винаги са много ревниви в началото и не дават/не искат никой да им пипне бебето. Особено свекървата 😉 После се усещат, че бабите и лелите не хапят, нямат желание да им вземат детето, и е добре да има малко помощ и отстрани.
При вас как беше?
Колко ви е голямо бебето?
Вариант да не ви е видяла? Ти, като я видя, обади ли й се?

# 14
  • София
  • Мнения: 13 314
В конкретния случай може и да не ви е видяла свекървата, което би оправдало ако ти си я видяла и не си отишла да я поздравиш, но после си предизвикала скандал със сина й.
Явно и други такива истории е имало във времето, но или ги премълчаваш, или не си ги отчела като съществени.
А за гледането на детето, когато ти си заета, следва да е отговорен бащата на детето.
Бабите и дядовците е добре да участват в израстването на детето, но това не може да става насила.

Общи условия

Активация на акаунт