Любими и разочароващи ресторанти в София

  • 61 377
  • 609
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 294
Така де, работата става джънк или лъскав джънк с претенции.

# 31
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
За вкус е темата, джънк-мънк, ако става, значи става.

На обяд хапвам понякога в БФС на шеф Ангелов. Пак е със заготовки, а картофките бланширани, но е вкусно и не е залято с въпросната универсална подправка. Скарата за мен е по-добра от СкараБара.

# 32
  • Мнения: 2 489
При доставка до вкъщи нямаме голям избор. Особено като бяхме без сертификати и не сме посещавали много заведения и поръчвахме до вкъщи. От Хепи също поръчвахме и сме имали и там проблеми. Но последните месеци много им се вдигнаха цените и на доставка и на храната. За качеството един път стават, един път не. Но предвид другите заведения, които доставят до нас Хепи е чудесен вариант. Например от Добро веднъж поръчахме и ми доставиха развалени морски дарове. От Мерак също не сме много доволни винаги.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 139
Нямам завишени очаквания към Хепи - знам, че са полуфабрикати, но работят бързо и знам, че където и да отида, ще ям едно и също нещо. На мен подобно нещо ми носи комфорт, особено ако бързам.
За пици - последният път най-много до истината се доближиха от Victoria в Ловния парк.

# 34
  • Мнения: 7 271
Ние харесваме Хепи и когато сме в България ги посещаваме редовно. Преди една седмица бях в София, поръчахме храна, храната беше вкусна, а доставката бърза.

# 35
  • Мнения: 10 608
Хепи никога не са крили, че използват натриев глутаминат. А той прави и сламата вкусна.

# 36
  • Мнения: 1 990
Кажете има ли такова животно като приличен гръцки ресторант в София? Ясно е, че няма да е като в Гърция, но все пак?

# 37
  • Мнения: 2 489
Като заговорихте за бургери, пробвали сме на Хамбар. Аз без месо, но не са нещо особено за моят вкус. На половинката му допадат тези с месото.

На Манджа Ван сме пробвали нещата и са ни харесвали.

За гироси веднъж бяхме пробвали Greek Bastards, ами отврат. Да не говорим, че доставката закъсня с над 1 час и нещо и дойде студена храната. Имали много поръчки, какво да правели. Погрешка потвърдили доставка за 60мин.

За гръцки ресторант в  Маслината сме ходили. Ами прилична храна и добро обслужване.

# 38
  • Мнения: 11 091
Кажете има ли такова животно като приличен гръцки ресторант в София? Ясно е, че няма да е като в Гърция, но все пак?
Не, няма. Густоза сравнително добре почна навремето, но отдавна е фирА.


Хепи никога не са крили, че използват натриев глутаминат. А той прави и сламата вкусна.
Такова химично съединение не съществува. Казва се мононатриев глутамат, сол на глутаминовата киселина.

# 39
  • Мнения: 10 608
Параход, благодаря за корекцията - ще го запомня.Hug

# 40
  • Мнения: 7 573
Зa гръцки харесвaм Келари и Намос в Мaкси , a и Кумбаре.

# 41
  • Мнения: 8 886
За мен Бурата е като Хепи - посредствена храна, вътре е като дискотека. Ако е за бързо хапване, ок, но не и място, на което съзнателно ще отида специално, за да ям.

Ла Пастария ми допада, Спагети кичън също имат окей неща. Най-прехвалена за мен е Франкос пица - отвратително обслужване, вечно сърдити и груби сервитьори, пиците са буквално нищо особено - много шум за нищо е цялата работа.
Форно Чиполини на Оборище също има неприятно обслужване и се отказахме да ходим там.
Бистро Песто на Ангел Кънчев - имат една-две пасти, които харесвам, както и милото обслужване.
Кава на Парчевич сщо имат понякога попадения, но нищо уау.

Фабрика Дъга, Старата госпожа също са ми в категорията "ако мина оттам и съм примряла от глад, ще хапна", но толкова.

Джанам на Витошка - не, менюто е много еднообразно и скучно. Щастливеца и Константиноф - окей са.

И аз предпочитам БДС пред СкараБар. Ракета е прехвалено и отдавна вече не ходим там. Скаптобургер - нищо особено, но имат симпатичен маркетинг.

# 42
  • Мнения: 9 029
Факт е че места като Хепи се пукат от народ и се хвали колко хубава храна предлагат.
Масово българина не разбира  кое е добро и лошо за ядене.
Казвали са ми,че пицата в Италия я яде простолюдието! Вярно или не? Laughing

# 43
  • Мнения: 3 294
Факт е че места като Хепи се пукат от народ и се хвали колко хубава храна предлагат.
Масово българина не разбира  кое е добро и лошо за ядене.

Казвали са ми,че пицата в Италия я яде простолюдието! Вярно или не? Laughing

Питай ги тези които са ти казали.
Аз нямам досег с хора със синя кръв

# 44
  • Мнения: 10 993
Не съм ходила в Славяни от преди пандемията, но преди това ставаше. На мен ми харесва.
Последно ходих в Ларго ди Сердика. Атмосферата беше добра, но храната не ми хареса особено.
Ходя чат пат и в Стария Чинар на Дондуков и там интериорът ми харесва, но храната не е уау. Става, но не е нещо изключително.

Общи условия

Активация на акаунт