Любими и разочароващи ресторанти в София

  • 61 389
  • 609
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Съществува ли още LAZY? На Витоша парк в локацията? Беше ми любим, но от 3-4 години не съм в София и се чудя има ли го още.

# 16
  • Мнения: 12 473
Има го, но е с нов собственик

# 17
  • Мнения: 1 409
От години посещаваме един непретенциозен ресторант на Асен Златаров, Славяни се казва, много сме доволни и от храна, и от обслужване. Щастливеца на Сан Стефано също ни допада.
Бяхме преди 2 седмици в Бурата в Парадайз за пръв и последен път. Беше много по-добре, когато беше Саса.

# 18
  • Мнения: 3 294
Изключително рядко ходя на ресторанти или кръчми в София. Имах един два, които бяха добри и съм ги посещавал през няколко години и държаха на качеството. Обаче последния път всичко беше надолу, само цените нагоре.
Наложи се да отида 2-3 пъти за един месец и тотално се отказвам да ходя. Посетих две различни пицарии Adella и Felicita.
За първата нямах някакви очаквания, но се оказа от лъскавите места без никакво покритие. Обслужване бавно и лошо, хем нямаше хора. Пици на вид добре, но само на вид..

Втората я бях набелязал отдавна, а се оказа и тя зле.
5 пъти не мога да избера вино, всяко което избера го няма..включително което се рекламира на хартията сложена  под всяка чиния. Наливно вино 24лв/л.. бутилирано най-евтиното което беше налично 40лв, предлагат ми вина по 60-80лв с пица и паста. Последно гледах суши с червено вино да пият едни тежкари..

Пицата средна към зле, ама цените цените по-високи от идентични пици в Италия.
Вече и този мит, как у нас по кръчмите е евтино ще се изпари. В момента е по-скъпо или на едни цени спрямо южна Европа, но качеството няма какво да се коментира, няма го.

# 19
  • 1444
  • Мнения: 1 058
Имаме няколко любими заведения, които са ни леснодостъпни и ги посещаваме редовно:
Umbrella Bar в Студентски - менюто им е стегнато и готвят много вкусно, лятната градина им е супер, чакам с нетърпение да я отворят. 
Caramel Relax Bar & Dinner - в Дървеница, близо до ТУ - подобно на горното, но с по-семпло меню и по-достъпни цени, а и музиката ни допада.
Roma Bene в Ринг молa - предимно за калмари и скариди ходим там.

# 20
  • Мнения: 11 091
Вече и този мит, как у нас по кръчмите е евтино ще се изпари. В момента е по-скъпо или на едни цени спрямо южна Европа, но качеството няма какво да се коментира, няма го.
Не знам има ли такъв мит още, според мен отдавна е по-евтино. Още преди сегашния галоп на продукти и горива нагоре, ресторантите яко вдигнаха цените през пандемията, за да компенсират загуби от затваряния и липса на клиенти. Съответно качеството е надолу.

За италианска кухня стават две места - Остерия Сан Марко на "Цар Симеон" - готвачът е от Умбрия,  и Спагетерия Джанкарло на Гурко - Джанкарло е от Болоня. Второто особено обаче трудно може да мине за ресторант, макар че сервират в порцеланови чинии на покривки, по-скоро е малка закусвалня.

На Лео драгалевският ресторант е приемлив, като изключим тълпите. Фелисита, за която стана дума пост по-горе, беше негов ресторант някога си, после мина в ръцете на другите хора и доста се влоши качеството.

Ще следя темата, има потенциал за глупости от сорта на Добро и Ахора в едно изречение, или пък Славяни (което преди няколко години беше затворено от РЗИ, явно наистина потресаващи проблеми с хигиената са имали, като знам какви неща се подминават) до Щастливеца Simple Smile Надявам се да почерпя и полезни идеи.

По списъка още - Ракета е много слаба кухня с неоправдано високи цени, разчитат на интересен маркетинг в посока соцносталгия и богат избор на ракии. Изобщо в оня район цените са нелепи, Скара бар също (а беше приятна бира-скара преди 10 години).

# 21
  • София
  • Мнения: 1 202
Made in blue - вкусно, с добри продукти, но напоследък са вдигнали доста цените.
The wrong bar- малко и уютно, подходящо за топло време. Нормални цени.
Халбите - заради многото видове бира, иначе храната не е нищо особено.

# 22
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
За неделен брънч - Бохо, Фабрика ДЪГА.
Ракета също, за обяд през уикендите.

След планински разходки - Воденицата, особено в топлите дни.

На "Витошка" - Social cafe, Constantinoff RestoBar, Djanam.

За пица, паста - Forno Cipollini, Leo's Pizza.

Виктория са тотално разочарование през последните години...
А градината в Ловния парк е толкова приятно място, уви.

# 23
  • Мнения: 1 604
Още един глас за Хепи. Остава си едно от любимите ми заведения не само в София, а където и да отида. Обслужването е на ниво, а храната за мен е превъзходна и не съм имала разочарования.

Наскоро посетихме пицария “Ветрило” в Стрелбище,  също много приятна обстановка, вкусна храна. Беше на празник, съответно имаше много хора и малко по-бавно се случваха нещата и само това отчетох като минус, но наистина беше много натоварено.

Гато Негро в Света Троица също се превърна едно от любимите ми заведения. Богато меню с вкусна храна и прекрасна обстановка.

# 24
  • Мнения: 2 489
И аз се включвам с мнения:

 Burata - хапва ли сме на място и сме поръчали за вкъщи. Нищо особено като вкус, а храната за вкъщи рядко става за ядене. Не знам защо има разлика когато си на място или е за вкъщи.

Lа Pastaria - Ако на половинката се хапва пица, един от вариантите ни е този ресторант. Обслужването винаги е било добро, храната също ни харесва.

Ventana - Близко ни е като локация и винаги има места за паркиране. Имат малка лятна градина и е приятно местенце. Повечето неща ни допадат като храна, но аз съм и много много капризна.

Ginger Layout - Малко като дискотека ми е обстановката. Не почистват масите добре и хич не им дреме, направо си слагат приборите върху петната и трохите. Трябваше да помоля да ни изчистят масата. Цените не са толкова ниски за качеството храна, което предлагат. Един път го посетихме и няма да повторим.

Taste Place на Оборище - Имат брънч меню и основно меню. Ходили сме няколко пъти и сме останали доволни повечето от тях. Имаше един случай, при който обслужването беше бавно, а и едното ядене дойде 40 минути след другото. И порциите всеки път са с различна големина. Иначе е приятно местенце.

Cafe 1920 - Пак тип брънч заведение. Не ни допадна обслужването, а на мен и храната. Но на половинката сандвича му хареса.

От Викторията отдавна се разочаровам, имахме и стомашни проблеми след няколко посещения и не ходим вече. От Edo Sushi също не останахме доволни последният път. Много мазна храна и без да има вкус.

Roma Bene - Ходили сме 2-3 пъти. Височки са цените на някои неща, но това което сме опитали е било вкусно.

Forno Cipollini на Оборище - Ходили сме веднъж, но ни допадна и обслужването и храна. Но менюто е с малък избор.

Старата госпожа - Малко заведение с меню за брънч. Веднъж сме го посещавали и не останах много очарована. Моето ястие не ми допадна. Бавно се случваха нещата.

От Космос сме поръчали няколко пъти за вкъщи и ми е харесвала храната. Десерти те са им Heart Eyes Ще го посетим и на място някой ден.

# 25
  • Мнения: 11 091
Burata - хапвали сме на място и сме поръчали за вкъщи. Нищо особено като вкус, а храната за вкъщи рядко става за ядене. Не знам защо има разлика когато си на място или е за вкъщи.
С Хепи (което не практика е същото) е сходна ситуацията. За вкъщи носят трагични неща понякога. Може би защото в ресторанта ако ти донесат такова ястие, ще го изсипеш във врата на готвача Grinning

И по принцип храната за доставка масово си е второ качество, де, важи дори за ресторанти с добра репутация като Щастливеца.

# 26
  • Мнения: X
Честно казано хужава храна в Хепи нито на място съм яла, нито поръчана. Това са полуфабрикати, които няма как да ми харесат. Там и салатите са като от пластмаса.

# 27
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Абсолютно вярно. Единственото хубаво нещо на Хепи организацията за доставка. На място е лудница почти винаги, а храната си е баш един и същ компромис, залят обилно с Вегета, Маги или друга химична подправка.

# 28
  • Мнения: 3 294
Факт е че места като Хепи се пукат от народ и се хвали колко хубава храна предлагат.
Масово българина не разбира  кое е добро и лошо за ядене.

# 29
  • Мнения: 11 091
Има си време и място за джънк и за гурме ресторанти. Темата е за всички.
Едва ли има човек, който да не знае, че Хепи работят със заготовки и полуфабрикати. Те са си вид фаст фууд,  но са от 30 години на българския пазар и клиентите им си тръгват без болки в стомаха (което не мога да кажа за ресторанти с далеч по-големи претенции като Ракета, Космос, Пасторант и да не ги изброявам).

П.П. Ресторантите в София, които НЕ работят с полуфабрикати, са толкова малко, че предпочитам честно отношение като това на Хепи, отколкото да ми замазват очите.

На хипстърии като Фабрика Дъга и Старата госпожа пък храната е под всякаква критика, не знам кой им я яде въобще (а, знам, хипстърите естествено Stuck Out Tongue). Брънч засега само в Ахора ми е харесал. Дъщеря ми одобрява и Бохо, но аз не особено. Приятни са градината и напитките им, но зимата е много потискащо да се чака на опашка за брънч - през уикенда не правят резервации. За нормално преживяване трябва да се ходи в работен ден.

За да не е само хейт, ще кажа, че от години следя изкъсо пазара на бургери и след упадъка на Boom! преминахме на Meat. Качеството е добро. Стрийт шефс са по-калпави, за Скаптобара да не говорим.

Последна редакция: чт, 21 апр 2022, 14:55 от Параход

Общи условия

Активация на акаунт