231-ва пътуваща по Великден немска тема

  • 22 177
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Аз слагам в крем-супата пилешко месо, тоест възможно най-неутрално месо на вкус.
Но често я правя и постна.

Не съм яла досега аспержа с млечно-чеснов сос. То и сигурно върви само със зелена, с бяла аспержа ми е трудно да си го представя като комбинация.

# 691
  • Мнения: 1 247
Кой ще напише форумната никнейм-биография на Коктейла?

По-добре недейте, че ще излезнат и ХХХ снимки от едно време, от архива на някоя домакиня. Joy

# 692
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Скрита лимонка си ти, Коктейлски! Grinning

Забравих да напиша, че в крем супата слагам и малко бяло вино. Може и без него, но с алкохола има завършен вкус. Wink

# 693
  • Мнения: 6 823
то цяло фондю с шпаргелски връхчета и пилешки филенца Simple Smile
Коктейл ние тук всички сме и винаги сме си били ХХХ (L) домакини и майки и героини. Страхотни с две думи. Туй то. 

# 694
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Като е гарга, да е рошава. Wink

# 695
  • Мнения: 6 823
Да, и на мен ми е любим принцип.

# 696
  • Мнения: X
Само зелени тънки аспержи ядат домашните, обаче в количества.
Увити на снопове в бекон и на фурна, грил или тиган. За вегетарианеца ги увивам в сирена. Сос - млечно-чеснов студен.

Същото и при нас, без обаче сосове с масло, сметана, холандез и подобни. Най- често ги въртя на тиган с много малко зехтин или олио докато станат златисти отвсякъде и меки, добавям малко чесън, пръскам ги със соев сос и малко оцет, много магданоз и готово. Най-любимо ни е същото, само че не в тиган, а на барбекюто след като се е пек о месо на него.

Май трябва да тръгвам аз от работа, че да не ме хване бурята.

# 697
  • Мнения: 9 388

Някой знае ли дали и абонаментните карти ще важат в цяла Германия през тези 3 месеца или само в съответната им градска мрежа?

Да. Условията са същите, както при месечната неабонаментна карта от 9 евро - цяла Германия, втора класа и Nahverkehr ohne IC, ICE. На сайта на нашата транспортна компания пише още, че самo за тарифата, за която са абонамент, важат и правилата за Mitnahme или ако има доплащане за 1 класа.

# 698
  • Мнения: 1 093
Аспержи ядем и бели, и зелени. Белите леко сварени, увити с шунка и палачинка. Отгоре холандски сос, мъжът ми го прави. Или вместо палачинка с варени картофи. Зелените - леко задушени на тиган като гарнитура, в салата. Току що купих от пазара бели аспержи.  Баща ми пристига на гости за няколко седмици и ще го гостим и него.

# 699
  • Мнения: 11 322
И нас ядем белитв аспержи само на крем супа. Сега хапваме зелени. Холандски сос си правя сама, този готовия е отврат.
А снощи метнах шпек с аспержите, зехтин, бяло вино и лимон и малко ориз. Стана муцка.

# 700
  • Мнения: 558
Bleu, погледни тук https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/pokritie. Предполагам, че и другите оператори разполагат с подобна информация. От интирактивната карта можеш да видиш покритието даже на конкретна улица в даден град. За забутано село не знам дали става, ама пробвай.

# 701
  • Мнения: 81
Bleu, миналата година от Виваком ни предлагаха интернет с някакво устройство, което се включва само към тока. Предполагам на принципа на мобилния интернет, но не съм го проучвала. Можеш да провериш наистина при мобилните оператори.

# 702
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Bleu, миналата година от Виваком ни предлагаха интернет с някакво устройство, което се включва само към тока. Предполагам на принципа на мобилния интернет, но не съм го проучвала. Можеш да провериш наистина при мобилните оператори.

Дам, хубаво е устройството, ползваме го, но е договор и върви към друг Виваком договор. Т.е. от родителите ни единият е на Виваком, официално е сключил и този договор за устройството с мобилен интернет и ние само си плащаме таксата.

# 703
  • Мнения: X
Ако в селото няма добър обхват на телефоните, което често се случва, и Интернетът ще е зле. Интернет по кабел би трябвало навсякъде да е възможно да се прекара.

# 704
  • Мнения: 1 247
Тая буря голям цирк излезна. По-добре без нея. Кво ще се залъгваме като 7мокласници.Само ми скапа настроението.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт