231-ва пътуваща по Великден немска тема

  • 22 110
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 152

Vesy.palevska

По принцип тук мен са ме питали какво е положението с децата. При подписване на договор. Дали планирам, колко имам и т.н.
Иначе, според мен е добре да изчакаш и да не съобщаваш толкова бързо.
За сега нищо не сигурно, а и си все още в България.
За законодателството не знам, според мен зависи от мястото - провинцията и работодателя.
Имам един любим ресторант в Гармиш, там сервитьорката е от години. Беше забременяла и си изкара бременността разнасяйки червъсто големите чинии и халби с големия корем до последно. Беше във форма и не изглеждаше да й е тежко.
Аз имам една единствена бременност и през всичките 9 месеца се чувствах като болна. Наложи се да си взема болничен още в началото и така и не се върнах на работа до края.
Успешно бременеене и много радост ти желая!

Последна редакция: сб, 16 апр 2022, 18:57 от Катерица

# 46
  • Мнения: 9 361
За мен Schmand има същия вкус като българската заквасена сметана. Купи си и пробвай двата вкуса.

# 47
  • Мнения: 521
На руските магазини има сметана 20 % и е като българската, но аз лично правя френската с Creme fraiche- поне на мен ми допада повече от обикновената сметана.

# 48
  • Мнения: 128
Благодаря. Мисля че накрая просто ще купя по една опаковка от всички не-течни сметани с масленост над 20%, които намеря. Все нещо ще се получи. Rolling Eyes Реално съм правила тортата и с крем от карамелизирано кондензирано мляко и масло, та ако не стане кремът твърде течен и падащ/попиващ, все ще е вкусно.

# 49
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Аз смесвам по една опаковка Schmand, Sauersahne и Creme fraiche, отделно разбивам и една течна сметана и после ги смесвам, понякога вместо  шманд слагам малка опаковка маскарпоне.

# 50
  • Мнения: 7 057
Цоп и аз в пътуващата тема!Поздрави от Gardasee!

# 51
  • Мнения: X
Маскарпоне и сметана ползвам аз. Слагала съм и кварк със сметана. Шманд ми е много тежък за крем, но го ползвам за мъфини, стават много крехки.

# 52
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Чудех се вчера защо никой не пише, а то имало нова тема Simple Smile
Честит празник на празнуващите днес!
И ние обикаляме по огледи напоследък и съм потресена какви неща, за безобразно много пари се продават. На мен, честно казано ми писна от живота на село и съм по склонна да вземем апартамент в града, но като гледам как се движи пазара, май нищо няма да можем да си позволим.

# 53
  • Мнения: 6 450
О, цените на парцели и недвижими имоти се покачиха безобразно последните години. Ние купихме преди 11 години и оттогава цената на същото е х 2,5. Доходите, обаче, не са се вдигнали с толкова.
И най-странноте е, че каквото се обяви за продажба, ако е читаво, се продава за дни, въпреки цените.

Последна редакция: нд, 17 апр 2022, 11:46 от Mößbauer-Effekt

# 54
  • Мнения: 1 318
Нашето градче периодично го разширяват, присъединявайки ливади и обособявайки от тях парцели за строеж, които се разпродават да нула време. Ние преди две години мислихме да си купим малък парцел и да си вдигнем там малка сглобяема къща (като най-евтин вариант). В Щутгарт има целогодишно изложение на такива къщи та ходихме и гледахме. И като теглихме чертата парцела, основите и къщата излизаха над 500 000 евро. Еми няма как да ги върнем до пенсия. И си плащаме наема, а като се пенсионираме ще го мислим - къща в бг си имаме и винаги можем да си се върнем там.

# 55
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Да, и аз се чудех как е възможно някой да даде половин милион за къща строена 76г., която е за тотален ремонт /нямаше нещо, което да не е за ремонт по нея/, но се купи за 2 дни... За мен това е лудост и реално няма изплащане освен, ако не я купи някой майстор, който да направи повечето неща сам и след това да я продаде.

# 56
  • Мнения: X
И най-странноте е, че каквото се обяви за продажба, ако е читаво, се продава за дни, въпреки цените.
Явно някои все пак са забогатели/са им се увеличили в пъти заплатите. Rolling Eyes

TeoM83, бързо и безпроблемно строене на къщата! Познати се налага да замразят временно строежа, защото нямало тухли.

У нас само детето празнува днес. Laughing ГолЕм зор за тоЯ великденски заек. Сега и козунак си меси. Трябвало и няколко яйца да се боядисат.

Честит имен ден на всички с цветни имена! За мен днес си е Цветница! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 9 152
Честит празник на всички, които празнуват!
Много цвят, радост и здраве в живота ви!
Blush Heart

Опитът ми с имотите тук е същия, каквото споделяте.
Имам познат, който беше решил да развие такъв бизнес с изкупуване на стари къщи, ремонтирането им и продаването им на по- висока цена. Доста рентабилен бизнес се оказа.

# 58
  • Germany
  • Мнения: 7 945

Имам познат, който беше решил да развие такъв бизнес с изкупуване на стари къщи, ремонтирането им и продаването им на по- висока цена. Доста рентабилен бизнес се оказа.

Не съм сигурна, че това е добър бизнес тук, защото доколкото съм чела, ако продадеш имот по рано от 10 или 15г след покупката му, дължиш данък печалба на сумата в повече.

# 59
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Мерси за новата тема!
Добре дошли на новите момичета!
Хубави празници на всички и честит имен ден на имениците днес!

Общи условия

Активация на акаунт