231-ва пътуваща по Великден немска тема

  • 22 109
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 996
Благодаря за новата тема!

В тон със заглавието поздрави от слънчева София, вчера пътувахме и въпреки страха ми всичко мина по план, без стрес и народ на летището, за първи път пътуването ми по  Ferienzeit да мине без инциденти.

# 16
  • Мнения: 1 334
Благодаря за новата тема!

В тон със заглавието поздрави от слънчева София, вчера пътувахме и въпреки страха ми всичко мина по план, без стрес и народ на летището, за първи път пътуването ми по  Ferienzeit да мине без инциденти.

Поздрави на слънчева и красива София!! Насладете се на макс!:smirk:

# 17
  • Мнения: X
Това за биологичния часовник не е моя измишльотина. Wink Да, има и мнооого деца с нарушен биологичен часовник. (Някои родители така и не успяват да създадат здравословни навици за спане на децата си.) Ако вечер на човек не му се доспива, най-вероятно организмът не синтезира достатъчно мелатонин – хормонален пролем. Wink Сутрин ако не може да се събуди – нисък кортизол, пак хормонален проблем. А хормоналните проблеми са здравословни проблеми.
Четох веднъж за един експеримент – група ентусиасти ги пратили на къмпинг сред природата и за една седмица биологичните им часовници се нормализирали, качеството на съня се подобрило. Но не са ползвали никакви електронни устройства, след залез само светлина от огъня и по цял ден са били на дневна светлина.

Сега да не си помислите, че моят биологичен часовник работи перфектно. Laughing

# 18
  • Мнения: 17
Благодаря за темата. Казвам се Веси на 34 години с момиче на 6 години. Нова съм и ще се радвам да съм част от тази група.

# 19
  • Мнения: 1 318
При нормално работещ биологичен часовник на човек му се доспива като се стъмни вечер и се събужда наспан сутрин след изгрев слънце. Всичко останало не е нормално и не е добре за организма и процесите в него. "Нощните птици" са хора със здравословни проблеми от едно или друго естество. Радвайте се, че се будите сами наспани. Simple Smile
Аз едвам дочаквам да се стъмни, за да си легна. Обаче сутрин като звънне алармата в 6 още ми се спи, т.е. и моят б.часовник нещо не работи правилно. Да не говорим че на 45 вече бях приключила с мес.цикъл, което също опира до б.часовник.
Благодаря на Möß за новата тема, добре дошла на Веси и весела ваканция на всички пътуващи!

Последна редакция: пт, 15 апр 2022, 20:06 от мама-ени

# 20
  • Мнения: X
Bleu ти имаш много идеалистични представи. Здравословни проблеми са имали хората винаги, дори и живеещите сред природата. Още каменния човек е страдал от заболявания на двигателния апарат, туморни заболявания са открити при скелети на хиляди години.
Ти сега едни хормонални проблеми споменаваш. Прекалено вредни са външните фактори за да ни е всичко ок.
Vesy добре дошла!

# 21
  • Мнения: 1
Здравейте, мами!
Нова съм във форума. Много хубава тема сте направили. Опитах се да намеря това, което ме интересува, но и да сте писали не успях да го намеря.

Ние живеем в Германия от 5 години в района на Щутгарт. Проблемът е, че наемите тук са много високи и като дойде ощя някоя допълнителна сметка все се чудим как да се оправяме. Дочухме че в северна Германия наемите и цените на имотите като цяло са доста по-ниски. Огледахме в сайтовете и наистина видяхме наполовина по евтини квартири и къщи, които се продваха за по 100 000 евро... Въпросът ми е има ли хора от вас, които живеят в него район ( Лайпциг, Дрезден и околностите) ? Наистина ли са толкова евтини и ако да къде е уловката? Помислихме че заплатите са по-ниски, обаче като огледахем обявитр за работа сякаш не беше така. Трудно ли се намира квартира и там? Тук е почти невъзможно. Много трудно се уреждаш даже за оглед. И се молиш на Господ да те изберат измежду още 50 семейства. Ще съм ви много благодарна, ако някой има някаква информация за района, да я сподели. Много сме се замислили за местене нагоре, просто се притесняваме да няма някакъв проблем в района, заради който имотите да са по- евтини.

Извинявам се за многото въпроси, просто няма към кого да се обърна за информация.

Благодаря! Blush

# 22
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Добре дошли на двете нови дами!

По последния въпрос - аз смятам, че никъде нищо не се подарява и като цяло районите с високите разходи са и районите с високи заплати.
В бившите изт.провинции няма толкова силно развита индустрия, наемите/цените на имотите са все още ниски, защото средното ниво на заплатите е ниско/има висока безработица. Тук (и аз съм около Щутгарт) за 100.000е и едностаен ап.не можеш да купиш.
В кой бранш работите? След като сте склонни да смените региона предполагам, че е в обслужващата сфера... Не съм наясно дали един Лидл напр в Щутгарт плаща на служителите си същото ксто Лидл в Лайпциг.

# 23
  • Мнения: 1 090
Слънчеви поздрави от Allgäu! Днес пристигнахме с малката и ще прекараме една седмица само двете. Голямата се стяга за матурите, баща ѝ ще я глези, ще ѝ готви, да няма после оправдания, че не ѝ стигнало времето за учене. Синковецът в 6 часа замина на спортен лагер с отбора по лека атлетика в Италия , но още пътуват, че имало много задръствания.

Мьос, благодаря за темата!

Добре дошли на двете дами!

Обичам да ставам рано в почивните дни и да се наслаждавам на тишината и спокойствието, преди да стане домочадието.

# 24
  • Мнения: 128
Здравейте, каня се да правя френска селска торта, но нямам грам представа каква сметана трябва да взема от магазина. Българската заквасена има 20% масленост, а тукашната само 10%. Не мисля че ще успея да отида до български магазин.. Някой да е правил тортата (или друга подобна) с тукашните сметани и да може да препоръча заместител/комбинация?

# 25
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте, каня се да правя френска селска торта, но нямам грам представа каква сметана трябва да взема от магазина. Българската заквасена има 20% масленост, а тукашната само 10%. Не мисля че ще успея да отида до български магазин.. Някой да е правил тортата (или друга подобна) с тукашните сметани и да може да препоръча заместител/комбинация?
Най-различни рецепти има, но конкретно заквасената сметана преспокойно можеш да заместиш с крем фреш. Ако искаш да е по-гъст и маслен кремът, може да добавиш и маскарпоне. Попринцип може и шманд, той е с по-висока масленост, но на мен ми идва малко тежък, макар да ям мазно и да съм се хранила дори и строго кето.

# 26
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Към polichris, имаше някой по но изток от мен, та споделям как е в Ерфурт, защото търся чат-пат жилище за колеги румънци. Наемите са ОК, за работещ роб в логистиката. Обаче първото, за което ме питат досега е говори ли езика, шуфа-статус и задължително фиш от последните 3 заплати на директен работен договор, а не през Zeitarbeitfirma. Повечето от чужденците ни минават през мелачката на такива фирми, живеят по 5-6 човека в мизерна фирмена квартира докато оцелеят 9те месеца и ги вземат някъде на директен договор и издрапат до собствено жилище. Това е грозната действителност, който има хъс да работи-оцелява и успява. В Лайпциг / Халле предполагам е подобна ситуацията, там има доста възможност за работа.  В Дрезден аз лично освен като турист, не бих отишла, много кафяви там....На принципа: който го е страх от мечки - не ходи в гората.

# 27
  • Мнения: X
Лайпциг и Дрезден не са на север, а в Източна Германия. Особено в Заксен са много рехтс..не препоръчвам местене натам. Манталитета е съвсем друг.

# 28
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Тя понеже е на юг в Щутгарт и затова ние им идваме на север.  В Лайпциг пак има леви радикали(антифа редовно се проявяват) но Дрезден кафенее яко. Имаме приятелско семейство бивши състуденти, жената е от Того- още им се чудя на смелостта да се преместят в Цвикау и да строят и къща даже.

# 29
  • Мнения: 1 466
Благодаря за темата! Flowers Hibiscus
Аз съм в търсене на хубава рецепта за козунак- искам да направя и за този Великден и за нашия!

Общи условия

Активация на акаунт