Августинчета 2🌸2🌸 тема 15

  • 18 098
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 854
Един полезен, поне за мен, съвет, който прочетох от една монтесори майка - с памперса не се опитва, той просто се маха. Важно е обаче детето да показва сигнали за готовност.
За няколко дни, до седмица - две, схващат какво се иска от тях.

Моята харесва батути, но не може да хване ритъма. 🤣 Винаги единят й крак скача преди другия.

# 31
  • Мнения: 1 890
Според вас какви трябва да са знаците, че е готово детето? Аз наистина мисля че Борис ми прави на пук 😅 Щом взима една моя кукла, съблича я, слага я на гърнето и казва : “ бебе, пиш/аки” значи няма как да не ме разбира.

# 32
  • Мнения: 854
Yanna, виж сайта/профила на "Копче за сън". Там има добри насоки и съвети.

# 33
  • Мнения: 7 898
Моя не дава никакви сигнали. Понякога като го питам уж казва нещо, или пък си дърпа памперса. На гърнето все още не иска да сяда и се крие зад пердето да ака.

# 34
  • Мнения: 737
Моята определено дава всички сигнали за готовност. Много добре знае какво и как трябва да се случи. Казва ясно пишо и ако в точния момент. Просто неиска и неиска да седне на гърнето. Мисля да взема мека седалка и да пробвам с нея. Но от опит с другите знам, че докато не се остави да опикае къщата няма да стане.А нея аз още не съм я оставяла по гащи.
Определено понякога правят на инат спомням си каката 2 месеца се наакваше на едно и също място на килима. И един ден просто спря и си отиде на гърнето. После сменихме килима Simple Smile Сега съм си харесала нов килим, но ще изчакам да махнем памперса и тогава ще го поръчам.

# 35
  • Мнения: 854
В началото толкова й беше интересно, че е гола, че се е случи да клекне на пода и просто да гледа как пишка. 😀 Веднъж се изпишка на спалния си чувал, на кулата си, на Пиклера докато се пуска по пързалката. 😁
Но то си е един опознавателен процес, налага се и да полагат усилия да стискат. А да стискат реално не им се е налагало в памперса. Просто е умение, което трябва да се потренира.

# 36
  • Мнения: 7 898
И ние сме имали инциденти, за това и съм сложила килим върху мокета, който ще изхвърля след като се научи да пишка където трябва. Няколко пъти се е напишкват докато съм го оставяла гол, но явно му става неприятно от мокрото и почва да плаче.

# 37
  • Мнения: 1 560
Здравейте, момичета.
Вече 3ти ден Борис е на занималня до обяд. За сега е доста добре, тази сутрин за пръв път е плакал баща му като го оставя. Предните дни не е плакал при оставяне, през деня на няколко пъти е плакал, но като цяло бил спокоен и засега се адаптира добре. Даже като отида да го взема и не идва веднага при мен, а продължава да си играе😃 Аз пък имам цял предиобед да свърша всичко вкъщи, да се изкъпя на спокойствие и да отида сама до тоалетната🥳 Скоро мисля дори на масаж да отида🤪
Относно гърнето, Борис тотално го отказва, но сам прояви интерес да отиде до голямата тоалетна (понеже вижда, че ние ходим там - той е придружител на всеки😃). Купих му седалка и сега мерак му е да седне и после да каже чао чао на пишото и да пусне водата. Нямаме кой знае колко успех с ходенето там, по-скоро казва вече след като е свършил работата в памперса, но поне иска да седне на тоалетната, за разлика от гърнето.

# 38
  • Мнения: 1 890
Mint добре звучи. Браво на Борис, че бързо се адаптира.

Ние вчера бяхме на детски рожден ден за пръв път .. майко голяма лудница. Искрено се притеснявах, че някой ще отнесе Борис ( всички останали бяха на 4-5😅 ), но мноооого се забавляваше. Не знам дали има връзка, нооо Борис все още спии, аз се наспах и успях да си свърша почти всички задачки. Голям кеф ! 😅

Живот и здраве утре отиваме малко на море, скоро не сме пътували толкова дълго дано малкият да е спокоен по време на пътя.

# 39
  • Мнения: 7 898
Мен пък ме е страх, че моя ще отнесе някое дете и все го наглеждам.

Минт, чудесно е че детето се адаптира добре. И аз вчера бързах да заведа моя на градина, за да мога да се изкъпя и познай! Градината затворена, а аз съм забравила за това Simple Smile.

# 40
  • Мнения: 2 379
Момичета, не вярвах че след толкова време ще ми се запуши канал/и......не ме е боляло така нямам спомен от кога. Цедене, форсирано сукане, .....Sad  Чувствам се като прясно родила. Бухта даже вече бяга като ѝ предложа гърда хахаха...
Не знам дали пролетната умора ме наляга, но ми се спи....главата ми тежи.....

# 41
  • Мнения: 7 898
Вече не е ли късно за кърмене Simple Smile.

# 42
  • Мнения: 1 560
Всеки си решава докога да кърми. Аз кърмих до преди 2 седмици и бих и още, но просто тялото ми вече имаше нужда от почивка. Не мисля, че са уместни такива коментари.

# 43
  • Мнения: 7 898
Дай сега нищо да не питаме Simple Smile.

# 44
  • Мнения: 2 379
Късно  спрямо кое: СЗО или твоето усещане,моето усещане....?Като цяло мислех да спирам още февруари, но пък на нея ѝ е добре ,на мен още повече. Все още има достатъчно плюсове.

Минт, аз същ усещах тялото си изтощено, още повече,че бях болна няколко пъти, но пък поне реших още малко антитела да предам, защото и тя беше болна и то така си минаха още два месеца Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт