Неоезикът на дигиталното поколение

  • 1 607
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Днес е трудно да си представим романтичните отношения извън социалните мрежи и чатовете. Оказва се, че новите технологии създават и нови форми на поведение в двойките. Може би вече сте се сблъсквали с думи като „гоустинг“, „зомбинг“, „бенчинг“ и др., които все по-масово навлизат в сленга на младото поколение и привличат вниманието на психолозите.

Един кратък речник на съвременните термини може да внесе яснота в неопределените отношения и да ни помогне да продължим напред – да преминем на ново ниво или да скъсаме с партньор, който не изпитва към нас истинска любов.

15 термина, които описват токсичните отношения в социалните мрежи



Били ли сте – вие или ваши близки – участници в такива връзки?
Разкажете ни за своите истории и преживявания.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 139
И онлайн и офлайн, хората, които не могат да стъпят на едни здрави отношения ще са жертва.
Чуват това, което искат да чуят.
Преживяват това, което искат да преживеят и са глухи и слепи за истината.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 668
Anti Social - A Modern Dating Horror Story | Comic Relief Originals
https://www.youtube.com/watch?v=GEWnXmDfVZg
Laughing

# 3
  • Мнения: 71
Може би вече сте се сблъсквали с думи като „гоустинг“, „зомбинг“, „бенчинг“ и др., които все по-масово навлизат в сленга на младото поколение...
Уинд блоу ю он дъ уайт хорс, редакторке... Simple Smile Английската дума "slang" на български се превежда като "жаргон".

# 4
  • Мнения: 3 050
Много хубава статия; няколко от формите на поведение са ми се случвали, други съм прилагала аз, трети - на мои приятели са се случили.

Общи условия

Активация на акаунт