❤И вече коремчето порасна,а октомврийче пола ще показва❤Тема2

  • 38 076
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 036
И аз съм с такова от 10тина дни вече. Моята АГ е отпуска и й писах, каза ок, на другия преглед ще видим. Демек явно не е спешно, но аз си се тревожа много. Аз съм на 2 утрогестана, пробвах през устата и вагинално - няма разлика. Ходих в Надежда точно, плюс тези пари ще ти искат сигурно и ковид, който там е 60лв..доктора каза, че не вижда зацапване на прегледа и си тръгнах..
От вчера чета стари теми във форума, оказва се, че има жени, които така си зацапват без да е проблем. И също от хормонални промени можело да е. Ако не става червено не е страшно явно. Аз си чакам следващия преглед и през 1 час съм до вц да дебна какво става.
А за боледуването, явно всички ни изпотръшка тоя грип, четох че не се отразява на плода

# 61
  • София
  • Мнения: 198
От няколко дни съм с вирус, температура вдигнах лека за около час и я свалих бързо.
Обаче съм много притеснена какви биха могли да бъдат последствията за бебетата. Тъй като виждам, че на повечето от вас това не е първа бременност, има ли такива, които са боледували в ранна бременности и после всичко да е било наред с бебето?
В 3 месец се разболях с ковид. Температура,кашлица секрети яко.. Антибиотици,лекарства всякакви .Но всичко си е наред с бебешка . Само дето има антитела 😆

# 62
  • Мнения: 481
И аз съм с такова от 10тина дни вече. Моята АГ е отпуска и й писах, каза ок, на другия преглед ще видим. Демек явно не е спешно, но аз си се тревожа много. Аз съм на 2 утрогестана, пробвах през устата и вагинално - няма разлика. Ходих в Надежда точно, плюс тези пари ще ти искат сигурно и ковид, който там е 60лв..доктора каза, че не вижда зацапване на прегледа и си тръгнах..
От вчера чета стари теми във форума, оказва се, че има жени, които така си зацапват без да е проблем. И също от хормонални промени можело да е. Ако не става червено не е страшно явно. Аз си чакам следващия преглед и през 1 час съм до вц да дебна какво става.
А за боледуването, явно всички ни изпотръшка тоя грип, четох че не се отразява на плода

Много благодаря за бързия отговор. Успокоих се малко

# 63
  • Мнения: 188
Знам, че всяко рязко отнемане на доза хормон, може да предизвика кървене. Аз пия освен утрото и естрадиол. Веднъж пропуснах дозата и след 8 часа изкървих. В опаковката даже го пишеше. От моят опит вече знам - ако не можеш да ги поставяш отдолу, приемаш перорално. Разлика в усвояването няма, просто през устата има неприятни странични ефекти като ниско кръвно.

# 64
  • Мнения: 43
Записвам се и аз в новата тема.
Alexxi може ли да ме добавиш с термин 01.10

# 65
  • Мнения: 524
Доста тъп и банален въпрос имам. Усещам, че започва да ме сърби кожата на корема и отзад на кръста. От аптеката си купих Bio Oil. Влязох да видя колко често/ по колко де мажат бременните и ме заляха негативни мнения. Как даже било опасно за бебето, някой има ли опит/мнение по въпроса?

# 66
  • Мнения: 329
Не знам чак за опасно за бебето, но съставките му хич не са окей, аз също ползвах и като видях за какво става въпрос- в кофата. Сега съм с Мустела. Ползвам един ап с който можете да следите съставките и кои са окей - INCI Beauty се казва и е супер!
Доста тъп и банален въпрос имам. Усещам, че започва да ме сърби кожата на корема и отзад на кръста. От аптеката си купих Bio Oil. Влязох да видя колко често/ по колко де мажат бременните и ме заляха негативни мнения. Как даже било опасно за бебето, някой има ли опит/мнение по въпроса?

# 67
  • Мнения: 75
Доста тъп и банален въпрос имам. Усещам, че започва да ме сърби кожата на корема и отзад на кръста. От аптеката си купих Bio Oil. Влязох да видя колко често/ по колко де мажат бременните и ме заляха негативни мнения. Как даже било опасно за бебето, някой има ли опит/мнение по въпроса?
Мажи се с кокосово масло . Може да сложиш 3 капки шоколад есенция (тези за масажи)

# 68
  • Мнения: 100
Доста тъп и банален въпрос имам. Усещам, че започва да ме сърби кожата на корема и отзад на кръста. От аптеката си купих Bio Oil. Влязох да видя колко често/ по колко де мажат бременните и ме заляха негативни мнения. Как даже било опасно за бебето, някой има ли опит/мнение по въпроса?
На мен преди 5 дена ми го изписа генеколожка да се мажа и се мажа по 2 пъти на ден  нали затова пише за бременни какво ще влие пише че Био ойл е хипоалергнен продукт и е с натурални съставки.

Последна редакция: чт, 24 мар 2022, 17:00 от Maimunka80

# 69
  • Мнения: 302
Здравейте,

Много полезна тема!

Вписвам се и аз при вас - с термин 20/10, поне според приложението, което ползвам. АГ не ми е казвал конкретно кога да очакваме събитието. Сега съм в 10 г.с.

Аз ползвам един крем против стрии на Вердемивида - изцяло натурални съставки, има много хубави мнения за него. Овлажнява, подхранва кожата и я прави много мекичка. От него мажа коремчето, гърдите и бедрата, че нещо много наедрях там, а със Сенсибел на доктор Тайс мажа останалата част от тялото. Той също е подходящ за бебенца и малки деца, преродих се с него - иначе вечер като си легнех, започваше един неистов сърбеж по краката ми от сухата кожа.

Утре съм на ендокринолог - тъй като от години съм с хипотиреоидизъм, всеки месец трябва да контролирам ТСХ. Точно преди да забремея, витамин Д ми беше наполовина под нормата; ако долната граница е 30, моят беше 15. Качих го на около 45, продължавам да си пия Вигантол 4 капки дневно. ТСХ свалихме на 1,9 точно като забременях, така че според ендокриноложката всичко е наред. Сега пия Л-тироксин5 дни по 100мг + 2 дни по 125.

Ще ви следя за важните неща! Леко бременеене на всички!

Последна редакция: чт, 24 мар 2022, 17:21 от Zapetaika_

# 70
  • Мнения: 329
Не мисля, че го препоръчват за бременни, а само против стрии
Доста тъп и банален въпрос имам. Усещам, че започва да ме сърби кожата на корема и отзад на кръста. От аптеката си купих Bio Oil. Влязох да видя колко често/ по колко де мажат бременните и ме заляха негативни мнения. Как даже било опасно за бебето, някой има ли опит/мнение по въпроса?
На мен преди 5 дена ми го изписа генеколожка да се мажа и се мажа по 2 пъти на ден  нали затова пише за бременни какво ще влие пише че Био ойл е хипоалергнен продукт и е с натурални съставки.

# 71
  • Мнения: 18
Доста тъп и банален въпрос имам. Усещам, че започва да ме сърби кожата на корема и отзад на кръста. От аптеката си купих Bio Oil. Влязох да видя колко често/ по колко де мажат бременните и ме заляха негативни мнения. Как даже било опасно за бебето, някой има ли опит/мнение по въпроса?

Мен също ме засърбя. И ликарката и всички родили около мен ми препоръчаха Eucerin Maternity Oil , мажа се с него, попива много добре и отгоре се слагам нормален лосион за тяло.

Иначе днес си говорих с лекарката.Записах се на 30.03 на преглед с нея и Мазнейкова за измерване на бебето и уточнение на пола. Иначе ФМ и БХС са наред. Предложиха ми да направим прена тест, но според тях е безмислено след като всичко останало е наред и на 30ти ще се разбере пола.Вие как бихте постъпили в тази сутуация? 50/50 съм дали да дам тези пари за тест или за количка😅

# 72
  • Мнения: 370
Ако нещо в резултатите или измерванията не е наред бих направила пренатален  тест, иначе не.
Относно БХС в Майчин дом, днес бях и беше безплатно но феталната  си се плаща и там. На мен ми кзаха 80лв при следящия ми и аз реших да си отида при сертифициран и ми излезе 120 лв. Следяшият ми АГ даже като ми казваше какво да направя не го нарече Фетална а просто ултразвук и аз реших да ги оте*а. Стори ми се все едно много държаха да е при тях но щом плащам по-добре аз да си избера😀 иначе ми връчиха подарък при записването за БХС и аз много се изкефих. Отворих го иииии прах за пране и омекотител (единични дозички). Надявах се на някое мазило за корема 🤣🤷🏼♀

# 73
  • Мнения: 51
Момичета утре съм на биохимичен скрининг и пренатест при доктор Даскалов Пловдив. Имам приятелки които проследяваха бременността си при него и останаха изключително доволни Аз също съм ходила веднъж преди да забременея и Останах с много добри впечатления надявам се всичко да мине както трябва стискайте ми палци! Утре е богоявление Дано получа Блага вест🙏❤

# 74
  • Мнения: 43
Момичета утре съм на биохимичен скрининг и пренатест при доктор Даскалов Пловдив. Имам приятелки които проследяваха бременността си при него и останаха изключително доволни Аз също съм ходила веднъж преди да забременея и Останах с много добри впечатления надявам се всичко да мине както трябва стискайте ми палци! Утре е богоявление Дано получа Блага вест🙏❤

Може ли информация за цената на прегледа при доктор Даскалов? Simple Smile И как е минал прегледа, като цяло. На място ли се взима кръв?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт