Нова работа и проблемен колектив

  • 2 533
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте! Имам нужда от съвет. Позитивна съм, комуникативна и изпълнителна в работата си. Рядко съм сменяла работното си място и винаги съм ходила с удоволствие на работа. Никога не съм имала проблеми с колеги. Преди 2 месеца смених работата си. Отидох в малък колектив от 6 човека. На моята позиция съм единствена и ми беше много трудно, защото никой не разбира от работата ми и сама си бих главата с всичко. След първоначалтото ми окопитване осъзнах, че останалите колеги са разделени на 2 групички и не си говорят. Всеки си има самостоятелна стая. От мениджмънта смениха шефа,като новият е от колектива,а старият трябва да го обучи,докато навлезе.Ама те не си говорят. Проблемът е,че позицията ми е свързващо звено и си говорят чрез мен. А аз все още има неща,които не зная и никой нищо не казва. С всички си говоря, държа се добре, но едните, като видят,че говоря с другите спират да ми говорят дори служебно и това пречи на работата ми. И не,не са на 20, а хора, на които им остават 2-3 години до пенсия. Така си работят много години. Много ми е трудно в такава тегава обстановка. Чудя 6е как да се държа, за да е по - поносимо да  мен. На някого,ако му се е случвало са даде съвет.

Последна редакция: вт, 15 мар 2022, 21:30 от beba2

# 1
  • Мнения: 369
Като на  държавна работа, ако не си с тях са срещу теб. Да не ви пука. не приемайте нищо лично. Вършете си работа с усмивка и никой няма да ви включва в интриги. Учете си уроците по общуването без драми.

# 2
  • Мнения: 31 979
Пълна цигания е това. Селска работа.
На работа се работи. Не сме там да се обичаме. Трябва да има елементарно колегиално поведение.
Ако ти пречи много на работата, вземи направи едно събрание и да разрешите това. Ако трябва и с началника си говори.
Просто да им кажеш, че на работа се работи, а не се правят мръсни номера.

# 3
  • Мнения: 3 334
Толкова са зле, че, когато започнах, никой не събра кокектива, да ме представи. След като няколко дни се разминавах и поздравявах едни и същи хора, реших да ги спра и да им се представя. За промяната на управителя разбрах, след като отидох за подпис и се оказа, че вече не е той. Новият не изглежда лош, но е експерт в специалността си и административните функции са му далечни. Два дни му обяснявах защо трябва да иде до банката, да смени спесимена.

# 4
  • Мнения: 31 979
Не знам, помисли за това което ти написах.
Иначе много смотана фирма.
Да не е държавна работа?

# 5
  • Мнения: X
Рядко бих казала, че нещо няма начин да се оправи, но твоята ситуация така ми звучи. Няма как да ги накараш да си говорят, представям си кисели лелки и чичковци, които си нямат с кого да се карат вкъщи.

Трудно е в такава среда да си между два лагера. Дано скоро се пенсионират!

# 6
  • Мнения: 3 334
Не знам, помисли за това което ти написах.
Иначе много смотана фирма.
Да не е държавна работа?
Не е точно държавна, нещо подобно. Не става това със събранието. Аз съм отишла преди 2 месеца, ще им давам наклон в работата. Кой ще ме вземе на сериозно?Те проблем нямат, аз имам.

# 7
  • Мнения: 31 979
Ами ти си решаваш. Малко пораженченски мислиш, а не си опитала.
Имаш три избора.
1. Работиш колкото и както можеш.
2. Правиш събрание и да не ти дреме. Важното е че си опитала.
3. Напускаш или си търсиш работа и като намериш - напускаш.

# 8
  • Мнения: 4 212
А вариант да искаш нужната и липсващата ти информация в писмен вид? Така няма начин да не ти отговорят, дори да не искат да ти говорят. Ще имаш и документално потвърждение, че искаш да си свършиш работата, но те те възпрепятстват. Ако са "стари пушки" може и да се усетят, че когато нещата стигнат до изискване на инфо с документи, значи може да се подготвя стъпка към дисциплинарно наказание. Може и да ги мързи да пишат и да станат по-отзивчиви в устната комуникация...

# 9
  • Мнения: 14 935
А вариант да искаш нужната и липсващата ти информация в писмен вид? Така няма начин да не ти отговорят, дори да не искат да ти говорят. Ще имаш и документално потвърждение, че искаш да си свършиш работата, но те те възпрепятстват. Ако са "стари пушки" може и да се усетят, че когато нещата стигнат до изискване на инфо с документи, значи може да се подготвя стъпка към дисциплинарно наказание. Може и да ги мързи да пишат и да станат по-отзивчиви в устната комуникация...
Подкрепям.
Събрание изглежда малко като да се изтъпаниш като лелка в детската градина и да почнеш да им се караш да не си дърпат плитките.
Съветвам те да почнеш да ги тормозиш с писмени запитвания - пускаш мейл какво ти трябва и докога и след 2 мин звъниш Ленче, получи ли ми мейла с питанката, трябва ми за днес еди кога си. Ако не получиш желаното в указания срок, пак мейл и пак звъниш на Ленчето, Мимето, Сашето...

За неразбирането на административните детайли - свикваш. Хората не разбират, това е. Няма оправия. Аз самата разбирам малко, но като ми потрябва нещо, търся в нета или питам тука във форума. Огромната част от хората край мен разбират много по-малко от мен, а даже не им и дреме. Стискам зъби, обяснявам, замитам.

# 10
  • Мнения: 3 334
Нарциса идеята с мейла е добра, но нямаме индивидуални мейли. Имаме общ фирмен. И там има дезорганизация. Всеки отваря, чете и, ако не го касае, не го маркира като непрочетен. Миналата седмица така тръсиха един мейл от преди НГ и се оказа, че някой го е изтрил. Ама не се впечатлиха.

# 11
  • Мнения: 4 212
Нарциса идеята с мейла е добра, но нямаме индивидуални мейли. Имаме общ фирмен. И там има дезорганизация. Всеки отваря, чете и, ако не го касае, не го маркира като непрочетен. Миналата седмица така тръсиха един мейл от преди НГ и се оказа, че някой го е изтрил. Ама не се впечатлиха.
Вътрешна мрежа нямате ли?
Ако не, тогава - добрата стара хартия...

# 12
  • Мнения: 14 935
Тези неща не са много добре и ще береш големи ядове. Колегите ти или са глупаци, или пердета, но предвид фасоните им, залагам на глупаци. На твое място ще се оглеждам за друга работа.

# 13
  • Страната на приказките
  • Мнения: 369
На мен пък ми звучи добре! Можеш да вкараш собствен ред. Знаеш ли колко по-зле е всички да са обединени срещу теб, да не те харесват, да ти подливат вода... Има какви ли не отношения. Върши си своите задачи по най-добрия начин, оставяй следа (имейли), за да си защитена, останалото не е твой проблем. Е, ако си намериш нещо по-добро - напускаш.

# 14
  • Мнения: 12 848
Доста неприятна ситуация, особено това с изтриване на имейлите.
Аз работех по едно време в подобен колектив, но не бях свързващо звено. Първо бях в едната стая, разбирах се отлично с всички, после в другата стая, пак така. На мен и едните, и другите ми харесваха, не разбрах защо се мразеха.
Ти няма да ги промениш. На мен стилът на работа не ми се струва ок. Ако имаш възможност да си вършиш работата, добре. Ако не - търси си друга фирма.

Общи условия

Активация на акаунт