229 пролетни надежди - Немската тема

  • 20 035
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Марго, как аргументираш за изследването?
На мен не искат да ми го пускат, само докато бях бременна нуклеарката ми пускаше Вит.Д и Б12, защото се водех рискова, та тя се навиваше...

Съни, същото беше при нас, когато малката беше позитивна...

Булгур и аз обичах. Гречка не понасям, но зелената елда си я ям, харесва ми.
Също преди много обичах Grünkern, невероятен аромат дава, в сарми напр.

Бибит, спомням си преди години правих Weiterbildung и една рускиня като разбра, че съм българка и като ме нападна да ме разпитва за Ванга, все едно лично съм я познавала 😳...

Бях в Лидл, всичко има.

# 16
  • Мнения: 1 996
Ася, трудна е аргументацията - вадя изследванията от последните години и препоръката от имуноложката ми и тогава се навива, но всеки път е все едно той ще ги плаща 27те евро, Б12 и други екстри като серумни нива на магнезий и Сие отказва. Най-добре ми е да се изследвам като пътувам до България, но не всеки път се получава, сега по Великден все още имам надежди да пътувам и съм си подготвила списък за лабораторията.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Зиги, аз не мога да пия напоследък, защото алкохола ми отключва мигрената, та затова не дадох тон снощи Simple Smile
Изследването за вит.Д си го плащам всеки път. Нито личният, нито педиатърката на децата се трогват от ниски резултати, следователно не желаят да го пускат по каса.
Мрачно е днес при нас. Уж от утре пак ще има слънце.

# 18
  • Мнения: X
Момичета, искам да правя млечна салата от патладжани и по рецепта ми трябва Sauerrahm,но нямам под ръка. Мога ли с schmand да заместя?
🙈🙉🙊

# 19
  • Мнения: 6 449
Много се впечатлява ЛЛ тук, като му занеса лабораторни изследвания от Бг да ги добави към досието ми. Но никога не ми е отказвал да ми пусне изследвания, на които държа, след като кажа, че ще си ги платя лично.
От ниски нива на вит.Д не се трогват, наистина.

# 20
  • Мнения: 11 315
Привет и от мен!
Аз кацам като една работна пчеличка в новата тема по средата на пренасянето на щерката в нова квартира. Имам сили само да чета.

# 21
  • Мнения: X
Бибит надежда ми остана само.
Хубаво си ми беше с локдаунчетата какво е това с тези нуклеарни оръжия да не мога да спя.
Борти шманд е много тежко и мазно, не бих го ползвала.
При ЛЛ когато ходя за щитовидната винаги пускам вит Д за 18евро, а ендокринолога веднъж годишно ми пуска по здравна каса, отделно ми пуска фолиева , калции и други хормони. Покрай бременността и кърменето ходех често и пускаше всеки път.

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз явно доста мазно ям, заквасената сметана ми идва тънка, редовно маскарпоне слагам тук и там 😆

Моят ЛЛ има съвсем други тарифи за тези витамини.
Бях се оплакала тук, че за витД и Б12 ми поискаха 130€ 🤭

# 23
  • Мнения: 6 703
130 е много. Не разбирам.

# 24
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Асиният личен май и за друго доста скъпо взима, като му чета тук тарифите. Grinning

И на мен Шманд би ми бил много мазен. Може би бих го смесила с малко кисело мляко /йогурт.

# 25
  • Мнения: X
Ще пробвам утре да я направя.Вие правите ли такива салати или купувате готови? Днес отбих номера със солени макорони на фурна.Благодаря за мненията.

Аз като поискам на лл и витамините да пусне, направо върти очи и почва да ми обяснява колко болни имало с корона 😆. Сега разбирам защо... 😅

Рейна, защо не пробваш с мелатонин форте. (Сутринта станах в 05:00🤪)

Последна редакция: ср, 02 мар 2022, 22:06 от Анонимен

# 26
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Патладжани съм правила с майонеза, кисело мляко и чесън, става вкусно.
Мъжът ми си взима понякога и готова, в Едека намери нещо подобно. След работа вършее гладен из магазина. Joy

Последна редакция: ср, 02 мар 2022, 18:55 от Бибит

# 27
  • Мнения: 6 703
бибит ние слагаме и много магданоз, зехтин и черни маслини

# 28
  • Мнения: X
И аз така ще направя!👩🏼‍🍳Сега си спомних, че и майка ми слагаше майонеза и кислео мляко. Ама пуст интернет пълен с рецепти.. 🤕

# 29
  • Мнения: X
130 е много. Не разбирам.

На мен не ми се струва много. У Украйна може и по-евтино да е. Не знам. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт