229 пролетни надежди - Немската тема

  • 20 036
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
На теб може да ти произвеждат храната лично, аз работя да си я купувам. Какво мислиш, можеш да споделиш. Няма да се обидя и да търча да докладвам като малко момиченце.

Изхвърлена храна от мен не значи чувал картофи и щайга ябълки или 10 пакета ориз. Аз такива покупки и не правя. Значи предимно храна от ресторанти, готова - сготвена или нещо пакетирано в малки количества.

# 46
  • Мнения: X
Точно крем карамел и кекс мога сама цяла тава да изям.😍

Не знаех, че и храна може да се дарява .😍 Много полезно.☝️ Аз все на съседката нося, а тя се сърди и ми вика" тука така не се прави"..и всеки път и казвам да  взима квото нося, па друг път ще знам.😉 😂

Последна редакция: ср, 02 мар 2022, 22:10 от Анонимен

# 47
  • Мнения: X
Борти имах предвид ако не ти понася примерно магнезиев цитрат да пробваш с магнезиев оксид примерно. Алтернатива не знам.
Ама този мелатонин веднага ли действа? Не е с натрупване така ли?

# 48
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Рейна, аз от аптеката си взех едни хапчета, слагаш ги под езика, топи се и до половин час си заспал. Ама на мен не винаги ми действат.

# 49
  • Мнения: 1 996
Папурче, това съм си написала засега като изследвания:
Скрит текст:
Витамин Д, Б12, Б6, хомоцистеин, феритин, желязо, гликиран хемоглобин, липиден профил, тсх профил ( тук ми пускат упорито само ТСХ, другото с молене щото не съм имала Хашимото). Преди съм изследвала и магнезий, йод и селен, както и разни женски хормони, като взема книжката каталог с изследвания на лабораторията и съм като дете в сладкарница
Витамин Д съм сменила няколко различни - в началото по типичния немски стандарт ми бяха изписали два пъти седмично по 20 хиляди единици декристол - едва едва качих две единици, после почнах да го приемам на ежедневни дози,в началото 1 месец по 10 хиляди единици, вземала съм го на капки комбинация с витамин К2 от аптеката, на спрей с или без витамин К на Better you от Амазон (доста бързо и осезаемо ми го дигна), на капсули от Now Foods - поддържащо по 2 хиляди единици дневно, сега за два месеца по 5 хиляди с комбинация отделно витамин К2. Не съм се предозирала, едва стигам до 40-50 ниво с тези дози, но те са и по лекарско предписание и следя нивата.
Мелатонин имам и аз, едно време като беше забранен тук без рецепта, си носех от България, спасява ме при затруднено заспиване, особено неделя към понеделник.
За хвърлянето на храна - в началото бях възмутена от ММ и семейството му, колко храна се хвърляше, не бях виждала дотогава такива случаи. За 15 години заедно го научих да яде едно ядене повече от веднъж Grinning, да пазарува с мярка, и да готвим долу горе по план според наличните продукти. Боли ме сърцето, като видя колко хвърлят съседите ни, редовно спасявам и неугледни плодове и зеленчуци в магазина, или продукти с наближаващ срок.

# 50
  • Мнения: X
Да, рейна! Както Гея е написала. Аз ето това взимам
https://www.google.com/search?q=melatonin+forte+schneller+einsch … bih=612&dpr=2

Според мен цената е висока, особено сега когато ги взимам като бонбони. Преди беше оправдана защото прибягвах само като се събудя през ноща. Сега от една седмица  директно преди лягане.Не чакам хич

Марго, до болка познато !😆И аз  сложих ред и дисциплина за храната! ☝️

Последна редакция: ср, 02 мар 2022, 22:49 от Анонимен

# 51
  • Мнения: X
Нямах понятие, че е толкова разпространено пиенето на добавки и изследвания за витамини.
И ние хвърляме често храна. През ум не ми минава да даря неща, чиито срок скоро ще изтече или нещо опитано и нехаресано. Храната в био боклука служи за преработка в горива.

# 52
  • Мнения: X
И ние хвърляме често храна. През ум не ми минава да даря неща, чиито срок скоро ще изтече или нещо опитано и нехаресано. Храната в био боклука служи за преработка в горива.

Как не ви е срам!

# 53
  • Мнения: 6 705
Аз съм на мнението на синьо. Много рядко да хвърлим нещо за ядене и то обикн. преди или след дълга ваканция.
Или пък неядими неща, които някак са се появили в къщи. Последно домъкнаха за карнавала от у-ще едни донъти и не ги доизядоха . Никой не ги дояде и ги хвърлих.
Зиги на доста места може да е по-евтино по подобни причини.

Последна редакция: чт, 03 мар 2022, 03:28 от bella-ciao

# 54
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз само минавам да кажа наздраве и заспивам,  малка бира  но ми видя сметката...

# 55
  • Мнения: X
Ще се зачета за мелатонина. Да не става зависим човек? В смисъл тялото да привиква и после да си търси хапчето.
Аз на моят мъж взех от Росман на  Nature Love вит Д и ще видим добър ли е. На същата фирма ми е магнезия. На Sunday Naturals са хубави също продуктите. Сигурно имат и мелатонин.
Моят мъж понякога хамстерува много и фризера пълен и шкафовете пълни със сухи продукти. Но нищо не се хвърля защото имат доста годност. А от хладилника пък никога не съм хвърляла. Готвим само за деня.

Последна редакция: чт, 03 мар 2022, 08:50 от Анонимен

# 56
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тялото привиква към мелатонина, не го търси, просто спира да действа и трябва по-висока доза.

Аз спя като пън. И да се будя нощем, лежа си.
Забелязала съм, че когато ям повече въглехидрати вечер и се будя към 2-3ч нощем.
Сега към 20ч ям някое мазно сирене или ядки, така ми се стабилизира кръвната захар и спя по цяла нощ.

Ние от много време сме към фууд шеринг. Имаме си локална група и всеки предлага каквото не се яде у тях.
Колко домашни сладка опитах, дюли и т.н
Отделно има друга група, която “спасява” продукти от магазините, в началото на корона що неща от Луфтханза имаше 🙈.
Невероятни количества качествена храна се изхвърлят, покъртително е.

# 57
  • Мнения: X
Аз като бях в болницата бях с жена която работеше към една организация която разпределя храна останала от магазините на социално слаби. Каза, че се изхвърлят само добри продукти и примерно био бананите на Реве идвали при тях с кашоните.  Това което мен много ме дразни е дрехите, като видя магазините отрупани, отделно и всички джаджи боклуци от Китай. На кого му е нужно? Вчера си мислех, че тук заради войната боклучета няма да залипсват, залети сме.

# 58
  • Мнения: 11 315
Емоциите покрай преместването на дъщеря ми при мен почнаха да се уталожват.
Детето беше в прилична квартира, на читаво място с автобусна спирка, от където можеше да хваща автобуса за университета.
Но... беше на последен етаж в стара кооперация, която не е била ремонтирана и ѝ беше вечно студено, а тя страда от Синдромао на Рейно. Освен това има от 4 г насам проблеми със заспиването и случи на съсед под нея, който хърка като 10 дъскорезници и въпреки силиконовите тапи, които ползваше, не можеше да спи. Беше се изнервила ужасно от недоспиване и студуване. Взе решение да се премести, набеляза няколко квартири да огледаме и отидохме двете на огледите. Намерихме разкошно студио като за нея в чисто нова сграда, с прекрасна изолация, подово отопление, среден етаж, на две преки от университета, на една пряка от плувния басейн и големия ни градски парк. Освен това има 3 големи хранителни магазина наблизо, един бг магазин и баничарница на семейство хървати.
Искаше да напусне още в края на февруари и да се нанесе от 1 март. Обаче на старото място трябваше да стои до края на април заради тримесечния срок или трябваше да намери нови наематели, които пък хазяите да приемат.
И цялата тази лудница посред сесия.
Организирахме се двете да дадем обяви, да намерим нови наематели, иначе трябваше да плаща двойно наем до края на април.
Слава Богу успяхме да намерим няколко читави кандидати, от които хазяите одобриха едно семейство и се приключи на края на февруари. Пренесохме я двете за 5 дена с моята кола, защото не можахме да намерим на прилична цена бус и да е свободен за деня, който искахме.
Беше натоварено, но успяхме и сега детето вече щастливо и наспано живее на новото място. Остава само в събота да ѝ монтираме кухненския блок, който вече купихме, че жилището беше дето се казва само на мазилка.
Аз съм доволна, че уцелихме това жилище, направо си е като 6 от тотото.

Сега да споделя за хранителни добавки и витамини, щото гледах, че коментирахте по-нагоре.
Аз бях много зле преди 5 г, когато след многобройни кръвоизливи, си направих хистеректомия. Няколко месеца след това при изследвания, за които се тръшках на моя доктор, се установи, че освен желязодефицитна анемия, ми липсва витамин В12 *под долна граница и витамин Д *също под долна граница.
За В12 директно си инжекции да наместим поне донякъде нещата и после със спрей. За него е важно, ако го приемата като добавка, да не е на таблетки, защото той по принцип се резорбира в дебелото черво и докато стигне до там, таблетката е разградена и не остава нищо за приемане. Затова е най-добре в инжекционна форма или като спрей за носа или под езика и то най-вече метилкобаламин, защото се приема най-бързо от организма.
За вит. Д ми изписа да пия на капки в комбинация с К2, защото резорбцията му е по-добра. Първоначално по 5000 единици на ден, после ги намалихме по 2000 Е за поддържане на нивото. Аз не бях ходила на море преди това поне 3 г и нещата бях много сериозни.
Сега след ковида установих, че пак ми е паднал В12 и почнах отново интензивно със спрея, но не стига и явно ще стигна пак до инжекции.

# 59
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Веч, много се радвам за вас. От сърце. Успех и много щастие на новото място.
...
Аз се ограмотих за витамините и съм ви много благодарна за инфото и ритника в з@дника. Събудих се и знам какво и как да променя, за да съм добре.
Честит празник! 🇧🇬

Общи условия

Активация на акаунт