На море в България 2022 г.

  • 68 478
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 491
Ако до сега е имсло тук-таме украинци на работа по морето, това лято ще са само такива изцяло. Аз го питам нещо, той - Не понимаю. То така най-лесно.
Най-изгодно, според мен, ще е който е резервирал ол инклузив преди войната.

Миналото лято работих масово с украинци и руснаци в един хотел. Те бяха на различни длъжности - пиколота, камериерки, сервитьори, спасители и т.н. Заплатата им беше 600лв за 12 часа. Отвреме-навреме взимаха бакшиш. Като съм разговаряла с тях (с украинците) все едно и също ми казваха - в нашата част се води война с Русия и работим в България, защото заплатата е по-голяма, а ни трябват повече пари, за да оцелеем зимата. Наистина половината МНОГО работеха, а другата половина само се скатаваха. Накрая разбрах, че скатаващите са руснаци, а тези дето много работеха - украинците. Но все пак имаше много оплаквания, защото украинците почти нищо не разбират на български и гостите не можеха да се разберат с тях, но иначе бяха работливи.
Дано украинците не заместят българите за работа по черноморието.

# 61
  • Мнения: 10 921
По стара българска традиция, ще работи този, който се съгласи на по-малко. Ако това са украинците, те ще са. Дрему на хотелиера, че не са българи, че не знаят български.

Според мен няма да вдигнат цените, но ще орежат от заплати, услуги и храна най-вече. Ако някъде ол-инклузивът е бил компромисен миналата година, тази ще е трагедия и така. Моята резервация е за Дюни, направо се чудя да ходим ли, да не ходим ли..

# 62
  • Мнения: 491
По стара българска традиция, ще работи този, който се съгласи на по-малко. Ако това са украинците, те ще са. Дрему на хотелиера, че не са българи, че не знаят български.

Според мен няма да вдигнат цените, но ще орежат от заплати, услуги и храна най-вече. Ако някъде ол-инклузивът е бил компромисен миналата година, тази ще е трагедия и така. Моята резервация е за Дюни, направо се чудя да ходим ли, да не ходим ли..

Права сте, че ще работи този, когото се съгласи на по-малко и това със сигурност ще са украинците, но хотелиера като получи оплаквания от гостите, дали ще дойдат пак другото лято. Все пак е нужно да мисли за рейтингът на хотела … макар че парите побеждават😅
Ние сме на Лозенец за поредна година. Засега е нямало разочарования.

# 63
  • Сф
  • Мнения: 10 742
Украинците говорят и разбират руски. Аз си говорих още преди няколко години с едно младо момче в Созопол. Каза че там е работило на бензиностанция за 200 евро и затова дошъл тук. Не беше в хотел, беше доволен. Сега ,дали искат да говорят и ще ли на руски , не знам. Ще ги наемат разбира се, за без пари.
Добре че ми порасна детето, ей къде е Гърция.
Сестра ми си резервира в Албания. Много ходят и в Турция, пък нека бг хотелиер да си чака само печалбата. Няма да е от българите , а и нас ни имат за 2 Ра ръка, все чужденци са им в акъла. Ми успех! Пак се очертава интересно лято обаче...

# 64
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 612
На мен не ми пречи чуждестранният персонал на морето. Дали на руски, български или английски, но винаги съм се разбирала с тях. А международният аниматорски състав на Дюни е страхотен!

Не знам откъде черпите информация за 600 лв. заплата на морето, но аз съм чувала от познати за доста по-високи суми . Наскоро ми попадна тази статия за заплатите в Албена за 2022 година.
https://trud.bg/%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B … 500-%D0%BB%D0%B2/
А който, на каквото ще да вярва.

# 65
  • Мнения: 10 921
Като бивш албенски кадър и знаеща за какво абсурдно управление на курорта става дума, ми е трудно да повярвам, че дават 1300 лв за камериерка Grinning

# 66
  • Мнения: 491
На мен не ми пречи чуждестранният персонал на морето. Дали на руски, български или английски, но винаги съм се разбирала с тях. А международният аниматорски състав на Дюни е страхотен!

Не знам откъде черпите информация за 600 лв. заплата на морето, но аз съм чувала от познати за доста по-високи суми . Наскоро ми попадна тази статия за заплатите в Албена за 2022 година.
https://trud.bg/%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B … 500-%D0%BB%D0%B2/
А който, на каквото ще да вярва.

Не черпя от никъде информация за 600лв. заплата. Работих с украинци и руснаци миналото лято, както по-горе споменах, и заплатата им беше 600лв за 12-часови смени. Те си ми споделяха, че това за тях са много пари, за разлика от родината им.

# 67
  • В.Търново
  • Мнения: 6 719
И аз знам, че на доста места по морето, особено на украинците им дават 600лв заплата. В Албена дълги години работеха за минималната заплата. И аз се учудих, че тази година искат да наемат за такива високи заплати, особено в тази криза.В

В Белведере миналото лято имаше и българи, украинци , и чехи от персонала. Все млади хора.

# 68
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 612
То лесно може да се провери какви заплати предлагат в морските курорти. Достатъчно е да се отвори джобса или друг сайт с обяви за работа.
https://www.jobs.bg/front_job_search.php?company_id=67659&job_sid=6165469
https://www.jobs.bg/front_job_search.php?company_id=22224&job_sid=6137074

Последна редакция: вт, 15 мар 2022, 01:20 от Скубиду

# 69
  • Мнения: 491
То лесно може да се провери какви заплати предлагат в морските курорти. Достатъчно е да се отвори джобса или друг сайт с обяви за работа. Но не ми се водят безсмислени спорове.
https://www.jobs.bg/front_job_search.php?company_id=67659&job_sid=6165469
https://www.jobs.bg/front_job_search.php?company_id=229790&job_sid=6168733
https://www.jobs.bg/front_job_search.php?company_id=22224&job_sid=6137074

За мениджър разбира се, че дават повече. На мен ми плащаха също много добре миналата година. На украинците няма да платят 2000лв естествено. На българите по може, но на украинците шансът е нулев. Украинеца няма да търси по jobs.bg работа. Поне в хотела, в който работих ги пращаха от някаква фирма студенти на практика и по-възрастни хора и всички получаваха 600лв.
Няма нужда от спорове. Просто обсъждаме. Ще видим лятото какво ще е.

# 70
  • Мнения: 10 921
Информацията ми е от 2018, когато последно работех в тур агентство, което посредничеше на украинци и молдовци да работят лятото по морето. Няма да казвам в кой курорт или хотел, но се плащаше по 2 лв на час + осигурена квартира и храна. Децата, защото буквално бяха младежи на по 18-19 години, защото в Украйна училището е до 17 години, живееха в разни мухлясали мазета и се оплакваха от ужасните условия на живот. Сега кой колко е работил не зная, но за 20 дена, по 12 часа са 480 лв. Разбира се, от тогава са минали 4 години и силно се надявам, че бранша е развързал кесията, но просто винаги са се възползвали, че 400 лв в Украйна са огромна сума в тяхната валута, а сега хората са и на зор с тази война. Не искам и аз да споря, но 6 годни работих в туризма, с украинци и молдовци, имах колегите и приятели оттам и ми е трудно да вярвам на джобса, на статии Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 6 039
Направо е ужас 600 лева, но ако говорим за младеж на 18г без друг стаж и ако му се включва храна и квартира, пак по-бива... Но е много малко Confused То за 1 ден някои семейства плащат 600 лева за инклузив , те такава заплата ще дават. Angry
Ние не знам, имаме 1 ранна резервация за ранно море , да видим. Sunglasses
Чужбина не обмисляме засега, хем преди Пандемията всеки Май месец, края на месеца, правехме 1 много ранно море. Сега не. Даже не обсъждаме такова нещо Confused

# 72
  • Мнения: 1 077

Права сте, че ще работи този, когото се съгласи на по-малко и това със сигурност ще са украинците, но хотелиера като получи оплаквания от гостите, дали ще дойдат пак другото лято.
[/quote]
Практиката показва, че гостите отиват пак и пак. А някои като не отидат биват изместени от други.

Имам приятели управители на хотели и никой не мисли за потребителя.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 039
Ако почнат масово и все нагоре цените, накрая ще фалират. То това важи за всеки бизнес.

# 74
  • Мнения: 10 921
Тъкмо като по часовник за нашата дискусия видях я една украинска група обява за работа, за Дюни, за всички позиции, 800 лв + настаняване + нощуване. Моята резервация е за Дюни, ще си хортуваме на руски това лято явно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт