Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 19

  • 32 858
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 272
Аз имам само първите две и съм си на терапия, друг въпрос че имах завишен д димер от самото начало, не са ли ти следили кръвните досега. Според мен си за терапия, каква вече зависи и от кръвните.
Аз от вчера много го мисля това, че не са ми гледали кръвотока. На преглед съм в 8гс,ще помоля... Ако каже, че не следи ще търся при друг на частно. Според вас ли късно ли ще е след 8гс или директно на БХС в 11-12гс?
Ще пусна другиден по свое усмотрение д димер, фибриноген и АПТТ.
Според половината лекар не съм за терапия по принцип, според другите съм. И сегашната АГ мисли, че няма нужда. Не знам на кого да вярвам вече.
Вие какво мислите, има ли някой с моите мутации и какво са ви казвали на вас?
Хомозигот ПАИ
Хетерозигот mthfr
Хетерозигот mrr
Хетерозигот Ф13
Хетерозигот АСЕ

# 46
  • Мнения: 1 448
Отделно от прегледите и двамата са ми отговаряли по Вайбър, ако имам спешен въпрос.
Значи, специално за Вецев е важно да се уточни, че трябва да му се звъни само цитирам "ако раждате, умирате или са ви изтекли водите", което най-вероятно няма да се случи преди 9 месец, т.е. в начална бременност никакво звънене. Когато му звъннах за първата контракция в живота ми успя да ми се накара че му се звъни само за гореизброените неща, но не можа да каже спокойно нормално е. Освен това пишете, че ви е отговарял по Вайбър на спешен въпрос. Сигурно и за това има дефиниция кои са спешните въпроси, защото на мен не ми отговори 5 дни при инфекция в изследване което той ми е казал да пусна. Да не говорим че на всеки преглед не знае какво ми е изследвано и какъв е резултата от изследването. Моето лично мнение е че тук във форума той има много " фенки" и се създава грешна представа за него. На мен ми се е случило друго, не това което съм чела за него.

# 47
  • Мнения: 2 272
за отговарянето мога да кажа, че на мен ми отговори веднага по вайбър, когато му писах да му кажа, че лекарството не ми понася добре, вярно - лаконично, но все пак отговори.
А на прегледа ми каза, че ако има нещо, мога да му звънна, но аз не обичам никак да звъня...

То и това е другото, че според мен всеки лекар си има слаби моменти и зависи дали му имаме доверие, че са само моменти.  За мен и чисто междучовешката химия играе някаква роля понякога.

# 48
  • Мнения: 373
Отделно от прегледите и двамата са ми отговаряли по Вайбър, ако имам спешен въпрос.
Значи, специално за Вецев е важно да се уточни, че трябва да му се звъни само цитирам "ако раждате, умирате или са ви изтекли водите", което най-вероятно няма да се случи преди 9 месец, т.е. в начална бременност никакво звънене. Когато му звъннах за първата контракция в живота ми успя да ми се накара че му се звъни само за гореизброените неща, но не можа да каже спокойно нормално е. Освен това пишете, че ви е отговарял по Вайбър на спешен въпрос. Сигурно и за това има дефиниция кои са спешните въпроси, защото на мен не ми отговори 5 дни при инфекция в изследване което той ми е казал да пусна. Да не говорим че на всеки преглед не знае какво ми е изследвано и какъв е резултата от изследването. Моето лично мнение е че тук във форума той има много " фенки" и се създава грешна представа за него. На мен ми се е случило друго, не това което съм чела за него.

И аз оставам с такова мнение като вашето, дори се колебая дали да продължа с него. Готин е, вдъхва доверие, но не е на разположение и не ми е съвсем спокойно. Обадих му се, че съм с кървене и директно ми каза утрогестан без да ме викне за преглед. За сравнение, Колева от Токуда, която много жени хулят е на разположение винаги по вайбър и след кървенето ми изписа и хориомон, за да се залепи добре сака. Каза ми да отида пак след седмица, за да проверим какво е положението. Ами по-спокойно ми е с нея. Но мнения всякакви. Д-р Вецев е приятен лекар, професионалист, но е многооо натоварен. Преглеждал ме е в 11:30 вечерта - ами не ми е съвсем ок това, при условие, че едва ли си е почивал през деня.

# 49
  • Мнения: 439
Момичета, като говорите за лекари, някоя да се е следила с тромбофилия при АГ д-р Анна Богданова и съответно при Ангиолог - Боряна Минкова? Ако имате някакви впечатления или мнения ще се радвам да разбера

Аз съм доволна от Минкова!

# 50
  • Мнения: 66
Съжалявам, че сте имала такъв негативен опит. Всяка от нас знае през колко трудности минаваме, за да бъдат децата ни добре. Другаде съм описвала през какво минах аз самата. Разбира се, че човек трябва да търси най-добрите лекари за себе си.
Отделно от прегледите и двамата са ми отговаряли по Вайбър, ако имам спешен въпрос.
Значи, специално за Вецев е важно да се уточни, че трябва да му се звъни само цитирам "ако раждате, умирате или са ви изтекли водите", което най-вероятно няма да се случи преди 9 месец, т.е. в начална бременност никакво звънене. Когато му звъннах за първата контракция в живота ми успя да ми се накара че му се звъни само за гореизброените неща, но не можа да каже спокойно нормално е. Освен това пишете, че ви е отговарял по Вайбър на спешен въпрос. Сигурно и за това има дефиниция кои са спешните въпроси, защото на мен не ми отговори 5 дни при инфекция в изследване което той ми е казал да пусна. Да не говорим че на всеки преглед не знае какво ми е изследвано и какъв е резултата от изследването. Моето лично мнение е че тук във форума той има много " фенки" и се създава грешна представа за него. На мен ми се е случило друго, не това което съм чела за него.

# 51
  • Мнения: 5 028
Аз след миналото раждане се отказах от него. Някакси почна да става разсеян и като че ли твърде търсен и зает. После се чудих дали не сгреших. Сега като ви чета мисля, че не съм..
Ще се обърна към друг, който следи кръвотока и витамините.

# 52
  • Мнения: 266
Интересното е, че във форума се въртят няколко лекари само. Някой има ли опит с другите от големите АГ болници, които са рискова бременност - др Василев от Шейново, др Панова от 1 АГ и т.н. Ще е интересно да споделите опит. Аз при др Василев ходих за медикаментозен аборт, но нещо не го почувствах като моя доктор. За следене не съм ходила при него. Чувала съм добри отзиви за др Кобаков - мисля че сега работи с Калчев. Не знам дали следи кръвоток. Ако не размивам много темата, би било интересно да споделите впечатление.

# 53
  • Мнения: 2 272
Мисля, че тези просто са известни с това, че следят успешно бременни с тромбофилия. Много лекари следят рискова бременност без да имат много идея от тромбофилия.

# 54
  • Мнения: 321
Аз бях при д-р Панова с кръвното лежах като нейна пациентка с 1АГ. За съжаление, след това като ѝ звънях за преглед след 3 месеца. Тактично не ми дигна и не ми писа повече на вайбър. Щях да оценя ако беше казала, директно, че не работи с жени, които не са бременни. Иначе, каза, че ще работим за здраво бебе... По принцип, впечатление ми направи, че беше много подробно информира за моето състояние. Обаче, когато ѝ казах да се изследвам за тромбофилия ми каза, че нямало нужда. Защото съм стигнала до 6 месец и съм износила бебето. Всъщност, после като разбрах, че съм с тромбофилия тогава даде назад. Според мен, не я разбира нея или евентуално ще приеме мнението на хематолога за терапията.
Ся конкретно мнение не мога да кажа, става или не. Аз съм ѝ доволна и благодарна защото даде шанс на бебето, но просто положението не беше добро и аборта беше решението. Беше много внимателна. Понякога малко вика и се кара все едно но така си говори. Силно впечатление ми направи, че просто беше много информирана за моето състояние с подробности, макар да не беше дошла да ме види в стаята. На преглед вика в болницата, разбрах, че ходи и в частната Света София.
Лошото ми впечатление, че като ме приеха за аборта тя беше отпуска. Остави ме на когото дойде на смяна. После като отидох след един месец и обясних какво се случи, как едната им акушерка ме заряза като куче да се мъча и после се оправда, че много бързо съм родила... Аз от два часа съм с болки, накрая вече като не издържах ми каза "ми така се става майка"... И за малко да родя в коридора заради тази пач....
Кюртежа ми прави д-р Петров, той ми каза задължително да пускам тромбофилия. След като тя ме отсвири отидох при него на преглед. Дадени да пия АП и Натаспин по време на опитите.

# 55
  • Мнения: 5 028
Здравейте. Моля ви някой да ми обясни стойностите на това Инр. Излезе ми 1.04 при норма 0.8-1.02, НО при терапия има стойности между 2 и 3.5
Как да го разбирам този резултат? Под нормата ми е за терапия, но значи, че е по-сгъстена или по-разредена кръвта?
Това притеснително ли е, при положение, че д димер, фибриноген и АПТТ са в норма?
Моята АГ не мисли, че имам нужда от терапия по принцип и ги пуснах на своя глава. Ето, че сега нещо не е в ред и не знам кой да питам след като тя не се занимава с тромбофилия....

# 56
  • Мнения: 22
[/img][/img] Здравейте! След пуснати изследвания за тромбофилия и доказана такава се консултирах с хематолог. Пусна ми изследвания и всичко е наред освен завишени тромбоцити и високо АРТТ. Въпроса ми е възможно ли е АРТТ да е високо заради аспирин протекта, който пия? Какво следва от тук нататък? Хематоложката каза,че се съмнява за болест на Вилебранд. В понеделник ще се чуя с нея отново,но ще съм благодарна и за вашето мнение! Незнам дали правилно съм качила снимките и дали се виждат?

Последна редакция: сб, 05 мар 2022, 11:33 от Николина Йотова 704150

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 6 050
Не се виждат снимките.

# 58
# 59
  • София
  • Мнения: 7 503
Двете хетерозиготни мутации, които имате, са свързани с неусвояване на синтетични витамини от група Б. (това хематологът не ви ли го каза?) Премерете нивата на витамините Б9 и Б12 и при ниски стойности приемайте само бионалични /метилирани форми - неофолик Мета /метилфолат вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо цианкобаламин за Б12. Добре е да наваксате ниските стойности още преди забременяване и да ги следите по време на бременността.

За аптт изчакайте 4-5 дни без прием на аспирин и пуснете ново изследване.

Общи условия

Активация на акаунт