Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 19

  • 32 985
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 279
Sineochka 24 - предписа ми Дузофарм, четох че се предписва често, когато бебето изостава, при мен не е така, но явно иска да разширим малко артерията с по-висока резистентност, въпреки че подчерта, че тя е до горна граница без да я прекрачва, а другата артерия пък си е супер. Отпаднала се чувствам от това лекарство доста, не знам дали има значение и факта, че никъде няма изследвания за безопасността му, дори и широко прилагано, което и психически малко ме тормози...

Yan25 Разбирам притеснението ти, на мен кръвотока ми го провериха за пръв път на ранния ехографски скрининг или както му викат ранната фетална във Фемина. Принципно знам, че честонене е уау в първото тримесечие, но после се оправя. Аз не знаех, че изобщо би било нужно да се следи, а и бебето си вървеше в срок, та не съм го мислила това поне тогава.

Питай я просто кога се следи кръвоток, кажи и че си притеснена, ако е човек ще ти обясни.

И аз съм от силно притесняващите се. Но моята АГ ме знам следи ли кръвотока  сега съм в 7гс и се филмирам дали всичко е наред. Не знам как да я питам без да излезе, че я подценявам или че нещо не си върши работата. Идеи?
Иначе мисля да посетя Корсачки или ако ми дадете идеи за някой друг който в толко ранна седмица да види кръвотока.

# 31
  • Мнения: 135
При предишната ми бременност аз също имах желание да се следя при двама гинеколози и отидох при Корсачки за да ми е “втори”. Той малко ми се “накара” и каза да си намеря един лекар на който да се доверя и да слушам него, вместо да се обърквам и да ходя за второ, трето мнение.
Така и направих - ходих само при доктор Чучумишев, при който се следях и от начало, просто доста по-често, от колкото той ме викаше, за мое успокоение.
Много съм доволна и го препоръчвам, аз и родих при него. Следи кръвопоток от самото начало, много е човечен и обяснява. Всеки преглед е като фетална морфология.
Преди ми беше окей да ходя често при него, защото прегледът в Малинов беше 40 лева. Сега в Сигридов беше 120 лева и не съм ходила допълнително на своя глава, пък и още съм в самото начало. От няколко седмици е при Калчев, още не съм ходила да видя как са там цените, но не вярвам да са 40 лева. Другата седмица съм на преглед и ще видим.
Честно казано сега и нямам толкова време с дете да ходя толкова често на преглед, и се опитвам да съм по-спокойна и да не се напрягам толкова. Да видим как ще се получат нещата.

# 32
  • Мнения: 321
Gushka не се притеснявай. Аз пиех 3х2 беше много зле при мен положение, завърших с аборт в 7-ми месец с тежка ретардация на плода. Заради липсата на компетентност от АГ.
Често го дават наистина, но просто пии повече течност и ако не може да ти намалят дозата. Аз пиех ужасно много лекарства и не мога да кажа от него как точно ми е било. Пиех над 7-8 неща....четири от тях за високо кръвно.
По-добре е да го пиеш сега, отколкото да се стресни още, да знаеш. По добре мерки на време. Аз предлагам, че ще свикнеш с него. Ако не ти е окей може да си кажеш на АГ аз пиех също и Флебодия.
Аз четох, че помага най-вече за кислорода към плода. Имам доста останали, ако някои иска мога да ги пратя.

# 33
  • Мнения: 2 279
Благодаря ти, Sineochka, така или иначе съм го подкарала, ще му дам шанс за още няколко дни...уж било преходно...


Gushka не се притеснявай. Аз пиех 3х2 беше много зле при мен положение, завърших с аборт в 7-ми месец с тежка ретардацияна плода. Заради липсата на компетентност от АГ.
Често го дават наистина, но просто пии повече течност и ако не може да си намалят дозата. Аз пиех ужасно много лекарства и не мога да кажа от него как точно ми е било. Пиех над 7-8 неща....четири от тях за високо кръвно.
По-добре е да го пиеш сега, отколкото да се страни още, да знаеш. По добре мерки на време.

# 34
  • Мнения: 5 044
Синеочка, извинявай, че те връщам към тежък момент, но би ли споделила дали беше на терапия тогава и никой ли не видя по кръвотока, че плодът изостава? От такива истории тръпки ме побиват Sad

# 35
  • Мнения: 321
Синеочка, извинявай, че те връщам към тежък момент, но би ли споделила дали беше на терапия тогава и никой ли не видя по кръвотока, че плодът изостава? От такива истории тръпки ме побиват Sad

Не знаех, че имам тромбофилия. Нямах никаква терапия. Бях на ФМ в 18 седмица и нещата бяха наред. Изрично питах АГ - то, което ми я прави за асперин. Нямало нужда...
В 22 седмица, една сряда се отказах с кръвно 180/100... Имах плацентарна недостатъчност - плацента с микро инфаркти. Бебето не растеше грам. Изцяло запушен поток в едната артерии се отказа. Доц  Димитрова от Фемина ми обясни, че просто маточните ми артерии са спряли развитие в един момент... Не са стигнали оптимално развитие заедно с плода. Някъде с 22 седмица е спряло. Аз ходих в 28 седмица при нея. След като вече ми казаха, че трябва да махна плода, защото никакви оптимистични прогнози не дадоха. Отидох при нея за второ мнение.
Бебенцето беше едва 540 гр в 28 седмица. Ако беше поне 700 щяха да я извадят сигурно. Нямах никакви околоплодни води.
Да подчертая, че съм от Благоевград. В последствие ме пратиха в София.

55Rush това е така, но като си изпатил като мен... Трудно да се довериш на един само. За съжаление, така става като попаднеш на нефелници.

П.С. Телефона ми пише неграмотно. 😄 Писна ми да поправям постовете.

# 36
  • Мнения: 5 044
Ох, много съжалявам. Пожелавам ти успех, с терапия би трябвало да е наред всичко Heart

# 37
  • Мнения: 321
Ох, много съжалявам. Пожелавам ти успех, с терапия би трябвало да е наред всичко Heart

Благодаря, Yan25! HeartСамо да подчертая, че в 7-8 седмица изкарах Ковид. Леко го минах, но имах вода около сърцето, за която разбрах едва след 6 месеца от прекрасния Ковид защото кръвното играеш. Така, че смятам, че и самият Ковид и тази вода доста допринесоха за усложненията. Защото имам ACE  и VEGFA, като всъщност VEGFA ми е значително помогнала за  да се увреди плацентата.

# 38
  • Мнения: 135

55Rush това е така, но като си изпатил като мен... Трудно да се довериш на един само. За съжаление, така става като попаднеш на нефелници.
Напълно те разбирам, аз също имам горчив опит и бременност с не щастлив край.

Просто споделих мнението на доктор Корсачки относно това да е втори следящ, защото някой го спомена. Да се има предвид, ако за това се ходи при него.

Успех!

# 39
  • София
  • Мнения: 7 515
Аз съм ходила и при Корсачки, и при Вецев, и при Чучумишев. Корсачки не беше моя лекар, плюс че спря да преглежда по време на извънредното положение. Следях се при Вецев и Чучумишев, редувах ги на две седмици, и при двамата всеки преглед беше като фетална морфология. Лежах 3 седмици преди раждането в Шейново под наблюдение на Вецев, родих при него, след раждането останахме с бебките още 3 седмици в болница - имахме подкрепа и рамо от Вецев през цялото това време.

# 40
  • Мнения: 613
Здравей, аз имам атопичен дерматит и кожне енземи (най-често по ръцете) от много години.
Не съм забелязала при мен, дали има връзка с приема/спиранрто на В12.
Това, което най-много помогна при мен беше спирането приема на определени храни. След тестове при алерголог, се оказа, че съм аледргична към банани, мед, бадеми и други храни. Спрях да ги консумирам и енземите се появяват много по-рядко.
Отделно, при мен влияе добре използването на бебешки сапум за ръце и крем за суха кожа.

Момичета, аз имам един въпрос понеже съм мутацията с Б12. Имах дълги години дерматит, сега спрях Б12 за да го изследвам, но в момента пак се появи този дерматит. Не можах да разбера доц. Русев в този случай как да процедурам. Да направя един детокс? Обясни ми, че дерматита е отражение на състояние вътре в тялото. В момента се храня доста чисто, почти не ползвам препарати за почистване. Ако някой се е сблъсквал. Въпроса е как да го махна без да се налага да ползвам лекарство под форма на крем. 😄

# 41
  • Мнения: 66
Здравейте,
аз съм с нискорискови мутации, но заради усложнения с кървене в първите седмици се следя при д-р Вецев и Чучумишев на две седмици. В началото се виждах с Вецев по-често. Имах преглед и при Паскалева.
Вецев и Чучумишев всеки път са изключително внимателни и подробни в прегледите си, особено на кръвотока и аз допълнително си пускам редовно кръвно изследвания + витамини, желязо и общ белтък.
Изцяло вярвам на терапията им и досега все едно работят в екип, казват ми много сходни неща. Чучумишев дори е хвалил Вецев пред мен като лекар, на когото има доверие, че добре следи кръвотока.
Отделно от прегледите и двамата са ми отговаряли по Вайбър, ако имам спешен въпрос.
Но все пак си преценете, важно е да си харесвате лекаря.
За детокс свързан с MTFHR има една много добра книга "Dirty Genes", потърсете я, на мен ми помогна за подготовката за инвитро за изготвяне на режим на хранене, добавки и стил на живот.

# 42
  • Мнения: 18
Благодаря на всички за споделеното мнение и опит. За мой късмет звъннах днес за час при проф. Паскалева и още днес ще ме вземе.

# 43
  • Мнения: 287
Момичета, като говорите за лекари, някоя да се е следила с тромбофилия при АГ д-р Анна Богданова и съответно при Ангиолог - Боряна Минкова? Ако имате някакви впечатления или мнения ще се радвам да разбера

# 44
  • Мнения: 5 044
Аз от вчера много го мисля това, че не са ми гледали кръвотока. На преглед съм в 8гс,ще помоля... Ако каже, че не следи ще търся при друг на частно. Според вас ли късно ли ще е след 8гс или директно на БХС в 11-12гс?
Ще пусна другиден по свое усмотрение д димер, фибриноген и АПТТ.
Според половината лекар не съм за терапия по принцип, според другите съм. И сегашната АГ мисли, че няма нужда. Не знам на кого да вярвам вече.
Вие какво мислите, има ли някой с моите мутации и какво са ви казвали на вас?
Хомозигот ПАИ
Хетерозигот mthfr
Хетерозигот mrr
Хетерозигот Ф13
Хетерозигот АСЕ

Общи условия

Активация на акаунт