Пишещи фурии във вихъра на НЕМСКАТА тема (228)

  • 16 663
  • 778
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Мони дори в аптеката са ми казвали, че до 4хил единици на ден е безпроблемно, даже май били нови препоръки. Това още миналата година. Аз ще изследвам вит Д другата седмица затова съм го спряла сега.
Алнернативи приемливи за мен за готвене са кокосово и зехтин, но за зехтина съм на моменти. Гхи също ползват някои. Други не съм пробвала.

# 751
  • Germany
  • Мнения: 7 967
Рейна, в нашата аптека за децата ми предложиха таблетки от 500 единици и отказаха да ми продадат Вигантол на капки, защото "лесно може да се предозира". Аз изследване ще си поискам май месец за да е минала година от предното, но не очаквам да съм постигнала чудеса с 2000 единици на ден, като често забравям и прескачам.

# 752
  • Мнения: 1 281
Да кажа пак: бързо оздравяване на всички!
Катерица, гречката не е ли елда - buchweizen? Ако не бъркам де.

# 753
  • Мнения: X
Аз отворих едно розе, да се поглезя преди края на света. Наздраве ви - чакаме новата пиеща тема, за туй се въздържам от спам-а в тази. Joy

# 754
  • Мнения: 1 281
Ох и аз се замислям какво да отворя. Не искам да гледам новини и т.н., а искам да знам, непрекъснато вървят няколко тв и новинарски сайта, иначе не знаеш от къде с какво те зомбират.

Майка ми разправя, че вчера са казали, че ще зареждат аптеките с таблетки калиев йодид. На тези от резерва им бил изтекъл срока на годност. 

# 755
  • Мнения: X
Soft Click, CBD Öl, акупресура, EFT (emotional freedom technique; най-лесно се учи с видео, препоръчвам на английски/немски), Progressive Muskelentspannung, самохипноза, за Aconit Schmerzöl съм чувала добри отзиви, но сигурно зависи от типа болка. Това се сещам… сигурно има още много възможности. Предполагам, че и разни масажи, остеопати и подобни могат да помогнат.

#Reina, и на мен ми хрумна същото за кокосовото, нищо че го ползвам само за пуканки. Joy Освен и царевица да купя.

# 756
  • Мнения: 9 152
Да кажа пак: бързо оздравяване на всички!
Катерица, гречката не е ли елда - buchweizen? Ако не бъркам де.
Да, правилно, елда е. Написах руска, защото там има традиция да я обработват преди да я пакетират. След обработката придобива специфичен вкус и аромат, който не се харесва на всеки. И цвят, който е кафяв.
Гречка ( елда) е традиционна храна в Русия, Украйна и др. страни от региона. Украйна е един от най- големите й производители в световен мащаб.

# 757
  • Мнения: 1 281
Ясно, аз много често използвам брашно от елда към някакво друго или в периоди в който ям без глутен, което е почти постоянно, колкото и да ми е неприятно, щото обичам баници Grinning

# 758
  • Мнения: X
Наздраве и от мен! 🍷

2 часа чакаме гости  вкъщи и се указа, че са объркали,деня. 😂Народа се смахна тотално! 😂

# 759
  • Мнения: 7 098
Аз за витамин Д мангел да попитам, понеже и аз бях с такъв. И много мои близки и познати, живеещи в Германия. Възможно ли е/иска ми се да е така/ причината да е, че тук в повечето време е мрачно и слънце не ни пече?
Пийвам едни вигантол на таблетки, дано помогне.
Софт, Зиги, бързо оздравяване и възстановяване!

# 760
  • Берлин
  • Мнения: 4 520
Момичета, какви са тези кофактори? Нищо не разбрах

# 761
  • Germany
  • Мнения: 7 967
Пипи, да, липсата на слънце е причината, според мен.

# 762
  • Мнения: X
Термин от химията. Най-просто казано е важно да нямаш липси и на други “неща”, които работят заедно с витамин Д. #Reina ги беше написала – К2, магнезий, цинк, витамин А…

Pipi_, да, родени сме на друга географска ширина. Кожите ни са пригодени за друг интензитет на слънцето. НО главният проблем е, че повечето хора прекарват ужасно много време на закрито, а когато се покажат навън започва  едно мазане, криене, очила… сакън да не ги види малко слънце. Две седмици на море омазан от глава до пети не решава проблема. Обаче е възможно да си набавиш достатъчно витамин Д и тук. Аз го докарвам до средни стойности без добавки, но използвам всяка възможност от ранна пролет до късна есен. Не се мажа с нищо, кожата привиква постепенно и до лятото вече имам достатъчно тен, така че да не изгарям при разумно излагане на слънце. Вече изобщо не избелявам до млечно бяло през зимата.

Последна редакция: вт, 01 мар 2022, 21:31 от Анонимен

# 763
  • Germany
  • Мнения: 7 967
Да, това фанатично мазане е една от основните причини също. Аз също се опитвам да хващам по малко тен още от пролетта, защото иначе ме гепва слънчевата алергия, като отидем на морето. Децата също не мажа непрекъснато и гледам да имат тен, но пак не става без допълнителен вит.Д зимата. В БГ в края на зимата падаха нивата им до към 40, тук и те бяха по миналата година с по 25, а миналата след като давах цяла зима по 1000 единици на ден бяха с 44.

# 764
  • Мнения: 6 787
Катерица и аз Гречка много ползвам и обичам да слагам на всякъде. В сърми, чушки, вместо ориз в супи ... и пр. Може на теб да не ти пасва и да ти се струва ужасно, но аз много го харесвам.
Ася не е само хоумскулинга. Доста им се събира на децата в днешната Европа, която по едно време беше доста добре. И да ти кажа честно от спорта съм се научила , че не се равняваш надолу, а нагоре. Т.е. децата гледаме да са ни от добре по-добре и ако можем помагаме на другите. А не да казваме , че децата ни не са достатъчно зле. Имам един колега, който е от източна Германия, на 5 и няколко,  и все повтаря ... Es geht uns viel zu gut. Според него имаме още мегдан да скапваме , докато всички се освестят.
Борти мерси, но не намерихме лебеда. Но имаме успех с други птици.

Последна редакция: вт, 01 мар 2022, 21:52 от bella-ciao

Общи условия

Активация на акаунт