Пишещи фурии във вихъра на НЕМСКАТА тема (228)

  • 16 667
  • 778
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
ZiggyZiggs, бързо оздравяване! Чудиш се дали да се карантинираш официално или да уведомиш познати, с които си контактувал? Второто бих го направила задължително.

Хубаво сейф, но на мен ще ми е притеснено да държа много пари вкъщи. Все ще ги мисля като ни няма. Но някаква сума може и ние да изтеглим. Уффф.

Някой написа, че от едната криза сме скочили в друга. За съжаление обаче първата изобщо не е приключила. Какво ли още ще ни се стовари на главите?

#Reina, мистълта за война тук изобщо не я допускам до съзнанието си. Криза обаче не вярвам да няма. Та викам поне да си ръсим голия ориз/картофи със сух мечи лук и коприва.

И при нас е слънчево! Половинката искаше да ходим някъде сега за ваканцията, но на мен нещо не ми е ок в момента да обикалям. Разхождаме се тук наоколо и се припичаме на терасата.

# 721
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Голям брой пари да ги държим вкъщи в сейф няма как да стане. Или казвате- друго си е да броиш пачки периодично Grinning(майтапче)?

Големият Бибитко днес в час по политика ще са на въпроси и отговори по темата за конфликта в Украйна. "Конфликт" и на мен ми звучи много дипломатично казано, реалността е много по-брутална.

# 722
  • Мнения: X
Звъннах на доктора - каза Гледай у сайта на Кьолн. Там много блябля излишно, на контактните съм казал вече, 7 дни у нас. Препоръчително е да се анмелдна в някакъв си онлайн портал, но не е задължително.

ПС. В карантина разбира се влизам и всички контактни уведомявам. Чудех се дали да звъня на гесундхайтамт, но вече не се звъняло на тях, а през някакъв портал се регистрираш, където всеки ден си пишеш ка ксе чувстваш. Лексикони някакви, детски истории.

# 723
  • Мнения: X
Зиги, стана тя. Да оздравяваш бързо.

И аз съм по лекари. Болката в лявата ръка се засили до степен, че не мога да спя дори. Събужда ме и боли зверски. В събота като бяхме в Кьолн почна като менгеме да стяга и оттогава само от време навреме ме отпуска. Пия седми ден Диклофенак, една чанта обезболяващи също изпих, никаква полза. Сега съм в чакалнята при ЛЛ, да видим какво ще измисли. Втора седмица съм в болнични, шефът хич не е хепи.

# 724
  • Мнения: 1 281
Зиги, бързо оздравяване!
Честита Баба Марта на всички!

# 725
  • Мнения: X
Благодаря ви, дами. Много сте мили!

Нали ви е ясно сега, че ще се пие 7 дни неспирно? После 2 седмици гладуване и фитнес и всичко точно. Joy

И спамът ще се увеличи... абе, няма да ви е лесно! Дано издържите и няма загинали! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 726
  • Мнения: X
Софт, бързо оздравяване и на теб! 😇
Дано сега да ти намери подходящо лечение и да се отървеш от болката! 🙏

# 727
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Зиги, и сам пиячът е пияч. Laughing
А наздраве!

Софт, да не е дискова херния и с отражение в едната ръка?

# 728
  • Мнения: X
Не знам Бибит. Вече си мисля, че може да от бустер. Помня, че на другия ден казах на мъжа ми, че странно че ръката ме боли до лакътя, а не където е убождането. Той отговори "И мен", само че на него му мина след пет дни. При мен си остана една слаба болка, която наскоро се усили, а сега направо избухна. Не знам какво да мисля, но знам че лекар няма да приеме, че е от ваксина. В една от темите за коронавирус има и други хора със същото оплакване.

# 729
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Да не би да е засегнат нерв при ваксинирането? Thinking
Според мен при силна болка в единия крайник е желателно да се направи MRT(ядрено-магнитен резонанс) .

# 730
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ти сподели с лекаря, нали чакаш да влезеш...
Може да не е от ваксината (течността), а от инжектирането ...

Незнам дали ще направят МРТ за такова нещо 😒

Мъжът ми този път ни болки имаше, ни зле беше...

# 731
  • Мнения: 9 152
Бъдете здрави! HugHands Pray

Много сте изписали, все теми за размисъл...
Много съм съгласна с мнението за личните борби, с мнението за конфликтите, медийният шум и отсяването.
Не съм съгласна, че влизаме във втора криза.
За мен кризите са постоянни, но ако говоря за последните години, това е третата криза. 1-та беше бежанците, втората Ковид и сега с Украйна.


На планиралите почивки за Великден- поздравления.

# 732
  • Мнения: X
Конфликт и аз не мога да го нарека. Има конфликт от много години, но сега конфликта се превърна в убиване.
За Сирия никога няма да забравя какво показваха по Алжазира. Винаги ме е боляло и съм се питала защо сме такива хората. За медиите зависи какво четеш и гледаш. В момента дават пряко от мястото, това със сигурност не е изкревена картина.
За ваксина лекар няма да потвърди. Моето дете си беше цяла седмица след ваксина вкъщи. 15часа след нея повръщене четири път (било маген дарм) само дето друг не се зарази, а той нямаше откъде да го прехване защото беше пък преди това 4 дни изолиран вкъщи. Приключихме с ваксините.

# 733
  • Germany
  • Мнения: 7 968
Честита Баба Марта! Да донесе здраве и усмивки в домовете ви и ако може мир за всички ни!
Зиги, аз бих намерила начин да се мелдна, защото печелиш едни 6м. безпроблемно пътуване след това.
Софт, да ти минават скоро болежките!
И при нас е слънчево, но студено. Ходих до Хайделберг и ми одуха яко главата.

# 734
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Зиги и Софт, бързо оздравяване!
За следваща тема предлагам да е пролетна, с ново начало и мирна, нещо такова...

Упс, честита Баба Марта и от мен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт