Пишещи фурии във вихъра на НЕМСКАТА тема (228)

  • 16 662
  • 778
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 281
Quadratisch. Praktisch. Gut - както се казва в една реклама.

# 61
  • Мнения: 9 152
PAPURCHE MEHURCHE,  да, от личен опит писах. Точно така е - както си го описала, съчетано е с превзетост, лъжа, високомерие и със снобизъм. Но все пак, и там има всякакви, включително и много спонтанни и добронамерени хора.

Quadratisch. Praktisch. Gut - както се казва в една реклама.
Joy Joy Joy
und sooooo lecker Joy

# 62
  • Мнения: 6 787
къде ги намерихте тези високомерни немци? съвсем са си обикновени.

# 63
  • Мнения: 9 152
къде ги намерихте тези високомерни немци? съвсем са си обикновени.
Joy
коментирахме разликата в лицемерието между немците и британците Joy

# 64
  • Берлин
  • Мнения: 4 520
Ех,Бела, пак не четеш с разбиране.
Зигиииии, няма ли чин-чин нещо? Много сериозни ги подкарахме

# 65
  • Мнения: 6 787
не съм живяла в Англия. Но пък имат много готино чивство за хумор

# 66
  • Мнения: X
Ех,Бела, пак не четеш с разбиране.
Зигиииии, няма ли чин-чин нещо? Много сериозни ги подкарахме

Тъкмо отпих от уискенцето, ама си мълча, че ще ми тръгне име на алкохолик. Аз само се подпирам на туи уиски, за престиж.

Ама вие бела четете ли я? Ооооооооо, мноо сте назад. Не заслужавате чин-чин.

Как сте, Папурче? Ти по-рано каза, ама аз да питам.

# 67
  • Мнения: 9 383
Явно зависи от средата и професията владеенето на английски език. В моята професионална среда не го владеят много хора.

# 68
  • Мнения: 1 335

За езиците са добри, не може да им се отрече , английският им е втори майчин. Радвам им се как говорят.

Това е шега, нали? И за езиците въобще, и за английския. Простловуто зле са с английския, за останалите езици да не говорим. И не, не се въздържат да говорят английски, защото не искат, а защото не могат. И много ги е страх да не се изложат.
От горното има изключително малко изключения. Но с комичен акцент.

Не е шега, говорят го английския и го учат доста интензивно. Все пак не съм видяла човек досега попитан на английски да не иска, или да не може да комуникира -дори и да не му е толкова добър.

# 69
  • Мнения: 1 335
. Също любимо ми е "roundabout 5€", което трябва да значи "около 5€". Simple Smile

това ми хареса. Wink
Да, определено имат проблем с идиомите и с предлозите, и с някои перфектни времена...., но това е от последните 30-40 год., така че не е от сега. Wink

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 23:23 от Biskara

# 70
  • Мнения: X
Biskara, извинявай, но това са смешки. Нито говорят, нито учат. Тези които знаят някакъв английски са зле и масово превеждат буквално от немски. Но много рядко някой знае наистина английски, което е странно във времена, в които всеки китайски първокласник знае.
Германците са супер зле с чуждите езици и това е широко известен факт. Руснаците, италианците и французите са вече по-добре от тях, което само по себе си е срам.

# 71
  • Мнения: 7 348
Не мисля, че са лицемерни германците. Просто не си показват емоциите, така са възпитани, особено източните германци. Чуждите езици не са им силата, недобър английски и дотук.

# 72
  • Мнения: X
И аз не мисля, че са лицемерни германците. Обаче са завистливи. 😁

# 73
  • Берлин
  • Мнения: 4 520
Ех,Бела, пак не четеш с разбиране.
Зигиииии, няма ли чин-чин нещо? Много сериозни ги подкарахме

Тъкмо отпих от уискенцето, ама си мълча, че ще ми тръгне име на алкохолик. Аз само се подпирам на туи уиски, за престиж.

Ама вие бела четете ли я? Ооооооооо, мноо сте назад. Не заслужавате чин-чин.

Как сте, Папурче? Ти по-рано каза, ама аз да питам.
Ееее, Зиги. Аз веднъж я прочетох и ти ме нареди така. Ама ми е скучно и се мотам по форума. Мм се оправи. Аз имам болки, но и това ще мине. Още някой ден и съм в отбора.

# 74
  • Мнения: X
Наздраве,🍸
на всички!
Тука кога се ляга?! 😂
Обикновено ви чета на сутринта.
Дано се "омотая",та да заспя.🙏
Ако залягате, дайте едно"полезно"да знам! 😂

Общи условия

Активация на акаунт