Как се справяте с тъгата и вината

  • 8 429
  • 193
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 037
Как да се върнеш, след като веднъж ви е гонил на улицата? Каква е гаранцията, че утре няма пак да го направи посред нощите. Мъж, който има 3 деца от 3 различни жени да е стока?! Мен ми се чини, че човекът просто е закъсал за пари и прави мили очи, докато клъвнеш. Тази тема ми звучи като микс от повечето теми тук, да не е някаква шега...

# 31
  • Мнения: 365
На 40г. с 3 деца от три различни жени, емоционално и психически нестабилен. Сама казваш, че предните му жени са вдигнали ръце от него, а ти се чудиш дали да се върнеш при него? Това сериозно ли?! И не, няма да е по-добре за детето, няма как то да расте в среда на скандали и психически тормоз (защото сигурна съм, че този момент ще се завърне) и да е щастливо. За теб и за детето ще е най-добре да живеете по-скромно от към финанси, но мирно и спокойно. Изкорени си тази фикс идея за намиране на мъж на всяка цена, дай си време. Работи, гледай си детето, а мъжът с главно М ще се появи по някое време.

# 32
  • Мнения: 18 733
Само това е в поста ти - мъж, мъж, като че ли без мъж няма да можеш да дишаш.
Стабилизирай се малко, пък ще си намериш и мъж.
Защото ми е самотно. Сама съм във Виена, рядко се виждам с приятелки и ми се иска да има кой да ме гушне, да си дадем нежност, да си поговоря с някой на теми за възрастни. С дъщеря ми се гушкаме и си говорим, но е различно, няма какво да се лъжем. Децата са едно, порастват и си хващат пътя, партньорът е друго и би трябвало да е докато смъртта ни раздели.

Тогава поне не се оправдавай с детето, че искаш да се събереш с бившия заради неговото добро.

# 33
  • Мнения: 10 998
Като те прочетох, бях сигурна, че си в чужбина...няма ли шанс да си дойдеш да живееш в бг. Знаеш немски, това много се цени в разни кол центрове, работата е скапана, но се върши от млади хора, постоянно правят тийм билдинг и, излизат заедно. Поне среда и приятели ще имаш. За мен лично в чужбина животът е тъп. Имаш за храна, но ако нямаш хубаво и сплотено семейство, нямаш никакви алтернативи за забавления и щастие. Не знам до колко можеш да намериш качествен партньор за постоянно, но поне хората са по-нормални, не са така масово депресирани.

# 34
  • Мнения: 18 739
Да стигнеш до Виена, че и работа да си намериш, явно не си  на 10 ментално, както се описваш.
  Тези НЕполезни изкопаеми там ли ги намираш, или си ги спомняш, не разбрах, ама вибратори няма ли наоколо, та толкова страдаш за "мъж", всъщност го чета секс.
 Не се обиждай, явно ти личи, та привличаш такива, недорасли, мамини. Описаната проекто свекърва, с религиозен уклон е като луд с картечница, бившият ще ти се види цвете с нея.
Върху себе си поработи, ти си пречупена, какво се чудиш как да се пречупиш, то е факт.
   Губила ли си из къщи ключове примерно и като се откажеш да търсиш вече се намират сами ,така е с всичко, спри да  се облизваш за мъже и ще те намери някой.
И не раждай деца на всеки , дето се  е ударил , на 30 имаш път напред и шансове.
Каква подкрепа чакаш - върни се, той ще се промени, че звездите ще ви завидят? Няма.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 135
Уау, а мислех, че аз проблеми ( е сигурно през моята призма си имам де)...абе момиче поеми дълбоко дъх и погледни в очите на дъщеря си...ти не си сама, самотна или прочие и никога няма да бъдеш, ти имаш целия свят в ръцете си...децата си тръгвали? Еми да, ти когато си тръгна от вашите да не би да замина в дън гори Тилилейски, да не би да не се интересуваш от тях? Когато си в едни отровни отношения да не би да няма да си самотна? Оу забравих тогава и за гарнитура ще имаш тормоз, пък не дай си Боже превърти може да си поредната крипи крими история...сега си бии два шамара, поеми дъх, хвани ръката на най - близкия си човек - дъщеря си и погледни колко хубав е животът...Успех!

# 36
  • INFJ
  • Мнения: 9 487
Тази потребност да имаш някой до теб, партньор, човек, с който се обичате... не може да се замести от родители, деца, приятели. Това мисля, че категорично би трябвало да е ясно на всеки.

Но не позволявай тази потребност да излиза извън здравословните граници, т.е. не бъди готова на всяка цена да я задоволиш - видяла си, че мъжът ти не става, тръгнала си си... не се връщай назад. Нямаме контрол какви хора влизат в живота ни, но в момента, в който се види, че не са читави, не оставяй нуждата да води, прекратявай, ще дойде някой друг.

Не се връщай назад, именно заради детето си на първо място, и на второ си ти, този мъж не е добър човек, нито ти имаш нужда от него, нито дъщеря ти.

А нов човек ще се появи, просто си дай време и без паника.

# 37
  • София
  • Мнения: 35 304
Този е абсолютен психически насилник и го знаеш. И съвсем удобно пробутваш в името на детето, че да стане сварена жаба и то, като мама.

# 38
  • France
  • Мнения: 13 059
Тогава поне не се оправдавай с детето, че искаш да се събереш с бившия заради неговото добро.
В първата си тема авторката се вайкаше, как един ден ще разкаже всичко на дъщеря си и тя ще намрази баща си. Изобщо тази жена има много нездраво отношение към детето си. За изборите на партньор няма какво да коментирам.

# 39
  • Мнения: 18 733
Тогава поне не се оправдавай с детето, че искаш да се събереш с бившия заради неговото добро.
В първата си тема авторката се вайкаше, как един ден ще разкаже всичко на дъщеря си и тя ще намрази баща си. Изобщо тази жена има много нездраво отношение към детето си. За изборите на партньор няма какво да коментирам.

И на мен така ми се струва.
Дано бабите и дядовците да са по-стабилни.

# 40
  • София
  • Мнения: 35 304
Изборът си е избор и тя ще си живее с него, ама вина и тъга, че отнема този прекрасен баща от дъщеря си?!

Той се гушкал, моля ти се. Гушкал се...
Авторке, кат ти е такова си купи вибратор.

# 41
  • Мнения: X
Авторке, кат ти е такова си купи вибратор.

И един голям мечок, за гушкане. По 20еврака са, 150см.

# 42
  • София
  • Мнения: 38 905
Така. Аз в момента съм в подобно положение, въпреки че провиненията не са толкова тежки, но пак имаше гонене и рев. Та - не, не и не се събирай с башата на детето! Щом си се отървала, давай смело напред!
За останалите мъже. По принцип е пълно с кукумицини! Трудно се намират свестни мъже. Но трябва да имаш търпение, да поживееш спокойно сама, пък Той ще дойде някой ден.
Има тъга, особено вечер като съм сама, пийвам малко вино, плача си и това е. Ама то е по-скоро самосъжаление, а не тъга по оня.

# 43
  • Мнения: 5 728
Стигнах до там, че си вярваща и че трябва да се прощава.
Това е вярно но не и в твоята ситуацията. Щом те е изгонил с детето, което иначе гушка би трябвало и през ум да не ти минава за втори шанс.
Имам пред очите си пример за живот с психично нестабилен мъж с агресивни прояви. Децата ( разбирай аз и...) сме травмирани и си лекуваме нервите.
Бъди силна. Запази любовта между дете и баща, такава каквато и колкото я има,а ти продължи напред.
Събирането ще е фиаско с агония.

# 44
  • Сф
  • Мнения: 10 739
Авторката, имаш някакъв афинитет към зависимости. Какви ги намираш наркомани, йоги, сектанти?? Много си нестабилна ти и привличаш подобни откачалки. Не се събирай с никой като за начало. Потърси професионална помощ да ти наместят светогледа, че в главата ти е каша. Психолог ли ще е психиатър ли не знам как е във Виена . Но определено ти трябва външна помощ. Животът е пред теб, млада си. Не прави ненужни грешки повече.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт