Гобленарски раздумки - тема 148

  • 47 381
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 844
Фирмата е Солария, аз също съм я шила 1:1. Има схемите в интернет и аз я имам, но там ключа на конците е в ДМЦ.

# 46
  • Мнения: 328
Помощщщщ!Моля за схеми на овце,овчици...

# 47
  • Мнения: X
Помощщщщ!Моля за схеми на овце,овчици...

Виж в Pinterest. Аз написах "sheep cross stitch pattern free" и изляьоха много резултати. Ето някои от тях:

# 48
  • Варна
  • Мнения: 225
Да попитам тези от вас, които сами си правят комплектовка - как определяте колко конци са ви нужни? Свалих си от рускините едни схеми и в списъка на цветовете в скоби са дадени бодовете, но не знам как да ги превърна в метри или сантиметри.

# 49
  • София
  • Мнения: 10 869
Помощщщщ!Моля за схеми на овце,овчици...

Ако ти трябват малки, погледни тук: https://rukodelnichaem.ru/vish/ovechka_vyshivka_krestom_shema.php
А за голяма: - ако те интересува, имам схемата.

# 50
  • Мнения: 707
Нещо старо, но в синхрон с предстоящия празник Simple Smile 

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 414
А схемите в xsd формат как ги отваряте?
Трябва да имаш инсталиран PM програма. От там се шие много лесно.
Аз нещо не мога да се оправя с тази програма. Не ми тръгва на лаптопа. Дава ми грешка.
Последно аз като си я инсталирах, нямаше разработка за  W10. Аз поради тази причина си пазя един комп с W7, за да я ползвам

# 52
  • Мнения: 328
Благодаря!Сигурна бях във вашата подкрепа.
Това е изборът на етърва ми.

# 53
  • Мнения: X
Последно аз като си я инсталирах, нямаше разработка за  W10. Аз поради тази причина си пазя един комп с W7, за да я ползвам

Aз съм на Windows 10 Home имам инсталиран Pattern Maker Viewer .

# 54
  • Мнения: 1 687
Добри, смееш се ти ама и аз не знам на какво ги оприличих като ги видях на една страна. Три пъти писах поста и го затривах. Накрая се ядосах и малко телеграфно беше.  Не виждам снимките когато ги качвам. Не знам има ли някой друг този проблем. Като отворя папката да избера снимка и не я виждам. Много ми е трудно така.
Ще видя ако не ме домързи след малко да избоцкам още едно клонче. Изморена съм. колкото успях свърших из къщи сега вече ще седна и ще видя гоблена.
Много ми хареса черната овца и кученцето. Запазих ги за....някога.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 722
Помощщщщ!Моля за схеми на овце,овчици...
Дайте ми един мейл, имам няколко.

# 56
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Скрит текст:
Добри, смееш се ти ама и аз не знам на какво ги оприличих като ги видях на една страна. Три пъти писах поста и го затривах. Накрая се ядосах и малко телеграфно беше.  Не виждам снимките когато ги качвам. Не знам има ли някой друг този проблем.
Като отворя папката да избера снимка и не я виждам. Много ми е трудно така.
Скрит текст:
Ще видя ако не ме домързи след малко да избоцкам още едно клонче. Изморена съм. колкото успях свърших из къщи сега вече ще седна и ще видя гоблена.
Много ми хареса черната овца и кученцето. Запазих ги за....някога.

като отвориш папката има ли нещо като картинка горе в дясно?
с триъгълниче надолу. ако има натисни го и си избери някакъв вариант с виждане на картинката - на мен среден размер ми върши работа да видя какво качвам Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 687
Добри, благодаря ти. От телефона имам проблем....
На компютъра не мога да си вляза в профила, че не си знам паролата. Преди виждах снимките, сега стоят сиви квадрати.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Момичета, здравейте!
Дъщеря ми от доста време ме кандърдисва да и бродирам нещо на гърба на едно дънково яке. Реших да я изненадам и като се видим след няколко месеца да е готово. Не ми се ще просто да зашия нещо ушито, искам да е директно на плата. Купих някаква канава, ужасно едра и рехава. 14 каунт е май ама хич не ми харесва ... това е
Скрит текст:
Друга, по-голям каунт дали съществува?
Хич не обичам 14ка...
А дали ще успея да изнищя конците ако за подложка ползвам обикновена Аида ...дори и пак 14-ка? Пробвали ли сте? По-лесно ще шия и по-подредено според мен.
Не знам какво да правя и как да почна, а не е малка схемата която съм избрала.

# 59
  • Мнения: X
Ако конците са с добра покривност, даже няма да има нужда да вадиш аидата, според мен. Иначе съм чувала за водоразтворима панама. В линка има и панама 25 каунт за изнищване.
http://bodrashop.com/produkt-kategoriya/panama/vodoraztvorima-panama/

Общи условия

Активация на акаунт