Тренировки в домашни условия - 115

  • 37 388
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 402
Здравейте момичета!
Следя темата от няколко дни, поставила съм си задача да започна да тренирам.
Абсолютно начинаеща съм и мисля да започна с тренировките на Руми Илиева за начинаещи.
Искам да ви попитам обаче колко кг. гирички да си купя първоначално?
Аз начинаещи с Румяна правих с две бутилки вода от 1,5л. После сама ще усетите от колко имате нужда, защото тежестите са индивидуално нещо, но общо взето един комплект леки тежести от 2-3 кг и един комплект по-тежки от 4-5 кг. мисля, че е добре за човек, който тепърва започва.
Aila , може да разгледате на първа страница има едно списъче, препоръчано от Звезди се казва, там може да намерите нещо подходящо, има и някои неща за абсолютно начинаещи.
За днес си избрах това на Каролин.
https://youtu.be/rtoEW_7klSw

...Допълвам се...да не пиша нов пост...това беше  много много добро за задните части, направо беше болезнено.

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 19:18 от арсен

# 46
  • Мнения: 260
Здравейте и от мен Simple Smile След две бременности и два пъти секцио се сдобих с “чудесната” диастаза . Правя упражнения за нея/ не бях много редовна/ , но започнах и 12 седмичната програма на Хедър като модифицирам уоражненията й за корем, които включват планк или подобни и неподходящи. Може ли да ми препоръчате изпитани вече упражнения за диастаза? Някоя от вас справила ли се е с Нея без да се включва личен треньор или програмата не на диастазата?

# 47
  • Мнения: 1 194
Оу, колко много нови лица! Добре дошли, мотивацията тук в темата е силна.
Гири като за начало: бутилки с вода (от 0.5 до 1.5л). Те поне засилват и захвата, защото са леко неудобни за държане. Силният захват между другото е предсказател за дълголетие: https://betterhumans.pub/your-grip-strength-is-a-primary-marker- … vity-9fa78b6fdba6
После гири 3 кг. После - 5 кг. Аз харесвам тези с многоъгълен дизайн, защото могат да се ползват и за подпиране в планк.

Яна, Дива орхидея, радвам се, че сте тук.

Надя, беше ми интересно да прочета за 100те повторения.
В този контекст Линда има тренировки с по 100 повторения, които вадят душата.
https://youtu.be/zvWZ7ogB1jw

Аз продължавам с първа седмица на МБФА.

# 48
  • Бостън
  • Мнения: 13 511
Орхидейо, как са прекрасните ти момчета Simple Smile
А за теб не се съмнява, че с присъщия си Телешки инат ще се върнеш в страхотна форма до лятото!

Надя, беше ми интересно да прочета за 100те повторения.
В този контекст Линда има тренировки с по 100 повторения, които вадят душата.
https://youtu.be/zvWZ7ogB1jw

Точно за Линда се бях сетила аз Надето като пусна за 100 бр. финишъри, защото по едно време бях голям фен на тези тренировки, но точно с Линда почнах да имам болки в ставите след седмици, завършвайки със 100. Koeто не означава, че подхода не работи!

# 49
  • Мнения: 1 085
Охоо, виждам че се завръщат познати и хубави момичета в темата. Привет на Яна и Орхидея!! Kissing Heart

Аз направо се отчитам за днес + "почивните дни". В кавички почивни, защото както споменах колата е за диагностика, а имаше пазаруване и работа да се върши 😜
05.02 10km
06.02 8km
07.02 Low Impact STRENGTH & CARDIO Workout // Dumbbell Workout - https://www.youtube.com/watch?v=AhLwpiy3AP4

# 50
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 476
Привет на всички момичета, които се включиха. Много е хубаво, когато някой се завръща или открива темата Simple Smile

Днес започвам седмица 6 от Епик 3 - гръб и бицепс, да се призная не ми хареса, но ще има и такива трениравки Simple Smile Добавих и 15 минути корем. Нямах никаква сила и едва изкарах цялата тренировка. Не знам какво ми стана днес, но поне се радвам, че успях да тренирам.

# 51
  • Мнения: 321
Благодаря за топлия прием, отново, момичета! Flowers Herb
Никоя не ми отговори на въпроса, ама аз се оправих. Smirk

Агент, вече са добре. Големия, къдравия, преживя две операции за 6 месеца и бях меко казано притеснена, но вече всичко си е на мястото. Благодаря! И да, на тоз инат разчитам, защото ми е бил верен другар цял живот във всичко. Волята ме предава, той не Grin Но ти знаеш, няма какво да обяснявам Stuck Out Tongue

# 52
  • Мнения: 571
Отчитам плуване и каякстване този уикенд. Новия ми каяк е супер тесен и така се клати, че имам чувството че упражнения за корем няма да ми трябват с него. Днес пак е Мордор по нашите ширини, така че със сигурност ще си избера една тренировака на Малдивите с Окулуса.

Добре дошли на на завърналите се! Blue Heart

# 53
  • Там където
  • Мнения: 792
Орхидея, ти за диастаза ли питаше? Ето тук един подбор ор руските групи:
https://vk.com/bookmarks?z=video-80779696_456242236%2F168aa02147 … t_-80779696_54439
Като цяло тази Ейми има много за диастаза, защото тя има няколко раждания. Може и всички post pregnancy workouts в ю тюб ще свършат работа Simple Smile

# 54
  • Мнения: X
Колко много движение в темата! Помислих, че някой е пуснал снимки Blush А се оказва, че даже Непо, не е пожелала да сподели красотите, които е видяла тези почивни дни!

Орхидея, добре си се завърнала! В ентусиазма си да те посрещнем, не сме отговорили на въпроса, но се радвам, че си повикала неволята и ти е помогнала Simple Smile

Добре дошли, завърнали се и на другите момичета! При нас е весело - тренирайте и пишете Simple Smile

От мен днес - 645 - поредната тренировка. След това ме стегна ме шапката и направих резервация за ски в почивните дни. 

Еди, пробвала ли си академично гребане? Техните "лодчици" са убийствено нестабилни. Преди години ходихме с ММ и ми хареса, но си е доста трудно. И тъй като си остана неизживяна мечта за мен, догодина смятам да запиша детето Joy Приятна разходка из Малдивите! Аз съм видна циганка, но по някаква причина Малдивите не ме привличат.

# 55
  • Мнения: 571
.....
Еди, пробвала ли си академично гребане? Техните "лодчици" са убийствено нестабилни. Преди години ходихме с ММ и ми хареса, но си е доста трудно. И тъй като си остана неизживяна мечта за мен, догодина смятам да запиша детето Joy Приятна разходка из Малдивите! Аз съм видна циганка, но по някаква причина Малдивите не ме привличат.

Имаме точно до нас и ми гребяха в двора, хахаха! (старата ми къща е waterfront на реката). Когато ги открих обаче, вече бях инвестирала в лодка, водно колело, два каяка и падълборд...знам луда съм!
 Аз още не съм била на Малдивите физически, но тренировката е трепач.
Седиш си на топлично на един док в морето с гледка с колибки и ти е слънчево...и непознато. Другите тренировки са по Орегон, Юта и Аризона а там вече съм била. Абе добре че е окулуса да ме вади от тая сивотия.

# 56
  • Мнения: 1 085
Aloha, американски девойки. Моля, не намесвайте сивотията, защото няма как да се мерите с нашата в Нидерландия.
Вече броя часовете и дните, докато дойдат слънчевите дни. За щастие тази пролет ще бъде топла и ще настъпи по-рано Heart Пролетните цветя са наболи навсякъде!!

# 57
  • Варна / UK
  • Мнения: 373
Привет на всички, стари и нови спортни мацки Hug
Арсен, рамо тренирам отделно, обикновено гледам да е след крака. Понеже вчера тренирах крака в зала, днес правих рамо вкъщи. За утре по план бицаги/трицепс в зала.  Относно гърдите, в момента това е приблизително тренировката ми; пак да си кажа, че сама си я сътворявам и не гарантирам резултати, тоест слагам един disclaimer Joy
Скрит текст:
Всички упражнения са на лежанка, повечето могат да се правят и на под.
1)Повдигане от лежанка (без наклон) на прав лост, широк хват, лопатките назад и надолу, лактите отиват по-надолу от успоредни на пода, лека арка в гърба, глутеусът е на пейката, лостът да лежи в дланта  31kg 2 х 5п., 33.5kg контролирано спускане 2x 4п.,  36kg 2x 2п., 38.5kg x 1п. - това ми е най-тежкото многоставно упражнение и затова броят повторения е малък, почивките големи.

2) 30° лежанка (гърбът на лежанката е повдигнат на 30°) : повдигане на 25.5kg S-лост, широк хват 3x15п. - това може и с прав лост да се направи, но понеже на S-bar-a вече съм нагласила тежeстите, мятам него. Тук гоня брой повторения.

3) Повдигане на 2х11.5кг дъмбели от лежанка с 45° наклон (предмишниците отиват по-надолу от успоредни на пода, thumbs up в завършващата фаза) 3х 10п.

4) Повдигане от лежанка без наклон на 25.5кг S-лост, тесен хват 3х15п. - това удря трицепса повече, освен гърдите. Аз винаги си слагам по някой reminder set за мускулна група, която не тренирам в този ден. Например, като тренирам гръб - имам упражнение затваряне на пек-дек машина, което е упражнение за гърди. Като тренирам бицепса пък имам едно упражнение за рамо (което пак удря малко и гърдите).

5) Повдигане от лежанка с 45° наклон на 2х11.5кг дъмбели са перпендикулярно в долната част и успоредни на тялото горе 3х 12п.

6) Флайсове от лежанка с 45°наклон с 2х5кг гири - 4х15п. или 2х30п.

Накрая Adductor с "динозавърската" Simple Smile зелена джаджа, която съм ви показвала -  150п., че имам да оправям релефа на вътрешната част на бедрата - това не е за гърди.
След 100 Reps, да ви споделя сравнително пресния си опит с декомпресията Joy Четох наскоро, че е добре в края на деня да се декомпресират дисковете на гръбначния стълб, особено след клекове или раменна преса. За целта трябва лост за набирания, за който се хващате и отпускате и се седи така поне 30 секунди. Дотук - добре, обаче в книгата пише и за още една "fetal position", при която стъпалата ви са на лоста, това имам предвид, но не го правете боси - боли Grinning :
Скрит текст:
В тази позиция се декомпресирали и ставите на краката.
Та такааа... пробвам за първи път оня ден - първо се чудех дали въобще мога да си повдигна за**ика чак толкова, че да си закача стъпалата на лоста - стана! После си вися и се хиля на глас - то хубаво зависнах ама ме е страх да се пусна Joy . Накрая ми се разтрепераха ръцете и краката да вися, пуснах краката и пляс! - в прясното напишкано от кучето точно под лоста (Куч не беше виновен - там имаше тренировъчна постелка и трябваше предварително да я махна... ). Вече се декомпресирам Joy всяка вечер - не е лошо.

# 58
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Орхидея, добре завърнала се! Simple Smile

За вчера останах без тренировка, днес отчитам Launch за трети път. Вече не ми се вижда толкова страшно. Grin Лицевите продлъжвам да ги правя от колене. Много са и даже и опит не правя да са по нормалния начин. Преди години бях на "ти" с всички видове лицеви. Помня, че тогава правех БР. После нещо се предадох и сега правя по изключение в нормална позиция, само ако не са много повторенията.

Цикълът ми май ще се завърне днес. Може би затова бях като Спаска ламята в неделя. Дано вече влезе в релси, че след Ковида един нормален нямам...

# 59
  • Мнения: 2 562
Малко ви изпуснах. Не съм тренирала в последните две седмици, но има причина Simple Smile Не смея да се похваля, но до тук съм -4 кг, предстои ни пътуване и след него се завръщам отново към спорта.

Общи условия

Активация на акаунт