Октомврийски бебета 2022

  • 30 112
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 220
И аз четох за тези неща, на всякъде го пише.
В събота бяхме на гости и се въздържах да си вземам от мезетата. Една позната изкара бременноста на хляб с луканка, не знам да и има нещо на детето.
Също така четох , че ягодите и фъстъците отключвали алергии като се роди детето.
Но то ако абсолютно с всичко се съобразяваме какво ще ядем не знам хаха.
Мисля , че не трябва да се прекалява. С едно опитване нищо няма да стане.

# 31
  • Мнения: 33
Пия, не ми се гади. И с предишната бременност беше така. Моето АГ винаги ми е казвал, че по 1,2 няма проблем, защото няма научни трудове, доказващи вредата от кафето върху плода.
Относно безкофеиновото-то е вредно, заради начина на извличане на кофеина от кафето. Химия.
Успехи на всички🙂

# 32
  • Мнения: 400
И аз четох за тези неща, на всякъде го пише.
В събота бяхме на гости и се въздържах да си вземам от мезетата. Една позната изкара бременноста на хляб с луканка, не знам да и има нещо на детето.
Също така четох , че ягодите и фъстъците отключвали алергии като се роди детето.
Но то ако абсолютно с всичко се съобразяваме какво ще ядем не знам хаха.
Мисля , че не трябва да се прекалява. С едно опитване нищо няма да стане.
То на практика и от много нищо няма да му стане на бебето, ако месото е добре. Риска е ако случайно месото/млякото се окажат носители на бактерии и в случая с мезетата не минават термична обработка.

# 33
  • Мнения: 33
До 200мг кофеин на ден е позволено. Но се взима предвид всичко, съдържащо кофеин. Аз не съм по сладките неща и затова пия 1кафе сутрин и после като пия чай гледам да е без кофеин.
На мен едното приложение ми го дава днес 5+3, другото 5+4. Но на мен цикъла ми е 29 дни, с овулация на ден 16 и си слагам един ден отгоре. Simple Smile
И да си сверя часовника за още нещо - още след овулацията, с надеждата да е станало, започнах да внимавам какво консумират. Видях, че не е ок сушени меса, някои сирена, морски дарове, някои риби и съвсем ги спрях. Вие ограничавате ли се? Дори четох какви чайове не е добре да се приемат и макар риска сигурно да е минимален, някак си предпочитам да внимавам. ММ мисли,че прекалявам....

Сурови риби, суши, сурово месо, рохки яйца, домашно непреварено мляко, повечето френски сирена, морски дарове без много термична обработка, заради бактерии не се препоръчват.
За мезета мнение нямам, те не са полезни и без бременност. Но съм похапвала по малко. Нищо в нормални количества не смятам за забранено.

# 34
  • Мнения: 35
Здравейте, момичета! Включвам се с положителен тест от неделя и термин по приложение 8 октомври. Много съм развълнувана, но и притеснена, тъй като имам един мисед аборт в 9та седмица от 2019 и силно се надявам този път всичко да бъде наред. Имам запазен час чак за 16.02 и ако всичко е наред тогава ще се включа и във фейсбук групата. Успех на всички! Blush

# 35
  • Мнения: 370
Kat на мен календара също ми дава 8 октомври💚💚💚 пожелавам на всички лека бременност!!

Относно какво ям и пия. Ами всичко за сега както преди. Аз не ям сушени меса и рядко френски сирена  и морски дарове.. така че сега едва ли ще се засиля при вече + резултат. А кафенцето .... без него не мога ще си купя безкофеиново чеее сега слагам единична доза на двойната цедка и правя кафе на мъжа а аз си слагам чашата колкото да капне за вкус и цвят ииии доливам с овесеното мляко.
Забелязах че хапвам повечко, малко насила. Ние с моя се хранихме по веднъж на ден и то над вечер. През другото време яко кафета и некви хрупкави неща. Живота на едни дизайнери пред компютрите🤣 не усещаш как лети времето докато свържеш две линии без отклонения 🤣🤣🤣🤣.
Утре ще се включа с новия резултат от чхг-то❤❤

# 36
  • Мнения: 1 102
Здравейте и от мен Simple Smile 2ри ден закъснение и бледи чертички. Втора бременност ми е. С дъщеря ми видях мн бързо 2те черти, а този път даже се приготвих да ми идва, защото ранните тестове бяха снежно бели и хоп тази седмица излезе втората черта. За момента имам болки ниско долу, но и предния път беше така, да не кажа, че докато не родих имах болки Simple Smile Не съм решила къде да се следя, предния път бях в Токуда сега още умувам.

# 37
  • Мнения: 400
Относно следенето- сз имам лекар, при когото ходя пт години, дори ме е оперирал. Ще си се следя и раждам при него и тъй като е специалист по фетална медицина и има нужното сертифициране - ще правя скрининга и морфологиите при него. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 161
Здравейте и от мен. В Неделя видях 2-те чертички. Днес бях на преглед и потвърдиха, но на 15.01 съм пак и се надявам да видим сърчицето. 2-ра бременност ми е. Термин 08.10.
Стискам палци всичко да е наред при всички!

# 39
  • Мнения: 370
Честитоооо!!! Успех и до финал! Мога ли да ви попитам за последния ви цикъл за да се орентирам за датата на термина.

# 40
  • Мнения: 161
На мен ми започна на 02.01 до 08.01.


Честитоооо!!! Успех и до финал! Мога ли да ви попитам за последния ви цикъл за да се орентирам за датата на термина.

# 41
  • Мнения: 108
Здравейте и от мен. На 37г втора бременност. Термин по календар на 02/10, но съм с късна О, та може да е и по-раничко. Днес бях на преглед и видяхме гестационен сак 8.8мм. Принципно офицялно съм на преглед в четвъртък, но нямах търпение. Изписа ми фолиева киселина и назначи изследване ма ТСХ, защото пия комбинирани витамини за бременни, а те съдържат Йод. И иска да види как е хормона, да не му вдигна границата. Иначе, нямам почти никакви симптоми, освен много лека болка в гърдите, нямам апетит, и съм доста раздразнителна. Пожелавам ма всяка от вас лека и безпроблемна бременност 🌹

# 42
  • Мнения: 35
Tap-tarap, на мен последно ми дойде на 1 януари.

Тъй като ми е първа бременност нямам идея къде да се следя. Дали може да ми препоръчате лекар за София и по точно някъде около Люлин или съседните квартали?

Честитоооо!!! Успех и до финал! Мога ли да ви попитам за последния ви цикъл за да се орентирам за датата на термина.

# 43
  • Мнения: 33
26.12 е моят последен,но е дълъг-33 дни.

# 44
  • Мнения: 34
Здравейте и от мен момичета. С положителен тест от 30.12 съм (4ти ден закъснение) и кръвен ( 6ти ден закъснение ) с резултат 3144. Терминът, изчислен по приложение е 06.10. На преглед съм чак следващата седмица , а вече нямам търпение. Първа и много искана бременност е. ♥️

Общи условия

Активация на акаунт