Октомврийски бебета 2022

  • 30 116
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Виждам, че до тук писалите сте раждали поне веднъж вече, та въпроса ми е къде и при кой доктор бихте проследили бременността си и някакви отзиви за МБАЛ Св.София ? Благодаря 😊

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 22:52 от Mirela123321

# 16
  • Мнения: 33
Здравейте, дами. Радвам се, че намерих темата. Да се разпиша и аз, с днешния положителен тест. Имам детенце на годинка и един месец и ще се радвам заедно да си бременеем. Пухкав и щастлив финал за всички през октомври. 😊

# 17
  • Мнения: 370
Добре дошли. За съжаление ми е втора нременност но нямам раждане за сега. Успех и се надявам да станем многобройна група

# 18
  • Мнения: 33
Виждам, че до тук писалите сте раждали поне веднъж вече, та въпроса ми е къде и при кой доктор бихте проследили бременността си и някакви отзиви за АГ Св.София ? Благодаря 😊


Привет, привет. Аз отзиви за Св. СОФИЯ не мога да дам, но в края на 2020та родих в Майчин дом и съм доволна много. Беше дълго и тежко раждане, грижата за майката и бебето бяха на ниво. Там са супер специалисти. Следих се при доктор Максим Клисурски, добър лекар е, но съм със смесени чувства, защото не е много словоохотлив и знаеше, че се следя и при проф Маринов (бившия шеф на патологични бременности), защото ми е добър познат, та не се раздаваше много. Но, като цяло, съм с добри впечатления, икзлючая храната. Живот и здраве, мисля, отново да раждам там. 🙂

# 19
  • Мнения: 12
Момичета, от четвъртък ми тече кръв от носа... Не е постоянно, не е и обилно само при издухване... Не е от кръвното 120 на 80 е... На някой случвало ли се? Имам рутаскорбин, четох че може да се пие по време на бременност, но се надявам, че ще спре.... 🍄

# 20
  • Мнения: 18
Здравейте,
Честито на всички който живот и здраве ще си гушкам бебчетата октомври. На мен по календар ми дава термин 04.10. На преглед съм чак на 15.02 и се надявам всичко да е наред! 😊😊😊
Момичета, а при вас болки ниски долу има ли, ще кажеш че яйчници ме болят, за гърдите ми е ясно, че са надути и болезнени!

Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 10:34 от ani_1987

# 21
  • Мнения: 12
Здравейте,
Честито на всички който живот и здраве ще си гушкам бебчетата октомври. На мен по календар ми дава термин 04.10. На преглед съм чак на 15.02 и се надявам всичко да е наред! 😊😊😊
Момичета, а при вас болки ниски долу има ли, ще кажеш че яйчници ме болят, за гърдите ми е ясно, че са надути и болезнени!

Да, болки точно като преди цикъл.... Но мисля, че е нормално

# 22
  • Мнения: 370
Дами здравейте, издържах без да изкупя тестовете на аптеките до нас и си пуснах днес кръвен тест. Прилагам снимка. Малко ревах днес и изпаднах в паника след като получих розово зацапване, а болки си имам вече няколко дни през няколко часа. С извънматочната точно така започна всичко, но там приключих на 530чхг и тооо с много бавно покачване . След като видях стойностите се успокоих. Разбира се докато не се види, няма нищо сигурно в сряда ще пусна повторен и прогестерон. В петък ще си запазя час, защото какъвто и да е резултата ще трябва да се консултирам със специалист. 💚💚💚 успех на всички.

# 23
  • Мнения: 400
Прекрасен резултат! Стискам палци всичко да е наред Simple Smile

Аз също имам леки менструални болки между 1 и 3 пъти на ден за средно 10-30мин. Навсякъде чета,че е нормално и се старая да съм спокойна. Моя преглед е в сряда и вече съвсем нетърпелива ставам. Преди закъснение и дни след това ми се гадеше след всяко хранене, но вече изчезна. Сега ми се гади понякога само и то без да е след хранене, просто ей така по някое време през деня.
Добре дошли и нановите момичета, лека бременност и здрави бебета на термин!

# 24
  • Мнения: 20
Здравейте и аз имам болки по 2-3 пъти на ден за около няколко секунди. Болките са по-скоро спазми и прегледа ми е в събота. Надявам се да е нормално.

# 25
  • Мнения: 72
Аз нямам болки, а по-скоро някакво напрежение в долната част на корема от време на време. С предишната ми бременност имах моменти с ужасни болки, чак се присвивах на две. Но както знаем всяка бременност е различна и неповторима. 😇

# 26
  • Мнения: 370
Да и моите са си спазми за секунди но през няколко часа. Малко това зацапване ме стресна. Еднократно за сега. Чудя се утре ли да пусна прогестерон, в сряда заедно с друго чхг ли да бъде. Вие как бихте процедирали?

# 27
  • Мнения: 220
Здравейте момичета от както видях двете чертички следя дали не е направена тема за октомврийските мамчета, е вече е факт виждам.
Така че записвам се с термин 1.10, като някъде ми го дава 2.10.
Не съм ходила на преглед все още. Имам запазен час за 9.02. Нямам търпение да видя дали всичко е наред.
На 34г съм и ще ми е първо дете.
И да ви питам вие пиете ли кафе още, защото на мен не ми се гади и аз си продължавам да го пия. Някъде пише ,че по 1 на ден не вреди,другаде че трябва да се спре.
 AloveUnreal с теб вървим на равно , утре се водя 5г.с +4дни Blush

# 28
  • Мнения: 18
Здравейте момичета от както видях двете чертички следя дали не е направена тема за октомврийските мамчета, е вече е факт виждам.
Така че записвам се с термин 1.10, като някъде ми го дава 2.10.
Не съм ходила на преглед все още. Имам запазен час за 9.02. Нямам търпение да видя дали всичко е наред.
На 34г съм и ще ми е първо дете.
И да ви питам вие пиете ли кафе още, защото на мен не ми се гади и аз си продължавам да го пия. Някъде пише ,че по 1 на ден не вреди,другаде че трябва да се спре.
 AloveUnreal с теб вървим на равно , утре се водя 5г.с +4дни Blush

На мен също не ми се гади и пия по едно кафе на ден! Аз също изчетах много нещо че не трябва да се пие, личната ми лекарка ме посъветва да си взема без кофеиново!

# 29
  • Мнения: 400
До 200мг кофеин на ден е позволено. Но се взима предвид всичко, съдържащо кофеин. Аз не съм по сладките неща и затова пия 1кафе сутрин и после като пия чай гледам да е без кофеин.
На мен едното приложение ми го дава днес 5+3, другото 5+4. Но на мен цикъла ми е 29 дни, с овулация на ден 16 и си слагам един ден отгоре. Simple Smile
И да си сверя часовника за още нещо - още след овулацията, с надеждата да е станало, започнах да внимавам какво консумират. Видях, че не е ок сушени меса, някои сирена, морски дарове, някои риби и съвсем ги спрях. Вие ограничавате ли се? Дори четох какви чайове не е добре да се приемат и макар риска сигурно да е минимален, някак си предпочитам да внимавам. ММ мисли,че прекалявам....

Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 10:24 от AloveUnreal

Общи условия

Активация на акаунт