За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 100

  • 21 074
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 511
Здравейте мами .
Вчера бях за направление че неща ме боляха гърдите.
Днес сутринта бях на лекар .
И от прегледа се установи че кърмата ми е на спиране .
Много ми се искаше поне още малко да мога да го кърмя.
Но ще кърмя до като има макар и малко кърма...

Ох... Защо така се е получило?

Консултант по кърмене няма ли да помогне?

Хедра, Ася Демирева са титани в тази област 😀. Има и много други също..
Прегледаха ме на ехограф обстоен преглед.
Не е била хранителна вече.
Тоест това количество него нахранвало.

# 46
  • Мнения: 6 774
Здравейте мами .
Вчера бях за направление че неща ме боляха гърдите.
Днес сутринта бях на лекар .
И от прегледа се установи че кърмата ми е на спиране .
Много ми се искаше поне още малко да мога да го кърмя.
Но ще кърмя до като има макар и малко кърма...

Ох... Защо така се е получило?

Консултант по кърмене няма ли да помогне?

Хедра, Ася Демирева са титани в тази област 😀. Има и много други също..
Прегледаха ме на ехограф обстоен преглед.
Не е била хранителна вече.
Тоест това количество него нахранвало.
Извинявай, но това, което са ти казали е пълна глупост. Ако искаш да продължиш на кърмиш, свържи се с консултант. Казвам го не да се заяждам, а от опит. Подобна глупост ми каза и на мен лекар. Пък взех, че кърмих една година, а сега и второто си дете вече 7 месеца. Лекарите не са за кърменето, в голям процент от случаите съветите са неадекватни и не на място и допълнителни опорочават и прекратяват кърменето.

# 47
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Абсурдно ми се вижда от преглед да се установи дали кърмата свършва. Тя не свършва, тя се произвежда докато има искане от страна на бебето! Дори по време на кърменето. Това ако лекар ви го е казал, който от кърмене и представа си няма, говори глупости!

# 48
  • Мнения: 3 217
Момичета, възможна ли е ангина без температура? Вчера ходихме за ваксинация, на педиатърката не й хареса гърлото, веднага направи стреп-тест - положителен, ангина било, почнахме да даваме антибиотик. Въобще не съм разбрала, че бебето е болно, активна е, не плаче, не мрънка, температура не съм усещала да има. Много смотано се чувствам. Мъжът ми работи от вкъщи, с никой не се срещаме, миналата седмица той беше на зъболекар и това трябва да е било... Чета, че и не са характерни ангини на тази възраст (8месеца) и съвсем се филмирах... Cry

# 49
  • Мнения: 6 774
Момичета, възможна ли е ангина без температура? Вчера ходихме за ваксинация, на педиатърката не й хареса гърлото, веднага направи стреп-тест - положителен, ангина било, почнахме да даваме антибиотик. Въобще не съм разбрала, че бебето е болно, активна е, не плаче, не мрънка, температура не съм усещала да има. Много смотано се чувствам. Мъжът ми работи от вкъщи, с никой не се срещаме, миналата седмица той беше на зъболекар и това трябва да е било... Чета, че и не са характерни ангини на тази възраст (8месеца) и съвсем се филмирах... Cry
Аз самата имам богат опит с ангини, които аз съм прекарала. Винаги с температура и невъзможност да преглътна собствената си слюнка от болка. Първата ангина на дъщеря ми беше на 1г4м, с 40 градуса температура и дори вода едвам пиеше. На фона на това, което пишеш или е хванато възпалението много навреме или не е ангина, не знам как би ср обяснил този положителен тест, не съм лекар.

# 50
  • Мнения: 3 217
Radeva-87, и аз това чета онлайн, много висока температура било признак, липса на апетит заради гърлото, тук нищо, пие си млякото, пълзи постоянно и засмяна до ушите.

# 51
  • Мнения: 546
Към майките с бебета наскоро преболедували ковид. Какви бяха първите признаци? Не искам да си вкарвам излишни мухи, но малката сутринта се събуди с 38.5. Може и повече да е била, защото я измерих след като я измих. Беше доста топла с блуждаещ поглед. Вчера разбрах, че братовчедите ми са с корона, а бяхме заедно в неделя. Държана е от тях, но тогава не са имали никакви симптоми.

И при нас започна с висока температура до 39 градуса като продължи 2 дни, на третия ден почти нямаше (37.4/37.5). Имаше хрема на моменти, само сутрин и вечер предимно.  Лека дразнеща кашлица също, на моменти гласа и изчезваше. Като цяло бързо премина, давахме само авирон, биозин кидс. Вчера беше третия ден, прегледаха я отново и гърдите бяха чисти, само гърлото беше възпалено, за него изписаха Голанил и вероятно даде веднага ефект, защото постепенно взе да намаля температурата и от вчера не сме давали нищо температуропонижаващо. Иначе педиатърът каза, че ако температурата продължава повече от 3 дни, трябва да започнем антибиотик, но за щастие се разминахме. Та това е в общи линии, не беше приятно, за детето беше много криво, но пък мина бързо. Не се притеснявайте, следете температурата, за нея редувахме панадол и нурофен. Свържете се с педиатъра на детето и успех!

# 52
  • Мнения: 1 038
Кой ви прегледа през карантината ?
Към майките с бебета наскоро преболедували ковид. Какви бяха първите признаци? Не искам да си вкарвам излишни мухи, но малката сутринта се събуди с 38.5. Може и повече да е била, защото я измерих след като я измих. Беше доста топла с блуждаещ поглед. Вчера разбрах, че братовчедите ми са с корона, а бяхме заедно в неделя. Държана е от тях, но тогава не са имали никакви симптоми.

И при нас започна с висока температура до 39 градуса като продължи 2 дни, на третия ден почти нямаше (37.4/37.5). Имаше хрема на моменти, само сутрин и вечер предимно.  Лека дразнеща кашлица също, на моменти гласа и изчезваше. Като цяло бързо премина, давахме само авирон, биозин кидс. Вчера беше третия ден, прегледаха я отново и гърдите бяха чисти, само гърлото беше възпалено, за него изписаха Голанил и вероятно даде веднага ефект, защото постепенно взе да намаля температурата и от вчера не сме давали нищо температуропонижаващо. Иначе педиатърът каза, че ако температурата продължава повече от 3 дни, трябва да започнем антибиотик, но за щастие се разминахме. Та това е в общи линии, не беше приятно, за детето беше много криво, но пък мина бързо. Не се притеснявайте, следете температурата, за нея редувахме панадол и нурофен. Свържете се с педиатъра на детето и успех!

# 53
  • Мнения: 1 606
Здравейте мами .
Вчера бях за направление че неща ме боляха гърдите.
Днес сутринта бях на лекар .
И от прегледа се установи че кърмата ми е на спиране .
Много ми се искаше поне още малко да мога да го кърмя.
Но ще кърмя до като има макар и малко кърма...

Ох... Защо така се е получило?

Консултант по кърмене няма ли да помогне?

Хедра, Ася Демирева са титани в тази област 😀. Има и много други също..
Прегледаха ме на ехограф обстоен преглед.
Не е била хранителна вече.
Тоест това количество него нахранвало.

Не съм специалист, но както казаха преди мен - нехранителна кърма няма...

Как може да ви казват такива глупости....

Свържете се с консултант, наистина. Ще помогне!

Успех ❤️

# 54
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Ама това да не е пица, че по картинка да можеш да кажеш хранителна ли е или не?!? Не, честно, как се определя с ехограф хранителната стойност на кърмата? Ох, не мога!

# 55
  • Мнения: 700
Ама пълни глупости.Като чуя това за нехранителната кърма и откачам😀Изследвали са и химичния състав с ехографа сигурно 😵

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520
Синът ми тръгна на 13 месеца на ясла. В яслата може от 10м да стане приемът. Много е възприемчив там. Заспива си, нямали са оплакване. Имайте предвид, че вкъщи повече важнаст си предават по принцип. Синът ми се оказа, че е карал ковид - не сме разбрали, но в момента е с постковид, ей сърцето ми спираше на няколко пъти, косата не знам как не ми побеля за от 18 насам. Отделението е пълно, масово малки деца са с постковид.

# 57
  • Мнения: 546
Кой ви прегледа през карантината ?
Към майките с бебета наскоро преболедували ковид. Какви бяха първите признаци? Не искам да си вкарвам излишни мухи, но малката сутринта се събуди с 38.5. Може и повече да е била, защото я измерих след като я измих. Беше доста топла с блуждаещ поглед. Вчера разбрах, че братовчедите ми са с корона, а бяхме заедно в неделя. Държана е от тях, но тогава не са имали никакви симптоми.

И при нас започна с висока температура до 39 градуса като продължи 2 дни, на третия ден почти нямаше (37.4/37.5). Имаше хрема на моменти, само сутрин и вечер предимно.  Лека дразнеща кашлица също, на моменти гласа и изчезваше. Като цяло бързо премина, давахме само авирон, биозин кидс. Вчера беше третия ден, прегледаха я отново и гърдите бяха чисти, само гърлото беше възпалено, за него изписаха Голанил и вероятно даде веднага ефект, защото постепенно взе да намаля температурата и от вчера не сме давали нищо температуропонижаващо. Иначе педиатърът каза, че ако температурата продължава повече от 3 дни, трябва да започнем антибиотик, но за щастие се разминахме. Та това е в общи линии, не беше приятно, за детето беше много криво, но пък мина бързо. Не се притеснявайте, следете температурата, за нея редувахме панадол и нурофен. Свържете се с педиатъра на детето и успех!

Тъй като вдигна 39 градуса събота през нощта срещу неделя, в неделя ходихме в спешен кабинет в клиника, с която педиатърът има договор, докато чакам отговор от нея по вайбър. А вчера сутринта вече педиатърът си прегледа детето, повика ни рано сутринта преди още да е започнала детската консултация. Като цяло при нея има дни, в които се прави т.нар. зелен коридор за ковид болни. А и все пак става въпрос за много малко дете (на 10 месеца).

# 58
  • Мнения: 12
Здравейте, нашето бебе е на 48 дни. От поне 3 седмици не ака редовно - на два дни един път. През последната седмица и това не иска да прави, и правим процедурата с мушкато и действа безотказно, но ни притеснява, че тя ще привикне и ще спре да се опитва сама. Искам да попитам какви съвети бихте дали, наистина ли може да привикне към клизми или мушкато?
Консултирахме се с педиатъра и той каза, че най-вероятно е недохранена, ноооо когато ака, ака като шампион 3 поредни пъти и бая количество. Аз(бащата) нямам доверие на педитъра, че е от недохранване.

Та отново, въпросът ми е, дали може да привикне към процедурите, да потърсим ли друг доктор и какъв или някакъв друг съвет би бил полезен!

Поздрави!

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 923
Детето на кърма ли е?
Нормално е толкова малки бебета да не акат всеки ден, не го тормозете излишно с процедури с мушкато и термометри.

Общи условия

Активация на акаунт