За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 100

  • 21 035
  • 757
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 493
Записче от мен...Хубава и спокойна вечер момичета

# 2
  • Мнения: 1 679
По въпроса за зъбките,на приятелско детенце излязоха в някакъв необичаен ред.Дори педиатърката му коментираше,че ако на изпит напише това ще бъде скъсана,така че детето учуди медицината 😄

# 3
  • София
  • Мнения: 4 712
То и моето ме учуди като в 37 седмица тежеше 2,670 и свекърва ми вика,, малко е... "и 3 дни преди да го родя 3,800 и се роди 4,125 доста ме учуди и мен

# 4
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Момичета, има ли спасение от рефлукса? Имам бебе на 7 седмици. От известно време като се храни, започва да се извива и мята, да върти глава с биберон в уста, да пръхти, да се навдига, да се напъва да пръцне и оригне. Прави го по всяко време на денонощието, не го свързвам с колики. Повечето пъти яде тихо и кротко, изпива си шишето и всичко приключва. Но тези хранения, в които се мята, направо ме побъркват. Сънят й стана адски неспокоен, върти се, пръхти, буди се лесно и бързо след като я приспя и я сложа в кревата. Вдигнахме й матрака доста и е една идея по-добре. Не съм сигурна, че е рефлукс, но имам такива съмнения. Понякога както яде, тихо и кротко връща доста мляко. От няколко дни връща по малко и като я сложа по коремче - 2-3 часа след хранене - пресечено мляко, мирише на кисело. Изцяло на АМ е, пие Аптамил Комфорт заради силни колики. Давам Еспумизан, Био Амика и Био Баланс. Не правя връзка с някоя от добавките, случва се по всяко време. Като я сложа в хоризонтално положение след нахранване, извива глава назад, пръхти и пъшка и съответно се буди. Понякога орига и заспива. Снощи 2 часа след хранене се събуди със силен рев и едновременно повърна малко.

# 5
  • Мнения: 3 190
blue.angel, помогна сякаш да държим бебето във вертикална позиция към 15 минути след хранене. Друго - техника за приготвянето на АМ - да не се джурка и да има минимално количество мехурчета. Ползвахме и шишетата на Авент и Нук срещу колики. Не знам тези неща ли помогнаха или го израстват каквото и да прави човек...

# 6
  • Мнения: 493
Момичета, аз пак се притеснявам за тези кг. Бебка е на почти 9 месеца и тежи 6.900 ( направо ужас). Има три млечни хранения с АМ (210 мл). , бананова каша с плод около 120 гр., пюре горе долу същото к-во. Всеки ден е различно и понякога яде повече , друг път по- малко. Чудя се дали да не направя още едно хранене през нощта , или късно вечерта.  
Много се движи, спи малко през деня два часа общо, има дни и само с една дневна дрямка. Според тукашните стандарти ( живея в чужбина)няма място за притеснение,  те обръщат внимание повече на менталните способности на детето.Преди месец посетихме консултант, всичко било наред според тях.

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 22:47 от Ani8314

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
A колко кг е родено детето?

# 8
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
blue.angel, помогна сякаш да държим бебето във вертикална позиция към 15 минути след хранене. Друго - техника за приготвянето на АМ - да не се джурка и да има минимално количество мехурчета. Ползвахме и шишетата на Авент и Нук срещу колики. Не знам тези неща ли помогнаха или го израстват каквото и да прави човек...
И ние сме с Авент Natural серията, водят се антиколик и те. Държа я изправена около 30 мин след хранене, тя така си и заспива, на рамото ми. Оригва уж добре, но като я сложа в кревата и се почва с пъшкането. Като яде, все едно нещо я дразни в гърлото или хранопровода и се опитва да го изчисти. Чува се и, че й се връща мляко нагоре, примлясква, преглъща, понякога се задавя, прави физиономии след хранене или когато й се върне мляко. Ще я водим на гастро, но ми се ще да знам как се лекува това нещо. Милата не може и да спи качествено. Като спи изправена на рамо й е най-добре или по корем върху мен или баща й. Но 24/7 е трудно, още повече че си я гледаме сами и на ръце постоянно не е работа.

# 9
  • Мнения: 493
Родена 3 .270, 50 см.  точно на термин.

# 10
  • Мнения: 3 190
blue.angel, разбирам те, не е лесно все на ръце... Дано някой друг също пише с идеи. Стискам ви палци бързо да й минава този период.

# 11
  • Мнения: 8 585
blue.angel, помогна сякаш да държим бебето във вертикална позиция към 15 минути след хранене. Друго - техника за приготвянето на АМ - да не се джурка и да има минимално количество мехурчета. Ползвахме и шишетата на Авент и Нук срещу колики. Не знам тези неща ли помогнаха или го израстват каквото и да прави човек...
И ние сме с Авент Natural серията, водят се антиколик и те. Държа я изправена около 30 мин след хранене, тя така си и заспива, на рамото ми. Оригва уж добре, но като я сложа в кревата и се почва с пъшкането. Като яде, все едно нещо я дразни в гърлото или хранопровода и се опитва да го изчисти. Чува се и, че й се връща мляко нагоре, примлясква, преглъща, понякога се задавя, прави физиономии след хранене или когато й се върне мляко. Ще я водим на гастро, но ми се ще да знам как се лекува това нещо. Милата не може и да спи качествено. Като спи изправена на рамо й е най-добре или по корем върху мен или баща й. Но 24/7 е трудно, още повече че си я гледаме сами и на ръце постоянно не е работа.
За съжаление, никой в Бг не знае да лекува бебешки рефлукси.
Лекарства не се изписват.
Нужни са комплексни мерки, индивидуално оптимизирани.
Пишете на л.с. понеже касае лични данни.
Моля да не водите детето на "гастро" по отношение рефлукса- вероятността да объркат нещата повече е много голяма. Най-честият гаф са АБКМ фантазиите... . Друг гаф са Гастротус бейби и Мотилиум, и свързаният с това неописиуем цирк.

Цитат
Давам Еспумизан, Био Амика и Био Баланс.
Ужас.
Ако искате да се преборите с хранителните проблеми на бебетата си, моля, забравете за Авент бибероните.
Явно е също, че бебе с рефлукс, не се поставя по коремче- нищо добро от това не може да очаквате-само проблеми.

Цитат
Момичета, аз пак се притеснявам за тези кг. Бебка е на почти 9 месеца и тежи 6.900 ( направо ужас). Има три млечни хранения с АМ (210 мл). , бананова каша с плод около 120 гр., пюре горе долу същото к-во. Всеки ден е различно и понякога яде повече , друг път по- малко. Чудя се дали да не направя още едно хранене през нощта , или късно вечерта. 
Да, нощното хранене определено ще помогне. 6.900 на тази възраст е проблем. Определено. Детето е под 5 персентил на растежните криви. Вероятно сте в УК?
Посявките на урина и общото изследване на урина са само началото на нужните за уточняването неща.
Също, ще е нужно да съставите/попълните цялата растежна крива на детето от раждането до 9 му месец, за да се огледа динамиката на проблема.
Повече помощ на л.с. понеже е свързано и с лични данни, и с нужда от повече информация.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 13:17 от Birdie

# 12
  • Мнения: 493
Birdie, детето е мерено само пъвият месец. Да в Англия живея, няма месечни консултации и нямам представа колко е наддавала, ориентировъчно около 400/500  на месец предполагам.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 12:44 от Ani8314

# 13
  • Мнения: 957
Blue.angel, има ли вероятност да прехранвате бебето? Спомням си, че около този период моите момичета плачеха много, имаха и много колики. Те се родиха по-малки и аз много държах да се хранят добре и да качват.  Тогава педиатърката ми ме посъветва да намаля малко млякото и нещата се пооправиха. Те също бяха на АМ от самото начало.

# 14
  • Мнения: 6 764
Момичета, има ли спасение от рефлукса? Имам бебе на 7 седмици. От известно време като се храни, започва да се извива и мята, да върти глава с биберон в уста, да пръхти, да се навдига, да се напъва да пръцне и оригне. Прави го по всяко време на денонощието, не го свързвам с колики. Повечето пъти яде тихо и кротко, изпива си шишето и всичко приключва. Но тези хранения, в които се мята, направо ме побъркват. Сънят й стана адски неспокоен, върти се, пръхти, буди се лесно и бързо след като я приспя и я сложа в кревата. Вдигнахме й матрака доста и е една идея по-добре. Не съм сигурна, че е рефлукс, но имам такива съмнения. Понякога както яде, тихо и кротко връща доста мляко. От няколко дни връща по малко и като я сложа по коремче - 2-3 часа след хранене - пресечено мляко, мирише на кисело. Изцяло на АМ е, пие Аптамил Комфорт заради силни колики. Давам Еспумизан, Био Амика и Био Баланс. Не правя връзка с някоя от добавките, случва се по всяко време. Като я сложа в хоризонтално положение след нахранване, извива глава назад, пръхти и пъшка и съответно се буди. Понякога орига и заспива. Снощи 2 часа след хранене се събуди със силен рев и едновременно повърна малко.
С разликата, че кърмя, а не храня от шише описваш познати за мен неща. Дъщеря ми израстна всичко описано до 4-тия месец.

Общи условия

Активация на акаунт