Козунаци 2022-ра

  • 46 961
  • 778
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 353
Уау ! Браво, уникални! Вкусът им със сигурност надгражда това което виждаме. Което означава само едно - божествени. Да ви е сладко !

# 31
  • Мнения: 228
Купихте ли си брашно за тазгодишните козунаци? Аз подготвих "чувала" с едно брашно, което открих миналата година и използвах около 10 кг,на мелницата в Генерал Тошево, мелницата сега се казва ЛулисМилс. Добро е за работа, даже доста добро. Аз купих чувал и го разделихме на две а моя позната, но предполагам че в Добрич-Варна ще го има и в по -малки разфасовки. За другите градове не знам.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 709
Купихте ли си брашно за тазгодишните козунаци? Аз подготвих "чувала" с едно брашно, което открих миналата година и използвах около 10 кг,на мелницата в Генерал Тошево, мелницата сега се казва ЛулисМилс. Добро е за работа, даже доста добро. Аз купих чувал и го разделихме на две а моя позната, но предполагам че в Добрич-Варна ще го има и в по -малки разфасовки. За другите градове не знам.
................
Не, не съм  ползвала това брашно, купила съм си италианско 00 - 5 кг   и Манитоба - 2 кг и това е, друго нямам необходимост.

# 33
  • Мнения: 9 532
и аз имам едно италиаснко 00 засега, та сигурно ще трябва да попазарувам брашна. мисля тази година да не правя много, повече за раздаване.

# 34
  • Мнения: 5 353
Аз ще ползвам оранжевата опакова на италианската манитоба, и  на Мливо супер силно.  Меся с квас, и ми трябва много глутен за да издържи на времето за втасване. Ще започна април месец.  Някой да знае добра рецепта за така полулярните козуначени коминчета?  Намерих една , но е със спелта и се съмнявам че това което съм хапвала е с такова брашно. Аз съм яла такива в Банско, но чух че и на други места има, а в Германия били много полулярни по Коледа.  Интересува ме изпитана рецепта с добър краен резултат.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 024
Купихте ли си брашно за тазгодишните козунаци? Аз подготвих "чувала" с едно брашно, което открих миналата година и използвах около 10 кг,на мелницата в Генерал Тошево, мелницата сега се казва ЛулисМилс. Добро е за работа, даже доста добро. Аз купих чувал и го разделихме на две а моя позната, но предполагам че в Добрич-Варна ще го има и в по -малки разфасовки. За другите градове не знам.

А откъде го купи?

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 200
Питах в мелницата в Генерал Тошево. Нямат по малки разфасовки от 25 кг. и специално във Варна зареждат само баничарниците с него.

# 37
  • Мнения: 594
Добър ден момичета!💐 Прекрасни снимки!
За първа година реших да правя козунак сама. Имате ли някаква лесна рецепта за начинаещи, защото като чета из интернет и много се омотавам.
И има ли някакви специфични моменти при печенето?

# 38
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Ползвам рецептата на Морена, досега няма фалове.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
За първа година реших да правя козунак сама. Имате ли някаква лесна рецепта за начинаещи..
И има ли някакви специфични моменти при печенето?
Заповядай - https://morrennaa.blogspot.com/2021/04/blog-post_29.html и успех! Simple Smile
Щом ще ти е за първи път, добре е опиташ преди празника.

# 40
  • софия
  • Мнения: 2 913
Благодаря за една от любимите ми теми!

# 41
  • Мнения: 703
Благодаря за темата!
Ако знаете от колко дни си мисля за козунак, ама сигурно няма да го мисля чак до Великден, далече ми е. Направо си ми мирише на козунак вече.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 023
Питах в мелницата в Генерал Тошево. Нямат по малки разфасовки от 25 кг. и специално във Варна зареждат само баничарниците с него.

Продават ли онлайн?
Аз търся изпитана рецепта за панетоне. Искам по-различно от традиционните козунаци тази година.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 200
Продават ли онлайн?
Аз търся изпитана рецепта за панетоне. Искам по-различно от традиционните козунаци тази година.
Не продават онлайн.

# 44
  • Мнения: 4 619
Здравейте.
Моге ли да споделите простичка рецепта с снимки или видео за направата на козунак за начинаещи като мен която искам за пръв път да се опита да направи.
Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт