Висок риск за прееклампсия 12 г.с.

  • 4 201
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
150 е стандртната доза, която изписват.
Щом майка Ви и жените в рода Ви са страдсли от диабет, а Вие самата Сте пълничка, задължително пуснете обременявне с глюкоза. Има прозорец, в който се прави това изследване, не помня точно, но е около 20 г.с., попитайте гинеколога си за това и го изискайте, тъй като в България все още не е част от задължителните изследвания, за съжаление.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 619
150 е стандртната доза, която изписват.
Щом майка Ви и жените в рода Ви са страдсли от диабет, а Вие самата Сте пълничка, задължително пуснете обременявне с глюкоза. Има прозорец, в който се прави това изследване, не помня точно, но е около 20 г.с., попитайте гинеколога си за това и го изискайте, тъй като в България все още не е част от задължителните изследвания, за съжаление.
Мисля, че към 26-28 г.с. се прави, моят ОГТТ беше точно в 28 г.с. Вече АГ може да даде и направление, поне при мен беше така.
При мен също на база ранната фетална морфология откриха риск от прееклампсия, пих Аспирин 150 до 36 г.с. Кръвното за сега е в норма, дори на моменти по-ниско, но в крайна сметка по-добре е да се приема профилактично, отколкото да възникне някоя неприятна ситуация. А и прееклампсията понякога се развива рязко и при хора без проблем с кръвното.

# 17
  • Мнения: 226
Момичета изпих си хапчетата за кръвно но не помня за акарда дали го изпих....сега ми е дота притесненено не смея да пия пак защото несъм сигурна какво съм направила.....опасно ли е ако несъм го изписла

# 18
  • Мнения: 754
Един Акард ли взимаш, тоест 0.75 мг? Това е най-ниската доза и някъде съм чела, че по-добре да пропуснеш, отколкото потенциално да си взела 150 мг. Дано не те подведа, де. Но има и жени на терапия през ден, доколкото знам.
Аз съм на Аспирин Протект 100 мг, един или два пъти ми се е случвало да забравя, а стриктно си пускам лабораторни изследвания за коагулация - не е давало отражение едно пропуснато хапче при мен.
Просто утре си го пий, ако трябва си сложи аларма за напомняне Simple Smile

# 19
  • Мнения: 226
Един Акард ли взимаш, тоест 0.75 мг? Това е най-ниската доза и някъде съм чела, че по-добре да пропуснеш, отколкото потенциално да си взела 150 мг. Дано не те подведа, де. Но има и жени на терапия през ден, доколкото знам.
Аз съм на Аспирин Протект 100 мг, един или два пъти ми се е случвало да забравя, а стриктно си пускам лабораторни изследвания за коагулация - не е давало отражение едно пропуснато хапче при мен.
Просто утре си го пий, ако трябва си сложи аларма за напомняне Simple Smile
150 мг пия и за първи път ми се случва да не знам какво съм направила.....Пия и хапчетата за кръвно изпих тях и после ми е мъгла......Благодаря ти за отговора Simple Smile

# 20
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Няма проблем да пропуснеш една доза. При лекарствата точно това е принципът, ако не помниш, пропускаш. И на мен ми се е случвало да заправя да си изпия аспирина.

# 21
  • Мнения: 5 169
Само вмъквам за пропускането на хапчетата - винаги си пиша с маркер буквата на деня от седмицата или ако е по няколко пъти на ден пиша с, о и в. Не ме бива да ги броя всичките :/ даже на витамините, понеже са по едно на ден си пиша и л и д, да се сещам от коя страна трябва да си бия инжекциите.

# 22
  • Мнения: 226
Благодаря ви  за отговорите момичета Simple Smile хубав и усмихнат ден ви желая Simple Smile

# 23
  • Мнения: 185
Здравейте,момичета повдигам малко темата,но бях в понеделник на БХС,от който ми излезна по висок риск да прекламсия и ми изписаха профилактика терапия акард 150.Говорих и с АГ  тя ми каза,че е добре да го пия няма проблем,но аз изчетох много информация повечето момичета се оплакват от аспирина,не знам дали този са пили и ме притеснява,че сега трябва да го взимам.Виждам,че доста от вас са го пили имали ли са оплаквания,докато са го пили

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Стандартна практика е това, не се тревожи. И аз го пих по същата причина.
Общо взето е по- добре да го пиеш, отколкото не.

# 25
  • Мнения: 578
И аз пих и през двете бременостти. През втората от 12 или 13 г.с. Не съм имала никакъв проблем от приема му. Пий ги, защото ще помогне при усложнения от високо кръвно. Мери си кръвното редовно и ако имаш оплаквания или е високо тичай към болницата.

# 26
  • Мнения: 185
Здравейте,момичета благодаря ви много за съдействието и с аг обсъдих и си купих акард започвам да го пия само да ви попитам трябва веднъж на ден,вие по кое време го пихте има ли значение ?

# 27
  • Мнения: 578
Когато се сетите. Аз през втората бременност така бях "оглупяла", че не помнех нищо. Важното е да го пиеш. И да не е на гладно, за да не Ви стане лошо.

    Общи условия

    Активация на акаунт