Прееклампсия

  • 433
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Моля ви за бързи отговори много ми е спешно. Моля ви отчаяна съм.
Преди два дни вдигнах кръвно 140/90. Отидох до спешното измериха го и там 130/90.
Също така много кашлям имам хрема, вдигнах и температура 38,2.
На другия ден отидох при гинеколога ми и ме изпрати за спиране в отделението.
Спряха ме, взеха ми кръв, влагалищен секрет. Събираха ми урината в гърне за да видят дали отделя белтък. Следяха кръвното което е нормално от както съм спряна в болницата. Казаха че ще приемам антибиотик.
Питам акушерки, сестри, санитарки, лекари никой не ми дава точно обяснение какво ми е .
Пред 1 час ми правят записи все едно ме чакат да родя.
Бият ми инжекций питам за какво са казват ми попитай лекарят си.
Моля ви какво се случва
Какво лекуват, дори на очен ме пратиха. Имам ли прееклампсия  честите записи не вредят ли на бебето ми. ☹☹☹ Забравих да добавя че ми дадоха и дузофарм, 3по 2
Това още повече ме осъмни че нещо става

Последна редакция: чт, 08 фев 2024, 20:45 от Detelina 123

# 1
  • Мнения: 61
Здравейте!
Спряха в болница-преха ви в болница ли значи? В коя болница? В коя г.с. сте?
по-добре, че са ви приели на време и сте в болница, какво показват изследванията имате ли представа?

# 2
  • Мнения: 1 302
Бях в подобна ситуация, високо кръвно в края на бременността и лежах в болница. При мен обаче не можаха да го овладеят и се наложи да ме индуцират около седмица преди термина. Не развих прееклампсия, водеха ме с хипертония.

На първо време се опитайте да сте максимално спокойна, колкото и трудно да е. Честите записи са част от протокола за проследяване на състояния като вашето и не вредят. Според листовката на дузофарм става дума за лекарство, което се пие за разширяване на кръвоносните съдове - това също е нормална част от терапията за превенция на прееклампсия. При прееклампсията се получава свиване на кръвоносните съдове на плацентата и в отговор организмът на майката вдига кръвното налягане, за да получава бебето достатъчно кислород и т.н. Затова се изписват подобни лекарства за разширяване на кръвоносните съдове. Аз например пиех натаспин.

За инжекциите и прегледа при очния нищо не мога да кажа, най-добре питайте вашият лекар или дежурният лекар, когато дойде на визитация.

Общи условия

Активация на акаунт