Бабини рецепти против всякакви видове кашлица с пчелен мед.

  • 2 036
  • 9
  •   1
Отговори
  • Тук у дома с двете ми деца.
  • Мнения: 121
Здравейте, направи ми впечетление, че във форума не се срещат често теми свързани с ползите от пелния мед.
Давам на децата си от две годишна възраст от тази ''суперхрана" и съм се убедила многократно в нейните ползи за здравето.Не мога да кажа, че съм заместила кристалната захар на 100 %, но винаги когато е възможнно го правя.        
   Бих искала да споедля няколко начина за използване на пчелния мед като средство против кашлица,които използвам често и които, за мен лично, са доказали ефективността си.
    Ако някой от вас има опит в използването на пчелния мед под каквато и да е форма, начин на прилагане, независимо от това дали го дава за тонус,имунитет, за подобряване на храносмилането, като разхлабително средство или при проблеми със съня, може да  го сподели .
     Мед с резане е отлично средство за деца против кашлица.Аз лично ползвам полезното действие на двете съставки в един продукт, като за целта използвам мед от резене(не се намира много често,но с малко повечко търсене можете да си го набавите).
   -  Смесвам една ч.лъжичка синапено семе със 100 гр.мед.Давам го по 1 ч.лъжичка по 3 пъти на ден.
  -  Към 100гр.мед прибавям една супена лъжица джинджифил на прах и оставям няколко часа да престои.Давам го  по същия начин по 3 пъти на ден.
   - Друго което можете да опитате е да смесите същото колечество мед със чаена лъжица сода за хляб и чаена лъжица канела.Не е многа приятно на вкус, но върши работа.
Надявам се да съм била полезна на някого.Споделете впечатления и дайте препоръки и идеи по този въпрос.

# 1
  • Мнения: 1 591
Зимните месеци взимаме всички вкъщи редовно прополис на капки.
В състава им алкохол, така че всяка майка да прецени дали да дава на детето   си.

# 2
  • Мнения: 4 418
Мед, смесен със сок от лук - с това ми лекуваха кашлицата като малка.
При суха кашлица правя компрес на гърба с мед и хлебна сода. Доволна съм от ефекта при детето. Веднъж и майка ми така лекувах. И на нея помогна.

# 3
  • Мнения: 1 591
Deskatta, как правиш този компрес? По колко от содата и меда слагаш?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз знам за мед, който се слага в издълбана черна ряпа за не по-малко от 8 часа. Но черната ряпа не се намира през цялата година.

# 5
  • Мнения: 4 418
Deskatta, как правиш този компрес? По колко от содата и меда слагаш?

На хартия за печене мажа мед и поръсвам с хлебна сода. На око. Гледам да не слагам на гръбначния стълб, за да не загрявам мястото. Ако правя отпред на гърдите, не слагам на сърцето, поради същата причина. Това е единствения начин, с който й оправям сухата кашлица. Почне ли да отхрачва  е по-лесно да се излекува без антибиотици. Гледам да я държа минимум половин час. Ако изкара повече, по-добре. После баня.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 726
Едно време ни слагаха вестници и мед размазан отгоре и го лепяха на гърдите и така спяхме. Колко е помагало не мога да кажа.

# 7
  • Мнения: 1 591
Мен ме мажеха с йод и после с 📰. Мисля, че помагаше и ракиени тампони в ушите.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
А Йод за какво помага на гърдите? Пак за кашлица ли?

# 9
  • Мнения: 1 591
Да, за кашлуца. И идея нямам как помага, честно казано, но затопля много. С тампон се маже по гърдите или хоризонтално на гръбначния стълб, без него, лепва се вестника и това беше.
Аз не съм го прилагала, защото не знам колко йод се усвоява от кожата, просто се сетих като видях за вестниците с мед.

Общи условия

Активация на акаунт