С Дядо Коледа и Л@утербах на топло чайче в НЕМСКАТА тема/225

  • 23 279
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
При мен вместо с времето мъката да намалява тя се увеличава и ме задушава.
Катерица сега сестра ти ще преодолее ли страха от ваксините според теб?
Скрит текст:
Бела много хора се ваксинираха с това 2 G не от страх, а защото не остана избор. С 2 G си стоиш вкъщи на дивана докато имаш пари, после няма много опции.
Според впечатленията ми, няма да й повлияе да промени решението си. Имаше и други ситуации.....всякакви. И хубави, и лоши -  не й повлияха. Колко я молех, колко си говорихме....пример й бях, със себе си и семейството ми. Мама като се разболя и нямаше места в болницата.....сестра ми, разбира се, нямаше как да й помага. Намерих фирма, наех жена.....която да я обгрижва.
Сега трагичната ситуация само затвърди мнението й, че живеем във война и че Господ решава.

Съгласна съм, че страх, породен от страстите ни ( емоции, чувства и пр.) е зло. Има само един спасителен страх - страх Божий. Но смисълът там на думата "страх" е със съвсем друг контекст.

Относно мненията на ЛЛ по повод ваксини и Ковид. Лично аз се почувствах сама, без реална подкрепа и консултация. Оше в самото начало на пандемията, точно се бяхме върнали от Ница, в самолета имаше вече хора с маски, гледах ги като извънземни😂
Та аз се оказах болна....имах Т ( не висока), силна сухота в носоглътката и т.н. Чудех се с Ковид ли съм , какво ми е. Как да се лекувам. Нямаше тестове, всичко беше затворено, дори до ЛЛ не можех да се дозвъня. След големи усилия, се бях свързала с някакъв специален Ковид  номер, откъдето получих помощ. После, когато излязоха ваксините, специално питах ЛЛ за тях. Тя каза, че всеки трябва да си вземе сам решението. Тя щяло да изчака, ваксините били твърде бързо " скалъпени".
И така...по преса и медии постоянно излизат противоречиви мнения и съвети.  Сега, като си направих антигенният тест, никой не може да коментира и да определи тези стойности до каква степен ме пазят и трябва ли непременно да си слагам спешно бустер.
За младежите също не е ясно....да ваксинирам ли с бустер детето или не? Никой не коментира за тях, а времето наближава.

# 61
  • Мнения: X
Да, така е, всеки сам си решава и си носи отговорността. НО, се канят да правят ваксините задължителни, а има случаи (при хронични заболявания и т.н.), в които човек иска да чуе лекарско мнение. Все пак съществува и освобождаване от ваксинация по медицински причини, а такъв документ се подписва от лекар.

# 62
  • Мнения: 6 823
Катерица ако това наистина е вярно ... теста за антитела според мен няма никакъв смисъл
https://www.focus.de/gesundheit/news/hiobsbotschaft-vor-dem-coro … _id_24497868.html
Hiobsbotschaft vor dem Corona-WinterDeutsche Top-Virologin: Impf-Antikörper wirken bei Omikron nicht

Но на каква база ще са сега детските ваксини , ако новия вариант ходил най - вече по децата ? И каква ще е логиката сега да ги започнат с настоящата? 

# 63
  • Мнения: X
Честит ви нов канцлер.

# 64
  • Germany
  • Мнения: 7 971
Аз четох, че новият вариант се повлиява добре от ваксините, та който го е страх за детето си, да го ваксинира Wink
Лекарите трябва да боравят с факти, а не с предположения и лични догадки. Аз съм почти сигурна, че лекарката на мама Ени няма да издаде атест за не слагане на ваксина на тийна, защото доказателства за вредата й за момента няма, та в ситуация, в която ваксината стане задължителна /а тя ще стане, според мен/ само ще обърка и притесни майката.

# 65
  • Мнения: 6 823
...за не слагане на ваксина на тийна, защото доказателства за вредата й за момента няма...
дай моля те източник на тази информация .
Защото явно някои детси и юношески лекари не го знаят това и не е зле да им се достави тази категорична информация. Ако погледнеш интервюто например  „Impfpflicht ist keine Sofortmaßnahme“: Dr. Steffen Rabe, Kinder- und Jugendarzt, in einem MDR- Interview https://www.mdr.de/nachrichten/podcast/interview/audio-pro-kontr … fpflicht-100.html.  Излиза че този човек не е светнат изобщо по въпроса.

Soft Click честит ни.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 14:03 от bella-ciao

# 66
  • Germany
  • Мнения: 7 971
Бела, няма да влизам в излишни, за мен, полемики, най малкото защото немският ми, не е достатъчно добър, за да разбера в детайли, какво точно казва цитираният от теб доктор. Аз лично доказателства за вреда от ваксините при тинейджърите не съм виждала и смятам, че след като са одобрени от ЕМА и Стико са достатъчно сигурни. Също така, смятам, че при приет импффлихт, дори въпросният лекар, няма да издаде атест за неваксиниране на клинично здрав тинейджър, независимо от вътрешните си убеждения, които в случая няма да имат абсолютно никакво значение.

# 67
  • Мнения: 6 823
Бела, няма да влизам в излишни, за мен, полемики, най малкото защото немският ми, не е достатъчно добър, за да разбера в детайли, какво точно казва цитираният от теб доктор. Аз лично доказателства за вреда от ваксините при тинейджърите не съм виждала и смятам, че след като са одобрени от ЕМА и Стико са достатъчно сигурни. Също така, смятам, че при приет импффлихт, дори въпросният лекар, няма да издаде атест за неваксиниране на клинично здрав тинейджър, независимо от вътрешните си убеждения, които в случая няма да имат абсолютно никакво значение.

Много интересен отговор с много интересни доводи и много интересно становище  .

# 68
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Stiko доколкото си спомням на 11 дек ще излезнат със становище за децата 6-11г.
За 12-18г имат ли становище? (Не следя, че нямам дете още в тази група)

В темата за Ковид в Клюто, се включи един потребител с изследвания и графики. Който се интересува да погледни кое колко действа срещу Омикрон.
Разбира се всеки може да гледа където си иска, просто той добре е систематизирал.

Марго, прегръщам те!
Стискам палци да си допаднете, че и това е много важно за успеха на терапията.

# 69
# 70
  • Мнения: X
Излязоха първи данни, според които две дози ваксина почти не действат срещу Омикрон. Трябва бустер или дори адаптирана ваксина. Дростен похвали проучването, но уточнява, че защитата на ваксинираните лица не може да бъде определена с  проверка на антитела само и са необходими клинични проучвания с хиляди тествани лица.

https://www.tagesschau.de/inland/corona-omikron-ciesek-101.html

Като изключим страховете от ваксини, защото и аз не съм безстрашна, но пък вярвам в науката, как си представяте живота като неваксинирани? Аз нямам желание да живея като партизанин, да не бъда допускана до обществен живот, да не получавам заплата, ако случайно съм в контакт със заразен и други подобни. Да се боря с бундес и местни правителства нито мога, нито искам. Е как да стане човек малко поне нормално да живее без ваксина? Освен това и пазят в някаква степен.

# 71
  • Мнения: 9 388
Soft Click,

Домакините-конспираторки около мен си представят живота прекрасно. Те затова и не се ваксинират. Грижат се за дома, пазаруват от хранителните магазини, вземат децата от училище, никъде не ходят и ако контрольорът им се стори подозрителен, просто не се качват в градския транспорт.
Няма нужда да ходят на работа другаде, тяхната работа е в дома им.

# 72
  • Мнения: 6 823
Tакава ваксина, която се слага през няколко месеца и на вски нов мутант още и отново, е това не го разбирам. Този вирус е такъв който мутира за да избягва защити да трябва допълнителен бустър. Т.е. според мен трябва или ваксина която да отговаря на тези специфики или много здрава подплата на медиците , не знам от къде - веонни, доброволци и изобщо каквото може - всичко и да се пусне.
По повод на @за омикрон може би бустер или адаптирана@ - знае ли се какво ще значи адаптираната като бустер ли 1х допълнително или се започва от 0 ? Това къде го пише? И ако е така и омикрона ходи по децата и за тях е страшен какво значи това за варианта с бустера например - първа доза -> min. 4 седмици -> втора доза -> мин. 2 седмици -> 6м. бустър ... т.е. ако се започне сега децата биха имали защита срещу омикрон септември ?
А ако има спец. ваксина за омикрон то как ще протече като тайминг ваксинацията ? същото като горното , но и с времето а разработка ... т.е. защита след ноември? Не ми е ясно до тогава в локдаун ли ще стоим? И възрастните на 3 месеца обновяване на ваксината ?
Аз не разбирам честно за какво точно става дума и някой изобщо прави ли таймлайн или се мята нещо и се започват разни действия и мерки едно през друго? Бих изчакала да ми стане ясно как ще протече .

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 08:19 от bella-ciao

# 73
  • Мнения: 5 391
Катерица, точно този на Twinings не го виждам в Германия. Вчера намерих на Pukka, но по отзивите се усеща само лайката, а медът и ванилията изобщо. Не ми е спешен, просто полюбопитствах, че го хвалят много.

# 74
  • Мнения: 9 152
И аз не си представям как бих живяла без да се ваксинирам в такава Ковид пандемия. Преди пандемията бях доста антиваксърски ориентирана. Н о все пак , ваксинирах детето с основни ваксини, но не пълен цикъл. Имах период, в който бях доста повлияна от коснпираторски групи и мнения.
Обаче, виждам как и с ваксините животът е много объркан и пак няма нито спокойствие, нито гаранция.
Освен това, усещам как вече има натиск и напрежение сред хората. Например, в екипа, в който работя имам две колежки, които си сложиха вече бустер. И едната днес ме попита кога и аз съм щяла да се бустерирам.
Прозвуча ми като натиск. Усетих насилие, а не желание да ми се помогне да се ориентирам или да бъда окуражена.
Аз не мога да си представя живот, в който на 4/5/6 месеца ще се ваксинираме с не е ясно какви ваксини.
Сега се говори за актуализирани ваксини.
Една колежка не иска бустер с наличните ваксини, а с актуализирана версия. Разбирам я.
На друга колежка, в класа на дъщеря й, вече има деца с бустерни дози...родителите побързали да ги ваксинират. Деца на по 12-13 години.

Общи условия

Активация на акаунт