Тренировки в домашни условия - 114

  • 35 270
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
Ани, няма обяснение, само го е дал като идея.
Вероятно има някакво, което само той знае Simple Smile
Понеже аз имам същия проблем с горната част и доста време ми трябваше да направя някаква прилична рекомпозиция на тялото, докато разбера какво точно работи ми отне доста време. И понеже съм се хранила що годе по един и същи начин и там не съм се сетила да правя промени спрямо това коя част на тялото тренирам, промените бяха само откъм тренировъчните серии за горна част. При мен изоставащи бяха гърба и раменете, затова тях ги тренирах два пъти седмично, докато трицепс и бицепс само веднъж. Гърди изобщо не правя, смятам, че участват в доста упражнения. Най-голям ефект за гърба видях, когато вдигнах тежестите и намалих повторенията, а също и като се научих да се набирам. За рамото пък точно обратното, малки тежести и повече повторения. Та мога да кажа, че и за горна част много зависи за точно коя ще се работи и оттам да се преценят упражненията. Откакто не тренирам в зала, обемът намаля, но реконструкцията си стои, което много ме радва. Вкъщи поддържам основно рамото и трицепса, май те са ми най важни. Много често докато Карълайн прави упражнение за гърди, аз правя за трицепс или рамо Simple Smile

# 721
  • Мнения: 2 877
Ани, няма обяснение, само го е дал като идея.
Сигурно да се ползват мазнини за гориво при тренировка за долна.
Чета, но не тренирам. Нямам никакво време.

# 722
  • Бостън
  • Мнения: 13 508
Скоро четох мнение на Станимир Михов тук в бг мама, относно тренировките и храненето за тип фигура като моята.
Слаба горна част и по обемна долна, та той даде като съвет в дните за тренировка на долна част да избягваме въглехидрати и да наблягаме на протеина, а в дните за тренировка за горна част да увеличим приема на въглехидрати.
Някой пробвал ли е подобен тип режим?

Сигурно да се ползват мазнини за гориво при тренировка за долна.

Аз съм със Звезди - ако се орежат въглехидратите в дните за тренировка на долна част, то тялото ще посегне за енергия към запасите от мазнини (след изчерпване на гликогеновите запаси, разбира се!), а при тяло тип круша мазнините се складират ясно къде.
При повишен прием на въглехидрат И запазени нива на протеин при тренировка за горна част пък се предоставя достатъчно лесноразградима енергия, за да се направи обемна и качествена тренировка и достатъчно протеин за синтез на "нов" мускул.

Разбира се, има и школи, които отричат времевата компонента на храненето.

Разбира се, нищо не пречи да се опита и е добре да се помни, че колкото по-близо сме до генетично заложеното ни ниво мускулатура/% мазнини, толкова по-трудно е, не не и невъзможно. Затова новаци във фитнеса и хора с наднормено тегло имат много по-бързи и драматични резултати - просто те са далече от генетичното си равновесие.

И пак - ще трябва да се поддържа много разумен калориен дефицит.

# 723
  • Мнения: 2 877
Гликогенът стигал за два часа макс.според лекциите ми

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 17:27 от zvezdi4ka14

# 724
  • Бостън
  • Мнения: 13 508
За секунда си представих тренировка за долна част с времетраене 2+ часа и се поизпотих Wink

# 725
  • Мнения: 2 877
Не се пуаши. общо:grinning:

# 726
  • Бостън
  • Мнения: 13 508
Fasted cardio @ 5 am + тренировката за крака Wink

# 727
  • Мнения: X
Записвам се да следя. Аз правя упражнения примерно когато съм в телефонни конференции, в които не участвам активно, но съм длъжна да присъствам. Работя от вкъщи в момента. Всеки ден правя по нещо, но не се престаравам. Гледам да се храня здравословно, без да съм постоянно пред печката. Нямам нещо кой знае какво за сваляне, слаба съм, но не съм в добра форма, нямам никаква издръжливост - тя откъде и да дойде, де. Липсват ми плочките ми от времето, когато не ме мързеше толкова 😄

С удоволствие споделяйте клипчета с упражнения, подходящи за домашни тренировки. Вие може и да сте вече, ще се върна назад в темата да разгледам.

# 728
  • Мнения: 571
Само аз ли тренирам с окулус?

Отчитам няколко бокса, тенис на маса, хайк през гората с кучка и плуване.
Време ми е днес и утре за колело и силова.

Днес предприех първи стъпки за операция на бюста, да видим какво ще излезе.
Някой да се е подлагал на подобно нещо и да знае колко време след това не може да се тренира?

# 729
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
Днес глутеус и хармстринг. Това бавно изпълнение на упражненията, което показва Каролин, направо ми разтреперва всяко мускулче.
https://youtu.be/FGtEYf1wefA
Добавих и 20 минути корем от по-старите й тренировки, като сложих и тежести на краката по 2кг. Коремът много по-добре го натоварвам като имам тежести на краката.

# 730
  • Там където
  • Мнения: 792
Edira, всички момичета, които преминаха операция на бюста във фитнеса в който тренирам имаха забрана за 3 месеца да вдигат дори 2 кг. И въобще никакво физическо напрягане, особено на горна част. После започнаха с леки тежести- за горна част до 4-5 кг.

Тези съвети за въглехидратите и тренировките ги дават всички инструктори, както и кардио след силова за областта, в която искаш да сваляш, но не знам има ли ефект. Натрупването повече в горна или долна част на тялото е хормонално обусловено. Както 200 коремни няма да намалят мазнините около корема така си мисля, че и на тялото му дреме какво правиш. То действа както е програмирано генетично или се е "включило" за момента. Трябва цялостна промяна и "препрограмиране" Simple Smile

Аз този хлорофил го купих и така и не го пия... Пия толкова много добавки, че не знам кога и къде да го сместя Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 731
  • Мнения: 1 930
Добро утро момичета! Снощи направих горна част. Базови упражнения. Гърди, рамо, гръб, бицепс и трицепс. Обаче май нещо съм се претоварила. Легнах и дълго време не успях да заспя, усещах напрежение в предмишниците.
Между другото, вече не ми се виждат ребрата на гърба, както миналата зима. Определено така се харесвам повече, все пак имам разлика от 3 кг.
Ей няма ли да се стопля вече, много ми влияе студа Sad

# 732
  • Мнения: 4 747
Днес страхотна горна част-гръб,бицепс и трицепс,направо съм пристрастена към тези тренировки.....

# 733
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 475
И аз отчитам горна част. Основно имаше рамо, което много ми хареса. Добавих и само 12мин корем. С ужасна мт съм и ми се видяха цяла вечност Simple Smile
Тази седмица всичко върви по план. Надявам се, че утре ще успея с 5тата тренировка и в неделя ще почивам Simple Smile

# 734
  • Бостън
  • Мнения: 13 508
Време за кафе и нова тема Wink

Еди, а какво налага операцията на бюста, ако не е твърде нахално да питам?


НОВАТА ТЕМА

Напомнете ми кой още искахме да включим в първият пост, че с утрешното кафе да допълня, моля!

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 17:26 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт