Отговори
# 60
  • Мнения: X
файзер , аз нали съм с тромбофилиите и само рнк ми пасва и отделно правих тест за алергия към нея

# 61
  • Мнения: 3 259
Бочи, при ангина винаги съм пила антибиотик Sad Sad

И според мен първи ден е денят на раждането, ма 40 може и на 41ви ден да се прави. Аз май на 27ми ще го правя (41 ден).

И аз имам въпрос - днес имам слуз малко, това още към лохиите ли е или ще имам овулация баси Simple Smile ?

# 62
  • Мнения: X
о не ангина моля те .
Аз не пия антибиотици като цяло .
Иначе за овулация ми звучи безумно принципно .
Ама ддз

# 63
  • Мнения: 747
За гърло правя компрес от извара през нощта (ама ти с алергията към млечни, май не ти е ок). Може и с белтък на яйце, но е малко миризливо. Сега пък купих на сина ми Хомеожен от аптеката, че нещо май го боляло и него гърло. Виж дали става за кърмещи, но е хомеопатично и пише, че е за гърлобол.

# 64
  • Мнения: 360
Относно сополите и ние до сега само капахме физ.разтвор и с клечки с ограничител вадихме сополчета, само че много трудно става и не всичко излиза. Взех аспиратор за уста на носко и ако знаете какви зелени сополи излязоха. Такова нещо не бях виждала и незнам как е дишало това дете. Мъжа ми остана потресен. Сега гледам през няколко дена да издърпвам квото има че да диша леко детето. Надявам се тези за уста да не влияят зле.
Напоследък Алекс постоянно засуква, суче 5 мин и се пуска с рев. След това не иска отново каквото и да правя. Нервен е, реве и е голям зор. Преди се е случвало инцидентно, а сега почти всяко кърмене през деня е така. Отделно кажи речи по цял ден спи. Утре съм при педиатърката да видя какво ще каже. Мисля си че рефлукса е виновен, ако бебето свързва повръщането с яденето. Въпреки че не връща на фонтан, ама и аз незнам... Дано не ми се прецака кърменето само.

# 65
  • Мнения: X
връщаме се от педи , наддала е 1400 за месец. каза че е много и да сме спирали нощното хранене. Малко противоричиви неща има по тоя повод .
Отделно си е жълта и ще включим глюкоза . Ваксината и може да се забави малко ако не изжълтее до тогава, и през декември трябва да идем на ортопед.

# 66
  • Мнения: 119
връщаме се от педи , наддала е 1400 за месец. каза че е много и да сме спирали нощното хранене. Малко противоричиви неща има по тоя повод .
Отделно си е жълта и ще включим глюкоза . Ваксината и може да се забави малко ако не изжълтее до тогава, и през декември трябва да идем на ортопед.

Привет,
И ние вчера бяхме на педиатър - нашата бебка е наддала 1600 г - от 3940 при раждането, сега е 5540. Каза ни, че е доста, но не е повод за притеснение или спиране/прескачане на кърмене. По-скоро каза да не кърмя по-често от на всеки 3 часа (малката така или иначе яде като по часовник на 3 часа, с малки изключения).
Доколкото знам нощното кърмене е важно от гледна точка на производството на кърма.

# 67
  • Мнения: X
и тя яде на 3 часа , но нашата педиатърката казва че нощно време не трябвало да яде

# 68
  • Мнения: 1 694
Бочи, можеш да приемаш много медикаменти, съвместими са с кърменето, проверяваш по активна съставка в международната база данни за съвместимост www.e-lactancia.org. Редно е да не спираш да кърмиш, за да предадеш антитела на бебето ако си с вирус. Може с маска при близък контакт ако се притесняваш. За наддаването- не искам да звучи като критика към лекарката, ама това дето ти го е казала е тъпо. Как ще спираш нощно хранене на едномесечно бебе, че то физически не е способно да издържи. Моята е наддала най-малко от трите ми деца за 1 мес- 1300, педиатърката е доволна. Номер 1 беше качил 1500, а номер 2- 2000!!! От кърма бебетата не преяждат и не стават наднормени, а ти доколкото помня даваш минимални количества адаптирано, така че въобще не се драматизирай по повода. За жълтеницата- глюкозата е отживелица. Понеже и трите ми деца са с кърмаческа жълтеница, второто го водех на детски гастро (която е и консултант по кърмене и детски нутриционист), беше казала, че глюкозата от старата школа няма въобще касателство към отделянето на билирубина и въобще да не я давам. Когато бебето е с кърмаческа жълтеница, билирубинът се чисти с изпражненията- за целта трябва да кърмиш редовно (което още веднъж опровергава съвета за спиране на нощното), за да ака често. Ако не ака често (както беше с моят малък син) билирубинът се резорбира обратно и забавя процеса. Аз лично глюкоза не съм давала на нито един от тримата, просто си изчаках да се изчистят.
Аз днес звънях на ортопеда, каза да я заведа вече и че е хубаво да ги види на 1 месец, ще я водя на 22.12. Помня от предишните деца, че беше казал, че иска максимално рано да ги види, че ако има нещо се коригиране да се коригира лесно

# 69
  • Мнения: 747
Ехе браво на вашите девойки. Отлично наддаване. Ние утре сме на преглед, но сме дакеч от тези грамове. По мои премервания имаме около 700 гр от рожденното и 900гр от теглото от изписването. Според мен сами ще отказват тепърва от нощни хранения. Не знам как става насилствено. Единствено да предложиш вода или чай, но дали се получава нямам представа.

Ние имаме понякога нервни хранения, предимно вечер. Храня малко, вдигам да се разходим, после пак храня и вдигам и така докато се наяде. През деня е много спокойна и предимно яде и заспива с 1 по-голямо бодуване.

Аз се боря с едно подсичане вече 2 седмици. Судокрем даваше някакъв добър резултат, честото миене и честата смяна. Но нещо пак запопна да се образуват нови червени петна и утре ще питам педиатърката за някакъв правен крем, който изписва. Моето момиче няма празен памперс все още, ака си доста, въпреки че е на 6 дози Лефакс и пробиотик давам.

# 70
  • Мнения: 119
Elianlli, относно подсичането, дано не прозвучи като реклама, но ние ползваме за почистване на дупето Линимент на Мустела (знам, че в БГ много се рекламира марката - на нас ни го препоръчаха в клиниката, където раждах, и там само него ползват). Не мия на чешма, баня правим през ден; досега не сме имали проблем с подсичане.

# 71
  • Мнения: X
аз си взех вчера този линимент и днес ще тествам.
За глюкозата не знам чесно , тя е яко жълта . И да явно педиатърката на моя мъж е стара школа. Но тя е и малко особенна и не мога да и се противя , общо взето мога само да не спазя назначеното. В случая не мисля да спирам нощното а глюкоза ще давам много малко а не цяла банка за 10 дена както беше казала. Тя ви вика да спра и адаптираното да бе ама наистина детето ми понякога иска тия 30 мл 1-2 пъти на ден т няма как да я оставя да крещи.Вика ми спирай нощното тя щяла да свикне така . Викам ама тя ще плаче, вика ще я дундуркаш. Аз и без туй я дундуркам всяка вечер точно с нощното защото има колики.Абе не знам.То общо взето пред някакви поколения си има някакви промени и все някой с нещо се бори.В наши дни поне има интернет и достъп до други доктори.

# 72
  • Мнения: 360
Milk може ли да споделиш кой е ортопедът?

# 73
  • Мнения: 528
Аз съм със смесени чувства към старата школа. Моят е наддал 770гр, педиатърката каза,че е добре. Първият ми син наддаде едва 400 и пак си беше супер. Но дърпат много на дължина. Вики е дръпнал 6см, а вчера даже го мерих,че са 8. Иначе майка ми я бъзикам, че ме е мъчила,понеже от самото раждане съм се будела само в 12 вечерта да ям и после чак в 6-7, а педиатърката е казала да ми спре това в 12, че не се яде вечер и тя за 1 седмица го е спряла - викам, да ти имам драмите с неспането на теб Grinning А въпреки това е имала мега много кърма,даже е носила в банка за кърма.
За глюкозата, моята педиатърка ми беше казала да давам малко водичка с мааалко захар(щипчица), за да не ми изписва глюкоза. Аз обаче знам,че от кърменето се чисти, но мъжът ми каза да я слушам. Давала съм точно 2 пъти да пийне на баткото по 10мл , а сега на Вики веднъж,пак 5-10мл изпи. Иначе реших,че няма да им давам и това им е водата,която са пили. Та пробвай,ако искаш пък така, Бочи - среден вариант 1 -2 пъти, ако ти е филм.
Момичета, понеже започнах да правя гимнастика(цели 2 пъти успях за 10 дена Grinning) объркала съм упражнението с обръщането - не се дърпа за ръчичката, а се кръстосва крачето върху другото и се побутва по дупето,за да се опита да се завърта само. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 694
Milk може ли да споделиш кой е ортопедът?
Мирослав Живков в МЦ Хелиос (двора на Окръжна).
Бочинка, ти не си длъжна да я слушаш за всичко, детенце си е твое, ти я усещаш най-добре. Само ще ви споделя, че приятелките ми, които заместваха нощно ядене с вода (независимо на каква възраст) ставаха да дават вода дълги години. Аз изчаквах децата да порастнат и да си покажат сами кога ще успеят да устискат без ядене нощем и го махах без заместител (около 10-11 месечна възраст). Ползвах биберон залъгалка, но и без него щеше да стане, даже сега специално настоявам с Беба за биберона точно с тази цел вбъдеще. Ася Демирева казва “Коремчето не почива вечер, представете си какво щеше да стане с нас ако някой наш орган реши да си почива вечер” Wink... нали- в неин стил казано, но точно.
За жълтото не се притеснявай. Мойта е оранжева като морков, ама аз съм им свикнала на моите деца Simple Smile кърмаческите жълтеници са така. Глюкоза ако искаш давай, но няма да я избели по-бързо Simple Smile на моята и дадоха 10 мл глюкоза в родилното и така здраво я повърна после, на фонтан заедно с цялата кърма, която беше приела. Не съм и помислила да й давам повече

Общи условия

Активация на акаунт