Отговори
# 45
  • Мнения: 782
Щом се полагат изследвания, ще звънна да питам акушерката на Георгиев кога ще ме викат.
Значи всеки различно казва за прегледа при ортопед. Чак 6ти месец ми се вижда късно. Тодорова нищо не ми спомена...
Milk-choc, пиши после какво е казал.
На ехограф на коремните органи не се ли ходи също?
Имам чувството, че моят днес цял ден е на гърда и продължава 😅 имаше някакви мижави дремки и едно спане 2 часа по време на разходка.

# 46
  • Мнения: 1 694
Има един ехограф на бъбреците при детски нефролог в 6 месец, там за Варна са Ганева или Стефанов, да не би за него да питаш?
Вие как приспивате бебетата? Моята има два периода, в които само реве за сън и нищо не се получава, за съжаление единият от тези два пъти е точно като спи малкия ми син и аз изобщо не мога да дремна и за секунда през деня. Иначе заспива или на гърда, или ако е в настроение - в гнездото с биберон и потупване. Също на бял шум, с баща си заспива на ръце , при мен не може. Малкия батко го повивах навремето и с бибата заспиваше сам където го сложа. Тя сега - голям зор с това заспиване. Не будува още много, да не кажа хич- само в началото на кърменето, преди и по време на баня и от дъжд на вятър денем. И то на обяд и вечер след 18 е само хленц, особено вечер. Нямам търпение да започне да будува качествено, че и сънят й малко да влезе в релси

# 47
  • Мнения: 747
Тази нощ за пръв път малката пропусна 1 ядене в 1 часа. И чак в 4:20 се събуди. Гърдите ми щяха да се пръснат, но още не са се регулирали и се пълнят доста.
Е не можах да поспя повече, че батко й дойде в 2 часа да иска да го приспивам, но бях близо до сън над 4 часа.

Аз не правя нищо специално за приспиване. След като се наяде, ако не е заспала я оставям да си лежи и да дщсе напъва. Може да й пусна бял шум от Оли. Ако мрънка я взимам на рамо малко и пак връщам, докато не заспи. Заспивала и на рамото ми и на шум всякакъв. Кога свършва вечерното нервене? Този период не си го спомням с брат й, може би е бил и по-спокоен вечер.

# 48
  • Мнения: X
Ние днес сме с ново 20 , цяла нощ малката не искаше да яде в нужното време , но през цялото време мърмореше . Нещо я болеше , мислех че има нужла да се изака и ще и мине но това така и не се случи цяла нощ че чак и сега. Но тя мрънка от 3 пред ноща . Аз обаче чи и давах да яде но с час закъснение фактически , тя ядеше драстично по малко от обичайното , и сега пак яде , много малко цока. И после повърна на двоен фонтан огромно количество пресечено мляко.
Повръщала е и друг път на фонтан но сега малко ми е странно с това не желание да яде и мрънкане през ноща. Час сегашното сутрешно( в 12 на обяд де ) ядене и беше с желание но много убрано

# 49
  • Мнения: 341
Памперс сменям след сън. По време на хранене малката често върши голямата нужда, но понеже заспива на гърда, ако взема тепърва да ѝ сменям памперса, не се знае после колко време още ще трябва да я доприспивам пак на гърда. Ако след като се събуди нощно време и само е пишкала, не го сменям.

Milk-choc, моята е същата. Тази нощ беше ужас. В 0ч се събуди, сука, взе да се унася и се ококори изведнъж. Аз иначе като направи едни 30 мин. сукане и ако сама не е пуснала гърдата, аз я разкачам и чакам 10-15 мин. преди да я сложа в кошарата, иначе се събужда. Всеки път се чувствам така, като на картинката.
Та дадох ѝ пак гърда и айде още 20 мин. и пак се събуди. Вече беше към 1 и нещо и мъжа ми тълмо щеше да ляга. Взе я малко той да я разнася, понеже тя в ръцете му обича и спира да реве в повечето случаи,но и търси да цока. Той дава биба и тя се унася. Да де ама не ме послуша да изчака 15 мин. преди да я сложи да спи и хоп, кокорка пак на линия. Разнасяха се едно известно време, тя реве, аз вече умирам за сън, беше към 2ч. и най-накрая пак я сложих на гърда в 3ч и тя 3:30 заспа. Силно се надявам тази нощ да е по-добре положението. Иначе и тя не будува много през деня. Мъжа ми вика да я държа будна по-дълго време през деня, за да може да спи вечерта. То хубаво, ама после като се преумори, пак няма заспиване.

Бочи, браво че ти потръгва ЕБХ малко по малко. Simple Smile Друго си е като видиш, че усилията ти дават резултат.

# 50
  • Мнения: 1 694
При бебетата и малките деца е много много погрешно мнението да се изморяват, че да спят- пълна противоположност на реалността. За всяка възраст си имат предел на будуване и активност и подминат ли го- преуморяват се, превъзбуждат се и сънят става накъсан и неспокоен ако изобщо успеят да заспят. Трябва да се следят границите за конкретната възраст, за да имаме понятие колко приблизително е нормата. Естествено не всяко дете е по конец, но те дават признаци кога цялата схема им е ок и кога не- зависи колко време отнема приспиването, как е сънят и съответно се коригира при нужда. Но никога не трябва бебе/малко дете да се преуморява. Трябва да се слага да спи спокойно, но след достатъчно будуване. Почне ли да мрънка, отървана е работата. С малките бебета това е трудното- докато не почнат да мрънкат другите сигнали не са много ясни, а почнат ли обикновено е подминал правилният момент. За мен бебешкият сън е най-големият ми неуспех и с трите деца и подмине ли малката 3 месеца смятам да платя на консултант да ми помогне. С всичко друго съм се справяла досега- и с кърмене, и с боледувания (не тежки, слава Богу), и със захранване, гърне, махане на биберон, но пустия сън и режими така и не ги усвоих за деца под 1 г и половина

# 51
  • Мнения: 523
Явно тази нощ е била будуваща за бебетата 😉 и за нас. Ние заспахме към 3.30, то не беше сърдене, сукане, заспиване за пет мин, и айде пак наново. Тази сутрин спа до 8 ч, сменихме памперса,наядохме се и пак заспахме до 11ч, събуди се яде за пет мин и пак заспа. Интересно че когато излеза от стаята и след пет мин се събужда, ако съм при него спи.
 Леко му хърка нослето, имате ли препоръки за аспиратор или да капя физ.разтвор.

# 52
  • Мнения: 5 081
Мечта, прочетох те за аспиратора и се сетих , че го пропуснах в последната си поръчка. Бях решила като си поръчам памперси и аспиратор за прахосмукачка да си взема. Добре че не е потрябвал на този етап.
Моето човече цока към 12;30 - 1 и после към 3:30-4 , а сутринта се буди към 6:30 -7 , това последните поне 3-4 дни. Вечер виждахме голям зор с коремчето, ама вчера почнахме био гая и био амика и снощи беше една идея по-добре, но все още си има рефлукс и повръща след повечето хранения. Утре сме на първи преглед при педиатърката и мисля да я питам за вариант с антирефлукс възглавница. Досега не сме го приспивали умишлено. Като му се спи , сам си заспива след хранене. Надявам се и в бъдеще да няма проблеми със съня, че като гледам племеника, сестра ми голям зор вижда.
Днес бебчо направи 2 седмици и за първи път успях да го изакам без памперс. Пак днес ни беше и първото излизане със слинг.

# 53
  • Мнения: X
да ви кажа че някои лекари в чужбина са против аспираторите за нос защото се смята че влияят на ушите тия смукачни аспиратори. И най добре да се прави душ с спринцовка с физ раствор

# 54
  • Мнения: 1 694
На мен навремето една много добра детска лекарка ми каза да не дърпам с аспиратор за прахосмукачка повече от веднъж дневно, при това си има специфична техника- не трябва да се създава вакуум в нослето, а отгоре да има малко въздух над накрайника. Иначе се нарушава налягането в каналите назад. Като цяло и тя ме насочи към активни промивки, тогава синът ми беше на 2 г, но не можех да правя качествено промивки и правех инхалация с физ.р-р и после издухване на носа. Естествено това е неприложимо за нашите фъстъци на този етап. Но не дърпайте с прахосмукачка ако бебето не е реално болно и много сополиво. Накапване на физ.р-р е достатъчно. Промивка се прави като главата е на едната страна, слага се разтвор в горната ноздра да изтече от долната, но аз и това не съм правила до сега, само на теория го знам

# 55
  • Мнения: 782
Момичета, вашите белези как са?
Вчера забелязах, че от едната страна имам като че ли малка дупчица, все едно е разлепено... Май съм се психирала.
И нещо се обърках - ден 1 денят на раждането ли се счита или следващият ден? Трябва да му дам витамин К на 30-тия ден... Аз броя от следващия, но педиатърката за един път ги преброи от деня на раждането, друг път от следващия ден. Като цяло има ли значение дали точно на 30-тия ден?
Та така и за 40-тия ден... Алекс се роди на 8.11, според майка 40 ден се пада на 18.12

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 08:49 от Pischi

# 56
  • Мнения: 523
Ако няма секрет, зачервено по белега значи няма проблем, но ако нещо те притеснява по добре се консултирай с лекар. И според мен първия ден е денят на раждането.
И май ще размисля за аспиратора , дано не се налага. А за този вит К личната ли ви каза защото на мен не ми казвали

# 57
  • Мнения: 782
От болницата ми бяха казали, че се дава и на първия преглед педиатърката също каза.

# 58
  • Мнения: X
добро утро с болно гърло , утре щях да се ваксинирам а сега ме боли едната сливица. На първо място ми е гадно , на второ да не заразя бебето , на трето ще трябва да отложа ваксината май , и на 4 то нямам идея какво да пия

# 59
  • Мнения: 1 038
добро утро с болно гърло , утре щях да се ваксинирам а сега ме боли едната сливица. На първо място ми е гадно , на второ да не заразя бебето , на трето ще трябва да отложа ваксината май , и на 4 то нямам идея какво да пия

Бочи,коя ваксина ще слагаш(знам,че си по проучванията Simple Smile та за това те питам:)
И аз мисля тези дни да свърша това

Общи условия

Активация на акаунт