Коронавирус в Англия, спешно

  • 5 620
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 495
Пробвай, да, и бъди по-настоятелна, ако те отрежат, без да проверяват.

# 16
  • Мнения: X
Аз пращам редовно лекарства до България .Тук където живея е толкова строго колкото в Англия .
Онзи ден брат ми прати даже ел. устройство от България чрез спиди. И аз припаднах, защото знам че е забранено. Проверете в частни фирми извършващи пратки, не държавни като  "Български пощи"
вижте също групите из фб "Българи в Англия/Лондон и тн. Има доста частни лица извършващи превози на колети/пакети/багаж. Къде легално, къде нелегално вие ще прецените от информацията която получите от тях.

# 17
  • SF
  • Мнения: 21 190
Знам, че има превози всяка седмица. Хората си превозват багажа с тях. Не знам сега как стои въпросът с тези регулярни линии заради задължителната карантина и т.н.
Той как ще отиде до автобуса, за да си вземе лекарствата? Не може да няма начин. Във форума има тема Лондон. Вероятно някой ще може да помогне и там. Потърсете тази тема. Много са отзивчиви. Побързайте, за да не се усложни.
Пробвайте във Фейсбук и на летището. Хората са добри.
Надявам се, че е в Лондон или друг много голям град, а не в някое малко градче, за където много трудно ще намерите заминаващи.

# 18
  • Мнения: 3 010
Какви лекарства и автобуси? Човекът не може да диша. Бърза помощ - 111. При нужда да ползва преводач.

# 19
  • London
  • Мнения: 6 732
Той на почивка ли е реално в страната? Аз така и не разбрах.....той докато получи въпросните лекарства ще е вече оздравял. Отделно може да няма никаква нужда от антибиотици. Той в крайна сметка звъннал ли е на 111 за да го посъветват какво да прави?

# 20
  • Мнения: X
Ситоацията е следната. В чужбина без здравни осигуровки. Прави си тест и резултата е положителен. Звъни вкъщи и казва ,че с положителен тест и му е зле. Както всяка българска къща майката и сестрата се втурват да помагат...Той седи и чака. Чака лекарства, чака отговор, чака от разстояние 😭 ...
А майка му и сестра му не знаят на кои свят се намират. Да не дава Господ на никои да се случва.... 🙏
За съжаление това е картинката в много семейства... Да не говорим ,че сме в световна пандемия. 😭

# 21
  • Мнения: 3 010
Дано се оправи момчето, желая му здраве, но как се тръгва без ваксина и осигуровки в условията на пандемия. Потърсете лекар незабавно и не четете глупости за парацетамоли и лекарства по самолет. Къде се намира пациентът? Говори ли английски?

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 13:30 от TeoYo

# 22
  • Мнения: 609
Той там работи от 2 3 години. Единственото, което  е казал на майка ми преди два дни, че не се чувства добре, купил си е два теста от аптека излезнали  са положителни. Каза, че има температура и ,че го болят дробовете. Азму казах да се обади на 111, но в крайнш сметка е супер вироглав и инатчия.  Единственото, което прави в момента е да тормози мен ш майка ми, а ние от 3000 км нищо ни можим да направим. Надявам се да е добре и да порасне поне малко на акъл!

# 23
  • London
  • Мнения: 6 732
В крайна сметка няма как без никакви симптоми да мине в общия случай. Проблема идва, че знае, че е ковид и се филмира, ако беше просто грип нямаше нищо да чуете. Така е според мен ....

# 24
  • Мнения: X
Той там работи от 2 3 години. Единственото, което  е казал на майка ми преди два дни, че не се чувства добре, купил си е два теста от аптека излезнали  са положителни. Каза, че има температура и ,че го болят дробовете. Азму казах да се обади на 111, но в крайнш сметка е супер вироглав и инатчия.  Единственото, което прави в момента е да тормози мен ш майка ми, а ние от 3000 км нищо ни можим да направим. Надявам се да е добре и да порасне поне малко на акъл!

Напълно ви разбирам....повече от колкото допускате. 🙏

В крайна сметка обадил ли се е на 111 или продължава да ви тормози по телефона демонстрирайки "характер"
Всички разбрахме, че няма да му откажат лечение. Още ли плещи глупости ,че няма да го приемат?!

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 21:02 от Анонимен

# 25
  • Мнения: 609
Не, не се е обадил, започнал е да пие антибиотик на своя глава и е отишъл да си направи ПСР тест в легитимна болница. Надявам се всичко да е наред, но комуникацията с него е много трудна

# 26
  • Мнения: 160
Абе, не се притеснявайте, не го познавам момчето, но сигурно не е чак толкова зле. Ако наистина е много болен и не може да диша, който и да е на негово място ще не ще - ще звъни за помощ и ще слуша. Явно смята, че ще се оправи и така, той е млад. Дано се оправи бързо.

# 27
  • Мнения: 2 838
Аз го съветвам да почне да работи легално и да плаща данъци и такси, съответно да се регистрира при джипи. Не е сериозно след 3 години в Англия да нямаш джипи. Всичко може да се случи в утрешния ден, не става въпрос за Ковид само.
Иначе има онлайн българска аптека, отделно в полските магазини продават лекарства от първа необходимост.

# 28
  • Мнения: 1
Добър вечер!Някой може ли да сподели как е протекло лечението му на ковид и какви медикаменти е приемал.Защото мъжа ми е в Англия и са му изписали само парацетамол.Бкагодаря!

# 29
  • Мнения: 609
Аз ни разбирам какъв му е точно случая защото ми казва, че има там личен лекар, но не е осигурен, при въпроса ми как тогава имаш личен лекар, няма отговор

Общи условия

Активация на акаунт