Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 40 180
  • 884
  •   1
Отговори
# 840
  • Мюнхен
  • Мнения: 813
Във връзка с повдигнатата тема за презаразяване. Моята контрола след 4 седмици беше отрицателна. И има няма 6 месеца по- късно без контакти с мъж оъново отчете положителна . Сега провеждам лечение ...

Ако контролното изследване е било микробиология, най-вероятно става дума за фалшиво отрицателен тест.

# 841
  • София
  • Мнения: 1 370
Е кой си пуска микробиология за изследване на Уреаплазма....Аз пък напълно вярвам, че тази бактерия минава в латентна форма и в някакъв момент започва растеж. Тези гадини се оказват явно мега устойчиви. И ако мъжете излизат отрицателни , а се счита чеса фалшиво отрицателни това означава ли вечна мъка, защото кой лекар ще изпише антибиотик при отрицателен резултат.

# 842
  • Мнения: 773
Аз затова минах един курс на лечение, не съм си пускала контролно, няма и да го направя, именно заради тази резистентност към АБ и омагьосан кръг. С толкова много антибиотици организмът се скапва съвсем, а и имам операция на бъбрек, за който е противопоказен целият този прием на АБ.
И още нещо, решението ми е продиктувано след консултации с репродуктивни лекари, а и не само, според които 40-80% от хората си я носят тази инфекция, както и че никой не гарантира, че няма да се появи пак. И също така според редица чуждестранни медицински статии, на база клинични проучвания уреаплазмата се активира и от спад в имунната система, като е важно лактобацилите да са в норма, има едни пробиотици за жени, та те вършат супер работа. Затова и често има отново наличие на инфекция без полов контакт.

# 843
  • Мнения: 66
Аз затова минах един курс на лечение, не съм си пускала контролно, няма и да го направя, именно заради тази резистентност към АБ и омагьосан кръг. С толкова много антибиотици организмът се скапва съвсем, а и имам операция на бъбрек, за който е противопоказен целият този прием на АБ.
И още нещо, решението ми е продиктувано след консултации с репродуктивни лекари, а и не само, според които 40-80% от хората си я носят тази инфекция, както и че никой не гарантира, че няма да се появи пак. И също така според редица чуждестранни медицински статии, на база клинични проучвания уреаплазмата се активира и от спад в имунната система, като е важно лактобацилите да са в норма, има едни пробиотици за жени, та те вършат супер работа. Затова и често има отново наличие на инфекция без полов контакт.
Кои женски пробиотици могат да свършат тази работа ?

# 844
  • Мнения: 773
Natural factors имат един хубав, с червена боровинка, тъкмо и за пикочните пътища. А има един на профилакт, но протект, който е и съдържа 90% от лактобацилите на този на natural factors. Сравнявам ги, защото профилакт е доста по-евтин.
П.П. Пробиотикът не е лечение, той е за поддържане и евентуално предотвратяване на изразена форма на симптоматика от инфекции.

# 845
  • Мнения: 66
Natural factors имат един хубав, с червена боровинка, тъкмо и за пикочните пътища. А има един на профилакт, но протект, който е и съдържа 90% от лактобацилите на този на natural factors. Сравнявам ги, защото профилакт е доста по-евтин.
П.П. Пробиотикът не е лечение, той е за поддържане и евентуално предотвратяване на изразена форма на симптоматика от инфекции.

Пробиотика на Natural Factors като състав е хубав , но не е стабилизиран , т.е. трябва да се съхранява в хладилник . За съжаление това го разбрах след като вече го бях купила , а не е и никак евтин , че да го изхвърля . По аптеките е изложен на рафтовете , което го прави неефективен , тъй като полезните бактерии са измрели поради неправилно съхранение .

# 846
  • Мнения: 68
Аз си взех Омнибиотик 6, беше ми препоръчан, а е в момента на промоция в Медея.

# 847
  • Мнения: 773
Това с хладилника наистина е така...

# 848
  • Мнения: 295
Anigo, може ли линк към пробиотика на профилакт. Колко често го използвате дами? През какъв период и за колко време?

# 849
  • Мнения: 773
https://apteka.framar.bg/30105142/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8 … 83%D0%BB%D0%B8-30

Пише, че е за продължителна употреба, като аз го пия от 2 седмици. В други аптеки е по-евтин, но тук са описани подробно лактобацилите, които аз лично като сравнявах с конкретно женски пробиотик съвпадат на едно 90%

Anigo, може ли линк към пробиотика на профилакт. Колко често го използвате дами? През какъв период и за колко време?

# 850
  • Мнения: 51
Контролното излседване си беше ПСР , както всички други до момента... Микробиология и уреаплазма , дали това изобщо е възможно 😄
Във връзка с повдигнатата тема за презаразяване. Моята контрола след 4 седмици беше отрицателна. И има няма 6 месеца по- късно без контакти с мъж оъново отчете положителна . Сега провеждам лечение ...

Ако контролното изследване е било микробиология, най-вероятно става дума за фалшиво отрицателен тест.

# 851
  • Мюнхен
  • Мнения: 813
Да ти кажа, случвало се е по темите да видя да се говори за посявка и уреаплазма и винаги ме е озадачавало, та вече по навик отговарям 😄

# 852
  • София
  • Мнения: 1 370
Да ти кажа, случвало се е по темите да видя да се говори за посявка и уреаплазма и винаги ме е озадачавало, та вече по навик отговарям 😄
Бихте ли споделили какво беше първото лечение и сегашното. Аз се чудя защо при мен Вибрамицина не само не ми помогна, но и влоши нещата. Пия пробиотици, тинктура Микоплазмин , АБ няколко подред и нищо.

# 853
  • Мнения: 68
Момичета, имам един въпрос: знаете ли за допълнителна консултация относно уреплазма, кой е по-добрият избор инфекционист или микробиолог? Чудя се дали изобщо разглеждат такъв вид инфекция.

# 854
  • Мнения: 5
"ЗДРАВЕЙТЕ !СЛЕД СПОНТАНЕН АБОРТ ПУСНАХ ИЗСЛЕДВАНЕ ЗА УРЕАПЛАЗМА ,КОЯТО ИЗЛЕЗЕ ПОЛОЖИТЕЛНА 10 НА 5.7 СТЕПЕН.ПИХ АЗИТРОМИЦИН И МАКРОПЕН.НА КОНТРОЛАТА ИЗЛИЗА 10 НА 4 СТЕПЕН.ПУСНАХ НОВО ИЗСЛЕДВАНЕ НА ЦЕРВИКАЛЕН СЕКРЕТ ЗА МИКОПЛАЗМИ И УРЕАПЛАЗМИ ПЛЮС АНТИБИОГРАМА . УРЕА ПАРВУМ ИЗЛИЗА ПОЛОЖИТЕЛНА ,НО АНТИБИОГРАМА НЕМОЖЕЛО ДА СЕ ИЗДАДЕ ТЪЙ КАТО ЧИСЛОТО БИЛО НИСКО.ПИТАНЕТО МИ Е ПРОДЪЛЖАВАМ ЛИ С ПРИЕМ НА НЯКАКЪВ И КАКЪВ АНТИБИОТИК ИЛИ КАКТО КАЗВА МОЯ АГ НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ПИЕ АБ.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Общи условия

Активация на акаунт