Кошмари в кухнята - 4 тема

  • 30 328
  • 278
  •   1
Отговори
# 240
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Няма нови серии, повтарят старите.
Аз пък се впечатлявам, че нито собствениците, нито персоналът имат някакво професионално образование. Решили и направили такъв бизнес. Ама нали всеки си мисли, че може да готви, също и да управлява.

# 241
  • Мнения: 227
Имаше статия наскоро, че никое заведение не иска да участва в това предаване, защото повечето излизали в негативна светлина след него. Щом хората виждали в какви ужасни кухни се готвело и спирали да ходят, въпреки уж помоща на шеф Манчев.

Сега не знам до колко е вярно това, ама наистина е супер странно как от 3 години хабер въртят реклами "запишете се за участие в новия сезон" и такъв така и така не идва. Да не могат да скалъпят 5-10 епизода за 3 години е странно.

# 242
  • Мнения: 3 334
От нашия  град в годините участваха 2 заведения, които бяха от известните, но не много вървежни. Едно тази година приключи дейност. Не беше лошо, но на кофти място и с често сменящи се собственици. Другото работи, но само като му видя външния вид /едни бараки и обикалящи кучета на собственика/и ми е ясна хигиената.

# 243
  • Мнения: 5 803
Никога не се знае дали след като Манчев си тръгне те няма да се върнат към старите схеми и мизерия. Щом веднъж са допуснали за нормално да е толкова мръсно и да се готви с гадни продукти.... веднъж едно заведение с лъскав салон се оказа, че правят пица в парти грил и естествено всичко е замразено, ризотото е ориз с грах и царевица!

# 244
  • софия
  • Мнения: 25 616
Повечето, които участват, наистина са с потресаваща хигиена. И не Манчев им е виновен, че след това се връщат към лошите навици. Проблемът не е в негативната светлина, а в мърлявщината на собствениците.

# 245
  • Мнения: 3 334
Винаги съм се чудила, като знаят, че ще идва Манчев, защо поне печките и хладилниците не си измият? В домовете им същата мръсотия ли е?

# 246
  • Melmak
  • Мнения: 3 154
Винаги съм се чудила, като знаят, че ще идва Манчев, защо поне печките и хладилниците не си измият? В домовете им същата мръсотия ли е?

Защото все нещо трябва да покажат пред камера. Няма как да изчистят и като влезе Манчев да е всичко под конец. Така се създава повече контент и всичко изглежда по-правдоподобно пред камерата. Както и изненадата, че Манчев точно днес идва. Много ми е смешно какъв театър играят, уж не са наясно, че днес Манчев пристига. Ама камерите са ги наредили някак..

# 247
  • софия
  • Мнения: 25 616
Ами имало е и места, в който не хигиената е проблем. Ако си мърляв, си си мърляв. И пред, и зад камера. Проблемът е, че собствениците на подобни места, не отчитат това като проблем. И обикновено хигиената е част от манталитета.

Последна редакция: нд, 31 дек 2023, 14:32 от zvаnchе

# 248
  • Мнения: 3 743
Моя позната, която за кратко имаше служебни отношения със заведение, на което Манчев помагал, разказваше, че от предаването искали три седмици да не се чисти. Дали е вярно не зная, но на мен ми звучи правдоподобно.
Иначе съм работила лятото в малко семейно заведение, в което собственичката переше работните панталони на мъжа си в мивката на бара и ги мяташе при чашите върху кафе машината, щото "тук е топло, по-бързо ще изсъхнат".

# 249
  • Мнения: 924
Не всички заведения са с мръсни кухни. Имаше едно в Кюстендил- къщата на Генерала, там сама жена поддържаше перфектна чистота и ред в кухнята. Манчев е отбелязвал когато кухните са чисти и подредени. Някой от заведенията си функционират и след него, ама нормално като видят мизерната кухня клиентите да не стъпят повече там и да фалират.

# 250
  • Мнения: 8 913
 Като не си вършат работа контролните органи, така ще е. Трябва да пристигат на проверки, да им гледат продуктите във фризера от коя дата са...и да се затварят заведения, които не отговарят на стандартите.

# 251
  • софия
  • Мнения: 25 616
Ще ме прощавате, но имаше такива мизерии, които не се постигат за 3 седмици непочистване. На някои места сме виждали наслоена мръсотия, за която шпатула не помага, счупени плочки, посуда, плотове, хладилници с 10 см заледяване. Освен това, ясно се вижда и от състоянието на другите помещения. Не мога да забравя едно място, на което дворът приличаше на бунище. Уж имаше цветя в кашпи, но никой не искаше дори да ги полива. За кухнята не искам да си спомням. Пълна гняс🤢 Три седмици нечистене - друг път.

Честита нова година! Бъдете здрави вие и близките ви, носете доброто в себе си, показвайте го и се усмихвайте!

Последна редакция: пн, 01 яну 2024, 17:14 от zvаnchе

# 252
  • Бургас
  • Мнения: 16 323
Със сигурност има някакви врътки. Все пак,трябва да има какво да покажат.

# 253
  • Мнения: 8 913
Това предаване се е изчерпало вече, какво да показват повече, достатъчно показа Манчев, и аз в малък ресторант в БГ вече ще си помисля искам ли да вляза.

# 254
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
То си  е до манталитет.
Ако много следят заведенията - да е чисто, да няма замразени храни, да се издават бележки, всичко да е точно както трябва… че то нито едно заведение няма да остане отворено.

Общи условия

Активация на акаунт