Очни клиники в Турция - макулна дегенерация Щаргард

  • 6 427
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 72
Здравейте, баща ми има макулна дегенерация , на едното око е суха , на другото е мокра. Посещева очната клиника в гр.Търговище. Поставиха му някоко ингекции в окото, но това лято нещата се влошиха доста. Днес е бил пак на преглед казали са му, че едното око е тотално атрофирало , а другото са предложили пак поставяне на инжекции. Съвсем се отчаяхме. Сега попаднах на една статия за Янка Рупкина, която е преминала успешна операция за макулна дегенерация и твърди , че вижда отново Янка Рупкина: Оперираха ме от макулна дегенерация и отново виждам! https://eyecenterstnikolay.com/%D1%8F%D0%BD%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D … %BD%D0%B0-%D0%B4/
Търся отзиви за тази клиника

# 16
  • Мнения: 24
Здравейте,
Да подбутина малко темата, аз също търся информация за лечение, операция изход някакъв при макулна дегенерация.
Майка ми има на 2те очи, слагахме 5 инжекции в продължение на 6-7м и няма подобрение. Ние ходим във Варна в очна болница при проф.Групчева.
Тази статия с Янка Рупкина ми прилича на реклама...
За Турската клиника в Истанбул търя информация дали има някой с такова заболяване, който се е оперирал.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 478

Disito, щом майка Ви е слагала инжекции значи е с влажна макулна дегенерация, а Янка Рупкина е със суха. Има разлика. И аз се надявам на информация за влажната. Моята майка е с влажна, но засега не са и слагали инжекци, тъй като според следящия я лекар има противопоказания, но я пращат при друг специалист и той да преценял. Ама не съм сигурна, че това е правилно, защото се опасявам да не стане по зле. Вие какво бихте споделили?

# 18
  • Мнения: 4 733
Здравейте.Малко съм притеснена и не много компетентна при разчитането на резултати. Дупка в макулата. Първи преглед при офталмолог и становището " Няма какво да се направи". Намирам го за меко казано странно изказване. Ще запазваме час за Света Петка във Варна за втори мнение. Единственото , което разбрах от четене е, че операция е възможна само при определен процент, а идея нямам кое от изследванията сочи процента. В Турция извършва ли се подобна операция? Всичко би ми било полезно. Вероятно имате познания, мога да приложа снимки от изследванията.
Много ще съм благодарна на всякакви насоки.
Ще си публикувам въпроса и в друга тема с надежда да получа повече мнения.

Последна редакция: вт, 13 фев 2024, 21:37 от Елизза

Общи условия

Активация на акаунт