Очни клиники в Турция - макулна дегенерация Щаргард

  • 6 466
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2
Здравейте,
пускам нова тема, тъй като не намирам отговор на въпросите си никъде по старите теми и фейсбук групи. Мъжът ми е с диагноза макулна дегенерация тип Щаргард. Последният път при прегледа в Света Петка Варна му предложиха процедура с 2rt лазер и инжектиране на кръвна плазма в очите (правели го от 3 години) при положение, че за тази диагноза досега освен добавки за пиене друго не се предлагаше в световен мащаб. Пуснах запитване по различни групи, и се оказа, че това е по-скоро експериментално лечение, недоказано, което никой не знае дали няма да навреди.. Намерих 3-4 човека, които имаха информация за това, и никой, който да е с подобрение. Тук в България този метод го предлагат само в Света Петка Варна. Сериозно се замислих да направим консулт с някоя очна клиника в Турция. Ще съм много благодарна ако ме насочите към такава, която сте посетили и имате информация!

# 1
  • Мнения: 475
Деверът ми се оперира преди месец в Истанбул в тази болница - https://www.dunyagoz.com/tr/. На него му правиха трансплантация на роговица и е много доволен.

# 2
  • Мнения: 693
Разкажете повече ако е възможно за трансплантацията , моля.

# 3
  • Мнения: 475
Ами аз не съм ходила с него, но доколкото знам първо отиде на цялостен преглед и след това до няколко дена му намериха донор. Веднага извършиха трансплантацията. Първата една седмица ходи на преглед през ден, след това на седмица по веднъж и вече ще ходи на месеца веднъж. Има конци /не знам точно как се казват/ в окото, които ще бъдат махнати след година и половина и за този период трябва да се пази. Платил е в евро. Много е доволен и казва, че вижда изключително добре.

# 4
  • Мнения: 693
Благодаря.  А  какво е било заболяването на роговицата.

# 5
  • Мнения: 475
Нямам идея как се казва заболяването, но той е имал петно по рождение в окото и затова не е виждал.

# 6
  • Мнения: 693
А как стои въпроса с езика и защо не се е оперирал в България

# 7
  • Мнения: 475
Той знае турски и езикът не му е бил проблем. Не се оперира в България поради недоверие и са му казали, че дълго ще чака за донор.

# 8
  • Мнения: 693
Каква е цената на операцията.

# 9
  • Мнения: 475
8000 евро без направените тестове преди това.

# 10
  • Мнения: 693
Той знае турски и езикът не му е бил проблем. Не се оперира в България поради недоверие и са му казали, че дълго ще чака за донор.

В коя клиника в България е ходил.

# 11
  • Мнения: 475
Ако не греша в Св. Петка - гр. Варна .

# 12
  • Мнения: 693
Благодаря!

# 13
  • Мнения: 18
Благодаря!
[/quot
0883338731 и аз съм с това заболяване. Пишете на вайбър за да обменяме информация

# 14
  • Мнения: 8
Nik4i здравейте и аз се интересувам от тази тема за болестта имате ли някакво развитие ? Или някаква информация за лечение ? Благодаря!

# 15
  • софия
  • Мнения: 74
Здравейте, баща ми има макулна дегенерация , на едното око е суха , на другото е мокра. Посещева очната клиника в гр.Търговище. Поставиха му някоко ингекции в окото, но това лято нещата се влошиха доста. Днес е бил пак на преглед казали са му, че едното око е тотално атрофирало , а другото са предложили пак поставяне на инжекции. Съвсем се отчаяхме. Сега попаднах на една статия за Янка Рупкина, която е преминала успешна операция за макулна дегенерация и твърди , че вижда отново Янка Рупкина: Оперираха ме от макулна дегенерация и отново виждам! https://eyecenterstnikolay.com/%D1%8F%D0%BD%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D … %BD%D0%B0-%D0%B4/
Търся отзиви за тази клиника

# 16
  • Мнения: 25
Здравейте,
Да подбутина малко темата, аз също търся информация за лечение, операция изход някакъв при макулна дегенерация.
Майка ми има на 2те очи, слагахме 5 инжекции в продължение на 6-7м и няма подобрение. Ние ходим във Варна в очна болница при проф.Групчева.
Тази статия с Янка Рупкина ми прилича на реклама...
За Турската клиника в Истанбул търя информация дали има някой с такова заболяване, който се е оперирал.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 478

Disito, щом майка Ви е слагала инжекции значи е с влажна макулна дегенерация, а Янка Рупкина е със суха. Има разлика. И аз се надявам на информация за влажната. Моята майка е с влажна, но засега не са и слагали инжекци, тъй като според следящия я лекар има противопоказания, но я пращат при друг специалист и той да преценял. Ама не съм сигурна, че това е правилно, защото се опасявам да не стане по зле. Вие какво бихте споделили?

# 18
  • Мнения: 4 752
Здравейте.Малко съм притеснена и не много компетентна при разчитането на резултати. Дупка в макулата. Първи преглед при офталмолог и становището " Няма какво да се направи". Намирам го за меко казано странно изказване. Ще запазваме час за Света Петка във Варна за втори мнение. Единственото , което разбрах от четене е, че операция е възможна само при определен процент, а идея нямам кое от изследванията сочи процента. В Турция извършва ли се подобна операция? Всичко би ми било полезно. Вероятно имате познания, мога да приложа снимки от изследванията.
Много ще съм благодарна на всякакви насоки.
Ще си публикувам въпроса и в друга тема с надежда да получа повече мнения.

Последна редакция: вт, 13 фев 2024, 21:37 от Елизза

Общи условия

Активация на акаунт