КАРТИ ТАРО - ТЕМА 27

  • 35 438
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
Момичета ще ми помогнете ли в разчитането? Попитах: Скоро ще започна ли на новата работа? 10 жезли, 4 меча, Магьосникът. Не мога да ги разтълкувам.

# 16
  • Мнения: 1 671
Скоро ??? Казвайте си срок някакъв, това е относително понятие "скоро"
Не мисля, че ще е скоро, избавете се от тези тежки микли, притеснения, може би сте в труден период, но ще отмине
Дайте си време и почивка, запишете се курс, квалификация, докато чакате
Имате шанс да научит нови неща, да се подготвите за новата работа.Използвайте това време, немислете за излишни периоди
Това е тест, проба за Вас
Имате шансове за успех 🍀🍀🍀🍀

# 17
  • Мнения: 1 544
Момичета ще ми помогнете ли в разчитането? Попитах: Скоро ще започна ли на новата работа? 10 жезли, 4 меча, Магьосникът. Не мога да ги разтълкувам.

Май не ти се обаждат,картите,струва ми се,отразяват теб,смяташ,че няма да се случи,сякаш не те търсят. Магът на трета може обаче рязко да промени решението си.Задавай конкретни срокове,така е относително .Или срокове ,или въобще.
На мен 4 меча не ми слагат край на нищо,засега сякаш има затишие,но може след време пак да бъде отворена тази тема.
Не виждам съвет за курсове за квалификация или нещо такова...Би било добре това,което се говори по картите,да бъде аргументирано.

# 18
  • Мнения: 1 671
Ще си позволя да споделя този цитат, който припокрива моето мнение за четене на карти 🧿📖💬
..."
Навсякъде отбелязвам стандартните значения на картите, но мен лично повече ме интересува по-дълбокото им значение – как реално да проявим най-доброто от картата, за да успеем в това, с което сме се заели, тъй като те често ни показват как да се справим със ситуацията, за която питаме. Затова ще срещнете и обяснения, които рядко се срещат из мрежата. Те идват предимно през лична опитност и сваляне на инфо – интуитивното свързване с по-фините енергийни информационни полета.


В моят опит, картите се проявяват по различни начини като обикновено те зависят от нагласите на този, който гледа с тях.
Възможно е да отговарят през стандартните си значения, възможно е да отговарят само с картинките си (да забележите детайл, който показва проблема, ситуацията), възможно е да отговарят според нумерологичното си положение (както често се случва при Марсилското Таро) и т.н., а е възможно и всичко едновременно да ви доведе до правилните изводи.

Най-важното е, когато се обърнете към посредник като картите (а и всеки друг – оракули, руни, боб и т.н.), да следвате собствената си интуиция, а не това, което другите твърдят.

Съществуват различни традиции и последователите им често ще настояват, че техния начин е единствено правилния.
Което разбира се е доста смешно, когато човек погледне в перспектива.
Работата с такива посредници е енергийна, а за енергията няма ограничения.

Единственото ограничение е вашата собствена нагласа.

Затова е хубаво да се четат мнения на опитни хора, но не е задължително всичко, което прочетете да се съотнася към вас и вашата работа с картите.
В крайна сметка собственият опит е най-добрия учител, така че практикувайте =)..." 💬

📖💬📖📖📖

# 19
  • Мнения: 1 544
Няма да го чета. Стигнах до Таро и интуиция и приключих с четенето. За мен Таро няма нищо общо с интуиция и свободни съчинения.

Ако можеш да ми кажеш коя карта или комбинация сочи преквалификация,нови знания и умения,моля да ми кажеш нещо конретно,цитирани статийки ,опиращи до итуиция,не са ми никак показателни,благодаря Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 122
Нали темата е точно за това - да споделяме информация, собствен опит, споделен такъв - кой каквото знае и може. Аз се радвам на всичко споделено и не подценявам нищо от това, което се пише тук, щом човек има интерес и сам е положил усилия да получи повече и повече знания. Вече в практиката ще прецени дали това или нещо друго работи.
Що се отнася до интуицията. Нека не забравяме, че всеки окултен инструмен е портал за свързване с информационното поле, само инструмент, нищо повече. Кой как го използва зависи от личните ни настройки. Важното е да достигаме до правдиви заключения. А интуицията е още един инструмент или наша способност да се свързваме с това поле.
Усещането за цялостната комбинаця и накъде ни води тя е точно интуиция, съчетана със знания и образи, отразени върху картите.

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 21:17 от Silky_soft

# 21
  • Мнения: 1 544
Не мисля, че е необходимо да се съгласяваме с всяко мнение инстатия, нета е пълен с какво ли не от кого ли не.
Попитах коя карта или комбинация от карти е показателна за нуждата от преквалификация, защото все някъде трябва да си го видял това, нали?  Може да съм пропуснала или да карам без интуиция, знам ли...
Нали затова е темата, да обменяме инфо и познания.

# 22
  • Мнения: 1 671
И не твърдя, че само интуицията е На преден план.Комлексно е знания, опит.
Моят поглед

Да видим подредбата:
За мен 4 меча е
Това е онзи момент, в който или доброволно, или принудително ни се налага да спрем за малко и да анализираме отново ситуацията и убежденията си."Лекуваме раните си" от предходната 3 меча, разочарование, болка.Тук не говорим само за любов, защото, като се види 3 меча и...
Картите са многопластови.
Четири меча по въпросите на кариерата предполага временно затишие, спиране и стагнация в бизнеса. В някои случаи тази карта може да доведе до уволнение, пенсиониране, Но може би е въпрос на отпуск. Картата предупреждава, че в близко бъдеще е нежелателно да се правят планове и да се предприемат сериозни действия. Най-вероятно опитите да се изкачи по стълбата на кариерата няма да успеят. В някои случаи картата разказва за емоционалното изгаряне. ( 10 жезли го потвърждава).Емоционалното изгаряне може да доведе до апатия и депресия. Други възприемат такъв човек като инертен, без емоции и оттеглен. На този етап трябва да преразгледате идеите си и да помислите за уместността на използваните методи.
Обаче Магът е мн мъжка карта
Воля, действие, излизане от тази стагнация на 4. Тя "побутва"  и раздвижва тази летаргия .
Спокойствието преди бурята. Трябва да съберете сили и да се подготвите за бъдещи трудности. Но не се отчайвайте. Може би става въпрос за изпити, публични изяви или трудни преговори.
За да се подготвиш за Изпит, трябва да четеш!!! Да научиш нещо ново, да не стоиш Единствено на знания и опит  от досега! Учи! Имаш времето- 4
Позволих си да дам този съвет, точно заради това !!!!
И всеки е свободен и има воля.В случай, че остане дамата в 4 меча и няма действия от нейна страна, всичко би се развило в друга посока. За мен Таро дава съвет, хваща енергия, но Действията са Наши !!!!
Не желая да споря за значението на комбинацията , помолихте ме и казвам моя поглед!
Става доста дълго и обширно тълкуването, а това е време.

# 23
  • Мнения: X
Здравейте отново!
На въпроса " Ще имам ли връзка с този човек? " изтеглих:
1. Кралица чаши
2. Осмица чаши
3. Деветка мечове

# 24
  • Мнения: 1 544
Аз не съм много съгласна с това тълкуване на Мага,не знам откъде е ,явно от някаква книга,която не ми е позната. Магът вече притежава абсолютно всичкият арсенал от методи и познания ,с които да постигне целта си. Само да не забравяме,че той има доста двойствена природа и на 3-та позиция много бързо може да предизвика обрат в ситуацията.
Освен ,че е важна позицията на картите ,да не забравяме и взаимодействието им една с друга.
Не е лошо и жената,която постави въпроса да се включи,все пак...Прочела е коментарите и пълно мълчание по въпроса.Не е готино така.

# 25
  • Мнения: X
Добър вечер на всички ,нова съм за първи път влизам в темата ви ,но много ви моля някой да ми помогне.  С мъжа ми сме в криза от много време не мога да разбера каква е причината за неговата студенина. Не желае да имаме дете а мен това ме наранява страшно много ,и ме води на мисълта че вече няма чувства.
Ако някой може да ми гледа ще съм му благодарна до живот.
Ето и въпросите ми: Николай обича ли ме ?Има ли друга жена ?
Защо не иска дете и дали ще имаме евентуално?
И последно имаме ли бъдеще заедно?
Благодаря на отзовалите се

# 26
  • Мнения: 157
На въпрос как ще се развие връзката между двама души, изтеглих слънцето, девятка пентакли, висшата жрица. На дъното е шестица жезли. По висшата жрица няма да има някакво развитие. Или ще се разкриват някакви тайни. Ще помоля за помощ при тълкуването.

# 27
  • Мнения: 99
2Ч+3Ч+Крал Жезли (без позиции на картите,Уейт)
Момичето ме беше попитало ще я потърси ли бившият й до два месеца.И аз й отговорих с "не".Той обаче й писа,че даже се и видяха.
Момичета,къде бъркам?Разсъждавах така-на пръв поглед е супер,чувства,срещи,действия според единичните значения на картите.Обаче-2Ч първа позиция не са добра основа,не може да се гради върху тях,не може да са предпоставка за случване на първа позиция.3Ч-абсолютно е възможно да има трети човек.Две карти чаши-много вода,няма стабилност,измиват се.Чаши и Жезли-вода и огън,несъвместими енергии.Карта Кралица няма,Кралят е сам,тоест жената липсва.
Как бихте ги разчели вие?Какво бихте казали,ако не знаехте отговора?
Затова и не коментирам въпросите на момичетата.Просто явно още нищо не знам,нищо че изчетох всички теми тук,много от темите от стария сайт на Мона,значенията на картите по книгата на Банцхаф,записки си правя постоянно,включително на комбинации...

Последна редакция: пт, 05 ное 2021, 16:08 от **mariya**

# 28
  • Мнения: 1 671
Браво Мария,  разсъждаваш и даваш пример🌷
За мен среща ще има, закачки, лежерни о-я, това че има и други, не само друга , няма значение за мъжът
Той ще покани дамата, защото тя го привлича, има желание към нея
Сериозни о-я на този етап не виждам.Това съвсем не знами, че няма да я ухажва 😉
Жезлите са движение, този Крал е активен, обича да е в центъра и да *покорява* , може и да е той с огнена енергия , знак или асцендент☀️☀️☀️
💬📖📖📖Затова , картите са и усещане , знание и опит, практика.
Хареса ми коментарът и примера ти 🎀

# 29
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
В моят опит, картите се проявяват по различни начини като обикновено те зависят от нагласите на този, който гледа с тях.
Как да се прецени, че Таро картите са обективни?! А не субективни - т.е. да изказват нашите мисли и нагласи?

Като хвърлям карти по различни ситуации в дадена връзка - често се повтарят карти. Това значи, че картите улавят моята нагласа и виждане за нещата? Или просто отговорите на въпросите са толкова бетон, че картите просто се налага да ги препотвърждават? Тароложка ми е правила няколко разклада за дадената връзка - и там често излизат същите карти. Или мислите ми влияят много силно и на моята, и на чуждата ръка, или имам някакви заложби Bowtie

Последна редакция: нд, 07 ное 2021, 20:17 от Джулая

Общи условия

Активация на акаунт