Образователен Говорилник - тема 19 (предизборна, ДО, Будители, Хелоуин, Ковид и др.)

  • 20 003
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Шарки, задължителността не се определя от невъзможността да ходиш на музей и университет. Има избор да не се ваксинираш, не е задължително и засега не си извън закона.
Днес ми се обадиха от една лоша Хамериканска фарма Simple Smile, локейшън независим бизнес, аз съм трета страна (отдавна не участвам като физическо лице). Ами първото, което попитаха е ваксиналния статус Simple Smile на екипа Simple Smile. Много ме изкефиха. Казаха, че освен че не наемат персонал без ваксина, скоро всичките им контрагенти ще са вакс. Та всеки си преценЯ.

# 736
  • Мнения: 3 654
Нима се сравнява даването на АБ на дете с ваксинирането на възрастни и деца от нова ваксина за нов вирус, който почти не афектира сериозно децата така или иначе?

Умният? Така трябваше да го изпиша.
С принуда нищо не става, освен ако не се борим да се знаем по света като диктатура.
Не засяга децата почти!!!, съветвам те да прочетеш малко повече преди да изказваш мнение.

# 737
  • София
  • Мнения: 7 277
В Канада доста неща са много по-силно наложени като ред, ако сравняваме с България. Не може сега ваксинирането в Канада да ви идва като гръм от ясно небе. То е отражение на реда в държавата, който е бил такъв, когато и вие сте се преселили там. Нищо не се е променило с времето (тук в България също).

# 738
  • Мнения: 383
Не се нарушава права, няюа и дискриминация и т н и т н  И Европейският съд го потвърди по повод оплакване на група чешки граждани, чиито деца не били допуснати до детска градина заради липса на ваксинация (други ваксини, не ковид). Правото МИ не в нещо абстрактно и безгранично, то свършва точно там където започва правото на другия. Защото в сегашната ситуация например аз също имам право на здравеопазване, но в момента заради пълните болници е компроментирано.

Иначе и на мен, с моята демократична душа, напоследък ми се върти в главата думата диктатура.... докато се оправим с този ковид. Защото явно населенивто няма капацитет да се оправи по друг начин. Но вместо диктатура мушмороци за управници, не смеят едно твърдо  решение да вземат. Онзи ден дъщеря ми се възмущаваше как Борис I избил болярите,  та обясних за добрите държавници и трудните решения и паралел направих със сега.

И не се членува умният в онова изречение, защото не е съгласувано определвние на подлога. Sunglasses

# 739
  • Мнения: 5 644
Шарки, задължителността не се определя от невъзможността да ходиш на музей и университет. Има избор да не се ваксинираш, не е задължително и засега не си извън закона.
Днес ми се обадиха от една лоша Хамериканска фарма Simple Smile, локейшън независим бизнес, аз съм трета страна (отдавна не участвам като физическо лице). Ами първото, което попитаха е ваксиналния статус Simple Smile на екипа Simple Smile. Много ме изкефиха. Казаха, че освен че не наемат персонал без ваксина, скоро всичките им контрагенти ще са вакс. Та всеки си преценЯ.

Ма ние не работим с хамериканска фарма, та много не ни пука дали искат който им клепе по клавишите в третия свят да е ваксиниран 😀 циркаджии, сър. Може да съм изпуснал някоя запетайка, ще ме извините.

# 740
  • София
  • Мнения: 16 204
A аз, представи си, дори нямам лост как да науча ваксинационния статус на собствения си персонал. Питах ги, не отговарят...

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 23 761
A аз, представи си, дори нямам лост как да науча ваксинационния статус на собствения си персонал. Питах ги, не отговарят...
Знам за фирма, в която са обещали допълнителни два дни платен отпуск на всеки ваксиниран. Та пробвай с хитрост.

# 742
  • София
  • Мнения: 7 277
A аз, представи си, дори нямам лост как да науча ваксинационния статус на собствения си персонал. Питах ги, не отговарят...
Знам за фирма, в която са обещали допълнителни два дни платен отпуск на всеки ваксиниран. Та пробвай с хитрост.
О, моля те - неваксинираните ще скочат, че им се извиват ръцете, че са дискриминирани, ще питам кому е нужно това разделение, като всеки сам си преценЯ и др.подобни.

# 743
  • София
  • Мнения: 16 204
Те имат 5 повече от КТ и без това.

Ама ми давате добра идея (че клиентите го изискват).

# 744
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Нещата отиват към пълен дигитален контрол. Нещо, което никак не ми харесва. Но никой не може да избяга от времето. Та ковид ще тригерира и без това готови планове.
Естествено е, че ще има места в света, в които ще е по старому. И сега има такива места. Въпросът е дали ще искаме да се откажем е от удобствата, лукса и пр за да запазим свободите.
А Нот? Как мислиш...

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 21:49 от Leika_moja

# 745
  • Мнения: 5 644
A аз, представи си, дори нямам лост как да науча ваксинационния статус на собствения си персонал. Питах ги, не отговарят...
Че ти кога си ги срещала за последно😀

Лейче, мисля, че това все някога ще свърши, до година, две макс. Твърде е дребно, за да предизвика огромни промени и катаклизми. Страхът сега е навсякъде, в ковид темите се усеща много, а и тук понякога; може с нож да го режеш, но човешката природа ще надделее.

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 21:47 от Notaris

# 746
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Ааа ковид ще свърши, ще мине няколко пъти, ще отшуми. Аз обаче мисля, че дигиталната диктатура ще се намести и доста хира ще я посрещнат с желание, други с облекчение...

# 747
  • София
  • Мнения: 16 204
06.03.2020. Е, по време на трейнване на новонаети виждам 2-3ма...

# 748
  • София
  • Мнения: 2 780
Абе специално за Канада съм изненадана за мнението на Контеса в този контекст, предвид че живее там. Лелята на майка ми е емигрирала в Канада още преди 44г. И трябва да си призная, че по разказите за реда и организацията там, тоталитаризмът при соца ни се струваше разхайтена работа Joy

# 749
  • Мнения: 19 326
Мен същото ми се струваше още Контеса като разказваше в отчетната преди Ковида Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт