Йога за напреднали, ентусиасти и начинаещи - 2

  • 60 977
  • 918
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 592
Рибата е поза, която отключва неподозирани емоции. Може да се разплачем, без да знаем защо. Но не е нужно да избягваме такива пози, напротив. Това също е чистене.
Може би, защото е свързана с Вишудхи, както и свещ, рало... Синята чакра е място на всички мисли, чувства и емоции, често я усещам по време на йога като приятна топлина, а след практика ми се пее.

# 46
  • Мнения: 5 384
Аз не мога да правя риба, но лежащата пеперуда ми действа точно по същия начин. Тя е подобна, огъваща назад.
Както и обърнатите пози като свещ и рало, преди време имах една инструкторка, която много ги обичаше. Над 50%  от практиката бяха разни такива. В нейните часове се чувствах зле, направо ме заливаха неприятни емоции, и спрях да ходя там. Вече не правя и обърнати пози, но е по здравословни причини.
Нямам против емоционалното чистене, но предпочитам по време на йогата да съм спокойна и фокусирана, бурните емоции ми пречат на практиката.

# 47
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Това с емоциите, което описвате ми е много интересно. Никога не съм постигала такъв ефект. Поза риба ми е малко трудна, частта с извитата назад глава. Заболяваме много врата и не я обичам. Но пък лежаща пеперуда обичам, даже често в леглото преди заспиване така стоя.

# 48
  • Мнения: 773
Mikkey и аз като теб това с емоциите ми е напълно непознато. На мен нищо не ми става! Наистина действа ми отпускащо и релаксиращо, но дотам! 🤗Аз поза риба много я обичам, даже ми е една от любимите, може би защото ходя малко прегърбена и така тя ми действа точно противоположно на нормалното състояние на гръбнака ми!
Аз я правя  с дланите под дупето.

А тази ми е една от най-трудните пози. Да си държа гърба изправен дълго време ми е много трудно, в началото се подпирах на стената за да знам дали съм с изправен гръб изобщо. 😬

# 49
  • Мнения: 12 992
Може така, може и иначе, малки крачки и търпение 🙏😻













# 50
  • Мнения: 8 536
За пръв път съм с мускулна треска след йога. Вчера правих практика на Витас, и уж не беше нищо сложно.

# 51
  • Мнения: 12 992
Добро утро:)!
За бременните ни йоги:) Няма неподходящи пози, всичко което ви е комфортно и ви носи хубава емоция можете да правите :


Редовното разтягане и огъвкавяване на задна, вътрешна и предна част на бедрата ще ни помогнат да влизаме правилно в асаните.
Казвала съм ви че в сухожилията зад капачката се събират голямо количество токсини, така пише Кино в книгата си, значи всяко Високо куче или обикновена утанасана ни помага да ги раздвижим и чистим. Идеята е да заключим капачката и мислено да я изтеглим нагоре, тогава ще се изпъне идеално кракът отзад, в началото е много неприятно но с времето се отпуска хемстринга.
Вижте снимките:



 Най лвсно е да се хванете за глезение отзад, да глътнете навътре корема, заключваме капачките изтегляме ги нагоре и се прилепяме плътно с корем и гърди към краката, с ръцете си помагаме издърпвайки.




Когато чуете лопатките да са раздалечени се има предивд това:






Вита, мускулна треска имаме най- редовно. ММ миналата седмица рева, че го болели рибиците:))
След малко започваме 1.30 часа Ащанга, утре ще го боли и висчко останало:) Много Пауър имам след вчерашната почивка, умишлено не правих нищо, тялото има нужда и от почивка:)

# 52
  • Мнения: 5 060
Аз пък съм си откровено контузена. Вчера бях на една безумна power yoga, само дето сърдечен удар не получих. Не знам от какво, но от вчера следобед имам ужасни болки в мускулите на гърба. Не е мускулна треска. Едвам се движа. Та тази седмица ще кротувам известно време.

# 53
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Добро утро йогички! Не пишете, значи сте заети с йога. Grinning
Аз си правя всеки ден по нещо от Витас, редувам ги според настроението ми в момента.
Преди време тук някои момичета споменаха, че се опитват да си сменят/заменят ежедневното стоене на стол пред компютъра с алтернативни йогистки методи. Вчера опитах да стоя с кръстосани крака на земята с комп на дивана, но ме заболява гърба. Приемам всякакви идеи, тънкости и съвети как да разнообразявам хоум офиса с минимално стоене на стола/дивана.

# 54
  • Мнения: 9 531
вчера правих 30 мин йога с усукване. много ми хареса и учудващо успях да направя всичко /поне така си мисля, де Wink/. скоро приключвам 30-дневното предизвикателство на Таня. какво ще ми препоръчате след него? за начинаещи, де.
ежедневието ми е много, много забързано и непрекъснато правя всичко за норматив. та тези практики ми идват суууупер.

# 55
  • Мнения: X
Добро утро йогички! Не пишете, значи сте заети с йога. Grinning
Аз си правя всеки ден по нещо от Витас, редувам ги според настроението ми в момента.
Преди време тук някои момичета споменаха, че се опитват да си сменят/заменят ежедневното стоене на стол пред компютъра с алтернативни йогистки методи. Вчера опитах да стоя с кръстосани крака на земята с комп на дивана, но ме заболява гърба. Приемам всякакви идеи, тънкости и съвети как да разнообразявам хоум офиса с минимално стоене на стола/дивана.
Според мен, няма какво друго да ти препоръчаме, освен да продължаваш да седиш на земята Simple Smile постепенно се свиква, тялото ни се е пригодило към седене на стол и трябва време да се нагоди. Самото седене на земята отваря тазобедрените стави и променя позицията на гръбнака. Затова примерно в ащанга (понеже аз нея си харесвам и я давам за пример), при всяка поза се проследява, опашката да е прибрана напред, вместо тази изкуствена извивка в кръста, която натоварва. Оттам целият гръб се изправя нагоре. Аз примерно имам за задача да си следя лопатките, да не ми щръкват при чатуранга. Също така при воините - единият вариант с ръце нагоре - тазът е завъртян напред, а варианта с ръцете напред и назад - тазът е успореден с разкрача. И други примери.  Затова е важно правилното изпълнение, и с практиките тялото постепенно добива тези фини настройки

# 56
  • Мнения: 773
Mikkey може да се облягаш на стена и така няма да те боли толкова много гърба. Аз например винаги като готвя, режа или правя нещо в кухнята заставам в поза дърво(краката де 😁) и това е от много преди да започна да се занимавам с йога. Вкъщи винаги са ми се чудили как мога да стърча така на един крак! 😆Аз им обявявам, че така сгънатият крак си почива и после го сменям! 😜

# 57
  • Мнения: 3 331
Zenata, аз също започнах с Таня, сега правя йога с Касандра, но е н англ.език, ако разбираш.

# 58
  • Мнения: 9 531
Zenata, аз също започнах с Таня, сега правя йога с Касандра, но е н англ.език, ако разбираш.

да, няма проблем. руски също.

# 59
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Забравен профил, Лейди Лаура, благодаря за идеите. И аз в кухнята често заставам в поза дърво, но никога не се бях замисляла...също както спя в полушпагат на една страна или съм в легнала пеперуда преди заспиване.

Общи условия

Активация на акаунт