Йога за напреднали, ентусиасти и начинаещи - 2

  • 60 974
  • 918
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 060
Моя приятелка пребори паник атаки с йога. Йогата е чудо Simple Smile аз пък, откакто практикувам редовно, подобрих съня си. Имам подозрения и за друго, ама нямам доказателства.

Днес отчитам power yoga, бая се изпотих.

# 31
  • Мнения: 199
Здравейте дами! Отдавна ви чета и ви се възхищавам на постоянството. Преди години ходех на зала и съм наясно с основните неща. Но за съжаление все времето не ми е достатъчно. След работа почвам втора смяна вкъщи, а дори да нямам конкретния ден къщна работа, децата не ме оставят на спокойствие. Трудно ми е да се концентрирам и ме страх да не се контузя. Но се надявам покрай вас да намеря начин да се науча да съм постоянна. Още повече, че и болките в гърба стават ужасни.

# 32
  • Мнения: 5 384
Практиката включва асани, дишане, йога нидра и след нея се чувствам изключително спокойна и релаксирана. През следващите дни обаче съм изключително напрегната, раздразнителна и нервна. Нищо не съм променяла, освен йогата, но знам, че тя влияе благоприятно точно при такива неразположения, а не ги предизвиква... Някой имал ли е такива усещания?
Аз преживях същото преди години, когато за първи път се срещнах с йогата. Имам си теория за това. Обикновено съзнанието е неспокойно и "шумно", постоянно бърборят разни мисли и битовизми. Класическата йога изчиства съзнанието, кара го да замлъкне и да се успокои, и тогава наяве излизат разни подтискани емоции и идеи. Неща, които са те дразнили без да го осъзнаваш. Аз точно тогава разбрах, че не съм доволна от живота си и отдавна е трябвало да направя големи промени.
И до сега се случва някоя поза да ме докара до сълзи, ако нещо в момента не ми е наред. Знам кои са, и ги избягвам

# 33
  • Мнения: 773
Аз да ви кажа честно, не намирам промяна в душевното си състояние след йога! 🙄За мен е по-важна физическата промяна. Явно още не съм достигнала онова, душевното. Е, случвало ми се е понякога да заспя в шавазана, но незнам дали е от умора или релаксация! 😆😁
Днес правих тази практика. Не е точно за начинаещи, защото има две, три сложни пози, които не можах да направя, но съм доволна.


Много ми харесва как учителката им коригира стойките по време на практиката.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 22:36 от lady laura

# 34
  • Мнения: 18 473
Досега правих Витас/Core class. Не ми вървеше хич и не го изкарах докрай, иначе добре ме напрегна.

# 35
  • София
  • Мнения: 13 699
Всяка физическа активност помага при депресия, стрес и паник атаки.
Мен като ме хване нервата и времето е ок градинарствам.  При кофти време упражнения в къщи. Е, може и да се скарам с ММ де 🤣.

# 36
  • Мнения: 3 331
Започнах да правя йога в много труден за мен момент. Тичам, имам фитнес кът у дома. Но не мисля, че са ми помогнали в борбата със стреса колкото консултациите с психолог и психотерапевт примерно. Когато говорим за загуба на любим човек, развод, преодоляването е бавно и трудно. Но физическата активност винаги е от полза, разбира се. А и всеки човек е различен.

# 37
  • София
  • Мнения: 13 699
Винаги е важно и състоянието на човека. Аз съм минала през всичко изброено и две повече стресови ситуации. Психолог ми е помагал, но не колкото физическа активност.

# 38
  • Мнения: X
Страхотни сте, йоги! Здрав дух в здраво тяло… аз не съм в депресия или някакъв продължителен стрес… става дума за конкретно събитие, което ме извади от равновесие емоционално, но бързо ще ми мине. Ще се отчета, като се наканя за постелката ❤ Преди време ходих в едно студио, имаше и медитации или ин практики на фона на мека музика, и ако бях стресирана, беше все едно влизам в храм. Детската поза съм я правила инстиктивно при стрес още когато идея си нямах от йога, действа много успокояващо. Предаваш се на съдбата, отпускаш контрола - поклон с ръцете напред, на земята

# 39
  • Мнения: 7 749
При мен е много странно това нещо с йогата... Не винаги мога да я практикувам. Ако имам много неща на главата, ако ми е напрегнато, ако трябва да огрея навсякъде, въобще- ако нещо ме мъчи или ми е притеснено, хич не ми е до йога, не мога да си успокоя ума и да се отпусна в потока, да усетя асаните. Не е като да не съм пробвала- но е пълен провал, спирам по средата най- късно и после още повече ме е яд на себе си. Зная, че йогае благодат именно за такива моменти и състояния, но при мен нещо не се получава.
Продължавам да работя върху себе си в тази насока.

# 40
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Йогички, правите ли мула бандха? Интересно ми е защото май повечето тук сме 40+ а знам, че е полезна за стягане на тазовото дъно при жените.
Когато правих кундалини йога Алексей Шиликов я включваше почри във всяко занимание. Но скоро не съм я срещала.
Ако някой е по-запознат нека да сподели в кои видове йога се прави, освен самостоятелно разбира се. 

# 41
  • Мнения: X
В ащанга през цялата практика се задържа бандха, дишането е уджай и синхронизирано с движението. Но аз я избягвам, когато съм в цикъл

# 42
  • Мнения: 1 715
TuЛи,
Прави йога, въпреки усещането, че не си готова в този момент. Даже прави по-интензивна йога. Не си мисли за нищо друго, освен за дишането. Ако можеш дишай уджай. Или пък  не, както ти харесва дишай, дори и през устата, но мисленето да е там.Ако пак се разсейваш, не се дразни на себе си, а се върни към дишането, даже може да започнеш да си го изричаш гласно. Вдишвам. Издишвам.Така съзнанието ти е заето с тези команди и разсейващите мисли все по- трудно се промъкват.
Рибата е поза, която отключва неподозирани емоции. Може да се разплачем, без да знаем защо. Но не е нужно да избягваме такива пози, напротив. Това също е чистене.
Успех!

# 43
  • Мнения: 7 743
аз съм като ТиЛи, ако ми е тегаво или нещо го мисля много интензивно, йогата ми ескалира емоцията и положението става още повече леле-малеле
а на въздушна йога ако отида предварително напрегната, направо екстремно върви практиката

# 44
  • Мнения: 12 992
Когато съм напрегната преди всичко правя 20-28 пъти правя пълен поздрав към слънцето, повтраящата се последвоателност ми помага да си изчистя главата и да не мисля за друго.
И обинкновено в такива дни продължавам с някоя тежка Ащанга, физическото натоварване сваля стреса, поне при мен.
Мула бандха държа почти през цялта практика, на всяко високо куче или в усукващи пози.















Общи условия

Активация на акаунт