Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 30 174
  • 582
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 207
Eleyn, за бебето напълно те разбирам и на мен  не ми се пише за това. Моето момче също е в интензивно в неонатологията. Днес мен ме изписват без него и ми е много гадно. Още дори не съм го гушкала. Надявам се и вярвам, че всичко ще се нареди и при вас и при нас. Пожелавам ни в най-скоро време да си приберем бебчетата.


Момичета, мен утре ме изписват, но бебка се наложи да я преместят в Токуда, защото има проблем с белите дробове.
Доста съм притеснена и не ми се разказва в момента, но стиснете по едно палче всичко да е наред.

Още нямам кърма, а и от снощи нямам и бебе да стимулира, така че днес ми донесоха помпата в болницата. Тъй като досега не съм кърмила, имам въпрос. Цеденето и стимулацията с помпата ми напомнят на плиткото засукване на бебка първите два дни. Не е особено приятно, макар че не е чак болезнено. Нормално ли е да е такова неприятно в началото (има ли период на адаптация) или аз нещо не ползвам помпата както трябва? Много ми се иска да спася лактацията и да се кърмим като се приберем вкъщи, когато и да е това. А знам, че тук има майки героини които успяха да запазят лактацията си с помпа доста дълго време.

# 31
  • Мнения: 1 111
В началото е нормално да има болка, докато се отпушат каналите хубаво и да потече. Внимавай да не се разраниш с помпата. Започваш цедене през 2-3 часа, включително и нощем, важно е за лактацията. Първоначално нищо няма да тече, после капки, после струйки. Просто стимулирай и мисли за бебето, без да те притеснява какво, как и колко излиза, кърмата ще тръгне. Може би ще трябва и малко време гърдата да свикне с помпата.

Момичета, мен утре ме изписват, но бебка се наложи да я преместят в Токуда, защото има проблем с белите дробове.
Доста съм притеснена и не ми се разказва в момента, но стиснете по едно палче всичко да е наред.

Още нямам кърма, а и от снощи нямам и бебе да стимулира, така че днес ми донесоха помпата в болницата. Тъй като досега не съм кърмила, имам въпрос. Цеденето и стимулацията с помпата ми напомнят на плиткото засукване на бебка първите два дни. Не е особено приятно, макар че не е чак болезнено. Нормално ли е да е такова неприятно в началото (има ли период на адаптация) или аз нещо не ползвам помпата както трябва? Много ми се иска да спася лактацията и да се кърмим като се приберем вкъщи, когато и да е това. А знам, че тук има майки героини които успяха да запазят лактацията си с помпа доста дълго време.

# 32
  • Мнения: 398
Момичета стискам палци скоро да се гушкате с бебенцата ви и да сте живи и здрави !🙏🍀❤

# 33
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 052
Да, наистина са вълшебни.На мен обаче освен обезболяване ми причиняваха и разхлабване.Ама пак бе добре,че нали след секцио все те питат ходил ли си или не до wc-то.Аз успях горе-долу 36 часа след операцията.
Здравей, колко време след операцията използва свещичката? И една ли само, чудя им се много аз. Гледам пише, че са несъвместими с кърменето, ама то първите дни кърмата не е слязла още Thinking
Горе-долу 36 часа след операцията.И после до ден 4 през около 12 часа-тъй ми казаха от болницата,от там ми ги и даваха.Ама аз не кърмя...
Бързо оздравяване на всички бебенца и скоро да са в прегръдките на мамите си.

# 34
  • Мнения: 151
ladymagic, Eleyn всичко ще е наред!
Аз също бях във вашето положение - разделена от бебето 9 дни. Виждах го само на обяд,когато ходих за сведение. Разбирам ви напълно и знам колко е безсмислено да го казвам,защото на мен грам не ми помагаше , но търпение много,стискайте зъби и скоро ще гушкате бебетата си и ще им треперите за всичко,както аз сега.
Ако имате нужда пишете на лично!

# 35
  • Мнения: 316
Честито на новите ни бебечета, няма да изброявам поименно, че от доста време не съм писала и с този бебевалеж последните дни да не пропусна някоя мама. Да са живи и здрави всички и да растат весели и усмихнати.

Аз съм се "снижила" тези дни , че бях малко притеснена, но вече ми мина. След последния преглед сме на същото положение - плацента 2 степен, бебка е около 2600 ( при предния преглед беше 2500) и док каза, че плацентата вече почти не я храни.Явно ще си е под 3 кг. Вечерта след прегледа от притеснение или и аз незнам вече вдигнах кръвното до 140/90 и със зор до 1 -2часа успях да го сваля.  Тоновете са идеални иначе и не отчитат контракции, но пък вечер аз си усещам стягания. Но и днес след тонове друга лекарка като и споделих за плацента и т.н. каза, че щом тоновете са добре няма проблем да си стой и да не бърза да излиза. Въпреки това бебка е слезнала долу, но  шийката е цяла и няма скъсяване.

# 36
  • Мнения: 233
Eleyn, ladymagic, кураж мили момичета. Всичко ще мине и ще замине, но сега стискайте зъби. Всичко ще бъде наред и нито за миг не си мислете обратното. Времето тече ужасно бавно и знам колко ви е тежко. Моето бебе беше 17 дни в интензивна неонатология. Никога преди не съм си представяла, че толкова много хора минават през подобни изпитания след нормално протекла бременност.

Eleyn, аз успях да си запазя кърмата изцяло с помпа. Не знам каква е твоята, моята е електрическа на Медела. Тя има два режима на работа, единият е много плитко дърпане и след 2 минути започва същинското цедене. Ако зърната те болят, може да си мажеш крем с ланолин. Ако помпата ти е ръчна, може би е по-добре да пробваш с електрическа, за мен лично има огромна разлика. В болницата ми бяха дали два вида ръчни преди да ми донесат моята електрическа и нищо не ставаше с тях.
Понеже нямах представа колко би яло бебето, а и се притеснявах дали ще имам достатъчно количество без естествената бебешка стимулация си изградих следната стратегия - цедене по 20 мин на всяка гърда на всеки 3 часа. Като часовете ги броя от началото на цеденето. Вечер в повечето случаи си правех пауза от около 6 часа, защото не всяка нощ имах сили да ставам, още повече като нямаше гладно бебе. Започнах с по няколко капки на втория ден и малко по-малко количествата станаха доста добри. Стигала съм до 150 мл от гърда. На мен ми даваха да нося кърма в неонатологията, така че носех на бебето, а каквото оставаше го замразявах. Реално при мен се беше получила някаква малка форма на хиперлактация, абсолютно съзнателно, за да се презастраховам.
Като се прибрахме бебето засука и съм се цедила още само няколко пъти, защото гърдите ми ставаха на бучки, тъй като бебето ядеше много по-малко отколкото имах. Но за няколко дни всичко влезе в ритъм и скоро не съм ползвала помпата.

Ако мога да помогна с нещо, насреща съм.

# 37
  • Мнения: 381
Яренце, благодаря за новата тема!💗

Момичета, пожелавам ви възможно в най-скоро време да си гушкате бебчетата вкъщи и да нямате повече никакви тревоги.

# 38
  • Мнения: 1 088
Здравейте, надникнах при вас от декемврийската тема с чуденки относно кърмене в първите дни още в болницата. Blue Heart Първо, честито на родилите мами, желая на цялото семейство прекрасни мигове със здраво, щастливо, обичащо детенце! Да имат незабравимо и щастливо детство!
Успех и кураж и на другите мами. Нека всичко размине по-бързо и скоро да си прегръщате здравички бебоци у дома! Heart

Понеже нямах представа колко би яло бебето, а и се притеснявах дали ще имам достатъчно количество без естествената бебешка стимулация си изградих следната стратегия - цедене по 20 мин на всяка гърда на всеки 3 часа. Като часовете ги броя от началото на цеденето. Вечер в повечето случаи си правех пауза от около 6 часа, защото не всяка нощ имах сили да ставам, още повече като нямаше гладно бебе. Започнах с по няколко капки на втория ден и малко по-малко количествата станаха доста добри. Стигала съм до 150 мл от гърда. На мен ми даваха да нося кърма в неонатологията, така че носех на бебето, а каквото оставаше го замразявах. Реално при мен се беше получила някаква малка форма на хиперлактация, абсолютно съзнателно, за да се презастраховам.
Като се прибрахме бебето засука и съм се цедила още само няколко пъти, защото гърдите ми ставаха на бучки, тъй като бебето ядеше много по-малко отколкото имах. Но за няколко дни всичко влезе в ритъм и скоро не съм ползвала помпата.

Ако мога да се включа с въпроси - предстои ми да мисля за събиране на багаж за болницата. Режимът, който описваш, го прави в болницата, нали? Носеше ли стерилизатор и шише? Щом са позволили даване на бебето, след всяка употреба ли се стерилизират частите на помпата? След нахранване как почистваше шишето - със стерилизатор или?
Извинявай за бомбардирането Grinning На етап съм да чета и да се образовам за кърменето, още имам доста неясноти. Особено откъм какво се случва в болницата с кърменето/помпа/отделяне на бебето. Благодаря!

# 39
  • Мнения: 598
Момичета, менструалните болки + болки в кръста са сигурен знак за скорошно раждане, така че стягайте багажите и стискаме палци всичко да мине добре 😊
Eleyn силно стиснати палци от нас за Зори! Всичко ще бъде наред, имай доверие на лекарите, вярвай че правят най-доброто за бебка и скоро ще е при теб 🍀
+1 за свещичките профенид за облекчаване на болките. Първо се дърпах и исках хапче, но акушерката ме убеди, че е по-добро и  освен това, както писа Ели, имат бонус ефект на леко разхлабване, което се оказа ценно за след рабдането.
Относно кърменето в болницата, аз реших в крайна сметка да не мъкна помпа, стерилизатор/ел.кана и контейнери. Първата нощ оставиха бебето в неонатологията за наблюдение, а аз направих 2,3 изцеждания на ръка като попивах с тампонче капчиците. На сутринта я взех в 10ч и спа като пън до 19ч, за това време сука само веднъж и то за много малко. Втората вечер се наложи да я задържат на система и пак не успях да я накърмя както пише по книгите, но този път ме домързя и да се цедя. След 2рата нощ вече бебето си е плътно с мен, но все още спи през повечето време и изобщо няма намерение да ми стимулира лактацията, както аз си мислех че трябва да се случи. Та в крайна сметка не съм се изцеждала редовно на всеки 2 3 часа и все пак кърма има достатъчно, защото бебето си заспива на гърдите ми съвсем спокойно и явно сито. Днес е 3ти ден и започвам да усещам втвърдяване и напрежение, ще слагам студените компреси и ще чакам заветното слизане на таз кърма. Надявам се и бебчето да стане по-активно следващите дни Simple Smile

# 40
  • Мнения: 233
Ако мога да се включа с въпроси - предстои ми да мисля за събиране на багаж за болницата. Режимът, който описваш, го прави в болницата, нали? Носеше ли стерилизатор и шише? Щом са позволили даване на бебето, след всяка употреба ли се стерилизират частите на помпата? След нахранване как почистваше шишето - със стерилизатор или?
Извинявай за бомбардирането Grinning На етап съм да чета и да се образовам за кърменето, още имам доста неясноти. Особено откъм какво се случва в болницата с кърменето/помпа/отделяне на бебето. Благодаря!

Няма за какво да се извиняваш, затова сме тук Simple Smile
Този режим на цедене го започнах в болницата и го продължих у дома, докато и бебето се прибра. Но не бих го препоръчала в ситуация, в която всичко е наред и бебето си е при майката. Няма никакъв смисъл да се цедиш толкова много, ако бебчето си суче.
Моят опит, както и този на приятелки в други болници, е, че изцедената кърма в болницата не се дава на бебетата. Аз не съм носила стерилизатор, както и шишета извън това на помпата. Ако бебето е при теб, може изобщо да не се наложи да цедиш, и без това излизат капчици само в началото. Опитът ми с първото дете, което си беше при мен от самото начало, е точно такъв - няма никаква нужда от помпа в първите дни.
Ако трябва да се стимулираш или да цедиш заради бучици, просто изхвърляш тези милилитри.
Ако поради някаква причина не можеш да кърмиш бебето, пак цедиш и хвърляш. Аз лично правих така в дните до изписването, защото нямаше как да осигуря подходяща среда за съхраняване на кърма. Дори да имаш стерилизатор с теб (защото се съмнявам акушерките да са готови да стерилизират помпата при тях на всеки 3 часа, а и на някои места не дават да се стерилизират външни неща) няма как да я замразиш, каквото е изискването на неонатологиите.
Иначе понеже не давах кърмата на бебето, в болницата просто измивах с гореща вода помпата след всяка употреба. После вече вкъщи я миех с бебешки препарат и я стерилизирах след всяка употреба, както и шишетата, които използвах.

# 41
  • Мнения: 1 088
Много благодаря, sarajj ! Много полезно да си го представи човек както приятно го разказваш. Сега остава да дочета Хедра. 😊

Леко преминаване през всичко, дами и бързо възстановяване!

# 42
  • Мнения: 286
Моите вчерашни менструални болки преминаха в контракции, в 18ч тръгнах към болницата и в 20:10 се роди Михаил, 3300/51см. Всичко се случи много бързо. В крайна сметка родих при друг д-р, но съм доволна. Единствено имаше проблем с плацентата и се наложи да ме приспят за 10мин и да я извадят. Сега сън не ме лови и чакам сутринта, за да си гушкам бебчо.

# 43
  • Мнения: 398
Моите вчерашни менструални болки преминаха в контракции, в 18ч тръгнах към болницата и в 20:10 се роди Михаил, 3300/51см. Всичко се случи много бързо. В крайна сметка родих при друг д-р, но съм доволна. Единствено имаше проблем с плацентата и се наложи да ме приспят за 10мин и да я извадят. Сега сън не ме лови и чакам сутринта, за да си гушкам бебчо.
Честит да е Михаил да сте живи и здрави и много , много щастие! Бързо възстановяване!🍀❤💐

# 44
  • Англия
  • Мнения: 10
Много благодаря за споделения опит! ❤️
Последно преди 10 дни бях на преглед с ултразвук и бебка я мериха 3200. Правя всичко без секса(не редовно),, че много некомфортно се чувствам, не мога да се насладя като хората... но утре пак ще пробваме. 🤣 Само лош опит чета за предизвикване и въобще не ми се иска, но след 3 дни вече ще е рисково да продължаваме да се носим, така че ще е по;добре за нея. Мен кучета ме яли, ще преживявам болката и това е..

 

Аз бях с термин 01.10 и все още си се носим с моята госпожица. Не иска да излиза и това е Hug Вече съм 41+3 🥵
Ивет, от сърце ти пожелавам да не се стига до там! Голямо ли е много бебето? Прави упражнения, много разходки, стълби, секс, яж ананас и фурми, дано да тръгне само да излезе преди сряда! При мен индукцията не мина добре, натъпкаха ме с какви ли не лекарства, нищо не беше естествено и така както исках и накрая завърши със секцио (което май в моя случай е по-добре че бебка се роди над 4кг). Не искам да те плаша, мисли положително, при всеки индукцията действа различно.Говори с лекарите и акушерките и изберете най-добрия за теб вариянт. Успех!

Благодаря за прекрасната тема, много момченца имаме! Аз още не мога да повярвам че вече съм мама и моето малко сладко същество е толкова прекрасно. Всичко ми е толкова нереално!Тези дни е доста неспокойна и много трудно я приспиваме, дано скоро да изградим някакъв режим. Мъжът ми много ми помага и даже той поема изцяло нощите, но след 2 дни се връща на работа и не знам как ще се оправям. Поне болките от секциото намаляват и се чувствам човек. Имам синини около разреза, коремът започна да спада, особено след кърмене, но май ще се появят стрии въпреки че продължавам да се мажа.
Леко раждане на останалите октомврийки!!!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт