Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 29 717
  • 582
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 207
Eleyn, за бебето напълно те разбирам и на мен  не ми се пише за това. Моето момче също е в интензивно в неонатологията. Днес мен ме изписват без него и ми е много гадно. Още дори не съм го гушкала. Надявам се и вярвам, че всичко ще се нареди и при вас и при нас. Пожелавам ни в най-скоро време да си приберем бебчетата.


Момичета, мен утре ме изписват, но бебка се наложи да я преместят в Токуда, защото има проблем с белите дробове.
Доста съм притеснена и не ми се разказва в момента, но стиснете по едно палче всичко да е наред.

Още нямам кърма, а и от снощи нямам и бебе да стимулира, така че днес ми донесоха помпата в болницата. Тъй като досега не съм кърмила, имам въпрос. Цеденето и стимулацията с помпата ми напомнят на плиткото засукване на бебка първите два дни. Не е особено приятно, макар че не е чак болезнено. Нормално ли е да е такова неприятно в началото (има ли период на адаптация) или аз нещо не ползвам помпата както трябва? Много ми се иска да спася лактацията и да се кърмим като се приберем вкъщи, когато и да е това. А знам, че тук има майки героини които успяха да запазят лактацията си с помпа доста дълго време.

# 31
  • Мнения: 1 109
В началото е нормално да има болка, докато се отпушат каналите хубаво и да потече. Внимавай да не се разраниш с помпата. Започваш цедене през 2-3 часа, включително и нощем, важно е за лактацията. Първоначално нищо няма да тече, после капки, после струйки. Просто стимулирай и мисли за бебето, без да те притеснява какво, как и колко излиза, кърмата ще тръгне. Може би ще трябва и малко време гърдата да свикне с помпата.

Момичета, мен утре ме изписват, но бебка се наложи да я преместят в Токуда, защото има проблем с белите дробове.
Доста съм притеснена и не ми се разказва в момента, но стиснете по едно палче всичко да е наред.

Още нямам кърма, а и от снощи нямам и бебе да стимулира, така че днес ми донесоха помпата в болницата. Тъй като досега не съм кърмила, имам въпрос. Цеденето и стимулацията с помпата ми напомнят на плиткото засукване на бебка първите два дни. Не е особено приятно, макар че не е чак болезнено. Нормално ли е да е такова неприятно в началото (има ли период на адаптация) или аз нещо не ползвам помпата както трябва? Много ми се иска да спася лактацията и да се кърмим като се приберем вкъщи, когато и да е това. А знам, че тук има майки героини които успяха да запазят лактацията си с помпа доста дълго време.

# 32
  • Мнения: 398
Момичета стискам палци скоро да се гушкате с бебенцата ви и да сте живи и здрави !🙏🍀❤

# 33
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Да, наистина са вълшебни.На мен обаче освен обезболяване ми причиняваха и разхлабване.Ама пак бе добре,че нали след секцио все те питат ходил ли си или не до wc-то.Аз успях горе-долу 36 часа след операцията.
Здравей, колко време след операцията използва свещичката? И една ли само, чудя им се много аз. Гледам пише, че са несъвместими с кърменето, ама то първите дни кърмата не е слязла още Thinking
Горе-долу 36 часа след операцията.И после до ден 4 през около 12 часа-тъй ми казаха от болницата,от там ми ги и даваха.Ама аз не кърмя...
Бързо оздравяване на всички бебенца и скоро да са в прегръдките на мамите си.

# 34
  • Мнения: 151
ladymagic, Eleyn всичко ще е наред!
Аз също бях във вашето положение - разделена от бебето 9 дни. Виждах го само на обяд,когато ходих за сведение. Разбирам ви напълно и знам колко е безсмислено да го казвам,защото на мен грам не ми помагаше , но търпение много,стискайте зъби и скоро ще гушкате бебетата си и ще им треперите за всичко,както аз сега.
Ако имате нужда пишете на лично!

# 35
  • Мнения: 316
Честито на новите ни бебечета, няма да изброявам поименно, че от доста време не съм писала и с този бебевалеж последните дни да не пропусна някоя мама. Да са живи и здрави всички и да растат весели и усмихнати.

Аз съм се "снижила" тези дни , че бях малко притеснена, но вече ми мина. След последния преглед сме на същото положение - плацента 2 степен, бебка е около 2600 ( при предния преглед беше 2500) и док каза, че плацентата вече почти не я храни.Явно ще си е под 3 кг. Вечерта след прегледа от притеснение или и аз незнам вече вдигнах кръвното до 140/90 и със зор до 1 -2часа успях да го сваля.  Тоновете са идеални иначе и не отчитат контракции, но пък вечер аз си усещам стягания. Но и днес след тонове друга лекарка като и споделих за плацента и т.н. каза, че щом тоновете са добре няма проблем да си стой и да не бърза да излиза. Въпреки това бебка е слезнала долу, но  шийката е цяла и няма скъсяване.

# 36
  • Мнения: 233
Eleyn, ladymagic, кураж мили момичета. Всичко ще мине и ще замине, но сега стискайте зъби. Всичко ще бъде наред и нито за миг не си мислете обратното. Времето тече ужасно бавно и знам колко ви е тежко. Моето бебе беше 17 дни в интензивна неонатология. Никога преди не съм си представяла, че толкова много хора минават през подобни изпитания след нормално протекла бременност.

Eleyn, аз успях да си запазя кърмата изцяло с помпа. Не знам каква е твоята, моята е електрическа на Медела. Тя има два режима на работа, единият е много плитко дърпане и след 2 минути започва същинското цедене. Ако зърната те болят, може да си мажеш крем с ланолин. Ако помпата ти е ръчна, може би е по-добре да пробваш с електрическа, за мен лично има огромна разлика. В болницата ми бяха дали два вида ръчни преди да ми донесат моята електрическа и нищо не ставаше с тях.
Понеже нямах представа колко би яло бебето, а и се притеснявах дали ще имам достатъчно количество без естествената бебешка стимулация си изградих следната стратегия - цедене по 20 мин на всяка гърда на всеки 3 часа. Като часовете ги броя от началото на цеденето. Вечер в повечето случаи си правех пауза от около 6 часа, защото не всяка нощ имах сили да ставам, още повече като нямаше гладно бебе. Започнах с по няколко капки на втория ден и малко по-малко количествата станаха доста добри. Стигала съм до 150 мл от гърда. На мен ми даваха да нося кърма в неонатологията, така че носех на бебето, а каквото оставаше го замразявах. Реално при мен се беше получила някаква малка форма на хиперлактация, абсолютно съзнателно, за да се презастраховам.
Като се прибрахме бебето засука и съм се цедила още само няколко пъти, защото гърдите ми ставаха на бучки, тъй като бебето ядеше много по-малко отколкото имах. Но за няколко дни всичко влезе в ритъм и скоро не съм ползвала помпата.

Ако мога да помогна с нещо, насреща съм.

# 37
  • Мнения: 381
Яренце, благодаря за новата тема!💗

Момичета, пожелавам ви възможно в най-скоро време да си гушкате бебчетата вкъщи и да нямате повече никакви тревоги.

# 38
  • Мнения: 1 088
Здравейте, надникнах при вас от декемврийската тема с чуденки относно кърмене в първите дни още в болницата. Blue Heart Първо, честито на родилите мами, желая на цялото семейство прекрасни мигове със здраво, щастливо, обичащо детенце! Да имат незабравимо и щастливо детство!
Успех и кураж и на другите мами. Нека всичко размине по-бързо и скоро да си прегръщате здравички бебоци у дома! Heart

Понеже нямах представа колко би яло бебето, а и се притеснявах дали ще имам достатъчно количество без естествената бебешка стимулация си изградих следната стратегия - цедене по 20 мин на всяка гърда на всеки 3 часа. Като часовете ги броя от началото на цеденето. Вечер в повечето случаи си правех пауза от около 6 часа, защото не всяка нощ имах сили да ставам, още повече като нямаше гладно бебе. Започнах с по няколко капки на втория ден и малко по-малко количествата станаха доста добри. Стигала съм до 150 мл от гърда. На мен ми даваха да нося кърма в неонатологията, така че носех на бебето, а каквото оставаше го замразявах. Реално при мен се беше получила някаква малка форма на хиперлактация, абсолютно съзнателно, за да се презастраховам.
Като се прибрахме бебето засука и съм се цедила още само няколко пъти, защото гърдите ми ставаха на бучки, тъй като бебето ядеше много по-малко отколкото имах. Но за няколко дни всичко влезе в ритъм и скоро не съм ползвала помпата.

Ако мога да се включа с въпроси - предстои ми да мисля за събиране на багаж за болницата. Режимът, който описваш, го прави в болницата, нали? Носеше ли стерилизатор и шише? Щом са позволили даване на бебето, след всяка употреба ли се стерилизират частите на помпата? След нахранване как почистваше шишето - със стерилизатор или?
Извинявай за бомбардирането Grinning На етап съм да чета и да се образовам за кърменето, още имам доста неясноти. Особено откъм какво се случва в болницата с кърменето/помпа/отделяне на бебето. Благодаря!

# 39
  • Мнения: 596
Момичета, менструалните болки + болки в кръста са сигурен знак за скорошно раждане, така че стягайте багажите и стискаме палци всичко да мине добре 😊
Eleyn силно стиснати палци от нас за Зори! Всичко ще бъде наред, имай доверие на лекарите, вярвай че правят най-доброто за бебка и скоро ще е при теб 🍀
+1 за свещичките профенид за облекчаване на болките. Първо се дърпах и исках хапче, но акушерката ме убеди, че е по-добро и  освен това, както писа Ели, имат бонус ефект на леко разхлабване, което се оказа ценно за след рабдането.
Относно кърменето в болницата, аз реших в крайна сметка да не мъкна помпа, стерилизатор/ел.кана и контейнери. Първата нощ оставиха бебето в неонатологията за наблюдение, а аз направих 2,3 изцеждания на ръка като попивах с тампонче капчиците. На сутринта я взех в 10ч и спа като пън до 19ч, за това време сука само веднъж и то за много малко. Втората вечер се наложи да я задържат на система и пак не успях да я накърмя както пише по книгите, но този път ме домързя и да се цедя. След 2рата нощ вече бебето си е плътно с мен, но все още спи през повечето време и изобщо няма намерение да ми стимулира лактацията, както аз си мислех че трябва да се случи. Та в крайна сметка не съм се изцеждала редовно на всеки 2 3 часа и все пак кърма има достатъчно, защото бебето си заспива на гърдите ми съвсем спокойно и явно сито. Днес е 3ти ден и започвам да усещам втвърдяване и напрежение, ще слагам студените компреси и ще чакам заветното слизане на таз кърма. Надявам се и бебчето да стане по-активно следващите дни Simple Smile

# 40
  • Мнения: 233
Ако мога да се включа с въпроси - предстои ми да мисля за събиране на багаж за болницата. Режимът, който описваш, го прави в болницата, нали? Носеше ли стерилизатор и шише? Щом са позволили даване на бебето, след всяка употреба ли се стерилизират частите на помпата? След нахранване как почистваше шишето - със стерилизатор или?
Извинявай за бомбардирането Grinning На етап съм да чета и да се образовам за кърменето, още имам доста неясноти. Особено откъм какво се случва в болницата с кърменето/помпа/отделяне на бебето. Благодаря!

Няма за какво да се извиняваш, затова сме тук Simple Smile
Този режим на цедене го започнах в болницата и го продължих у дома, докато и бебето се прибра. Но не бих го препоръчала в ситуация, в която всичко е наред и бебето си е при майката. Няма никакъв смисъл да се цедиш толкова много, ако бебчето си суче.
Моят опит, както и този на приятелки в други болници, е, че изцедената кърма в болницата не се дава на бебетата. Аз не съм носила стерилизатор, както и шишета извън това на помпата. Ако бебето е при теб, може изобщо да не се наложи да цедиш, и без това излизат капчици само в началото. Опитът ми с първото дете, което си беше при мен от самото начало, е точно такъв - няма никаква нужда от помпа в първите дни.
Ако трябва да се стимулираш или да цедиш заради бучици, просто изхвърляш тези милилитри.
Ако поради някаква причина не можеш да кърмиш бебето, пак цедиш и хвърляш. Аз лично правих така в дните до изписването, защото нямаше как да осигуря подходяща среда за съхраняване на кърма. Дори да имаш стерилизатор с теб (защото се съмнявам акушерките да са готови да стерилизират помпата при тях на всеки 3 часа, а и на някои места не дават да се стерилизират външни неща) няма как да я замразиш, каквото е изискването на неонатологиите.
Иначе понеже не давах кърмата на бебето, в болницата просто измивах с гореща вода помпата след всяка употреба. После вече вкъщи я миех с бебешки препарат и я стерилизирах след всяка употреба, както и шишетата, които използвах.

# 41
  • Мнения: 1 088
Много благодаря, sarajj ! Много полезно да си го представи човек както приятно го разказваш. Сега остава да дочета Хедра. 😊

Леко преминаване през всичко, дами и бързо възстановяване!

# 42
  • Мнения: 286
Моите вчерашни менструални болки преминаха в контракции, в 18ч тръгнах към болницата и в 20:10 се роди Михаил, 3300/51см. Всичко се случи много бързо. В крайна сметка родих при друг д-р, но съм доволна. Единствено имаше проблем с плацентата и се наложи да ме приспят за 10мин и да я извадят. Сега сън не ме лови и чакам сутринта, за да си гушкам бебчо.

# 43
  • Мнения: 398
Моите вчерашни менструални болки преминаха в контракции, в 18ч тръгнах към болницата и в 20:10 се роди Михаил, 3300/51см. Всичко се случи много бързо. В крайна сметка родих при друг д-р, но съм доволна. Единствено имаше проблем с плацентата и се наложи да ме приспят за 10мин и да я извадят. Сега сън не ме лови и чакам сутринта, за да си гушкам бебчо.
Честит да е Михаил да сте живи и здрави и много , много щастие! Бързо възстановяване!🍀❤💐

# 44
  • Англия
  • Мнения: 10
Много благодаря за споделения опит! ❤️
Последно преди 10 дни бях на преглед с ултразвук и бебка я мериха 3200. Правя всичко без секса(не редовно),, че много некомфортно се чувствам, не мога да се насладя като хората... но утре пак ще пробваме. 🤣 Само лош опит чета за предизвикване и въобще не ми се иска, но след 3 дни вече ще е рисково да продължаваме да се носим, така че ще е по;добре за нея. Мен кучета ме яли, ще преживявам болката и това е..

 

Аз бях с термин 01.10 и все още си се носим с моята госпожица. Не иска да излиза и това е Hug Вече съм 41+3 🥵
Ивет, от сърце ти пожелавам да не се стига до там! Голямо ли е много бебето? Прави упражнения, много разходки, стълби, секс, яж ананас и фурми, дано да тръгне само да излезе преди сряда! При мен индукцията не мина добре, натъпкаха ме с какви ли не лекарства, нищо не беше естествено и така както исках и накрая завърши със секцио (което май в моя случай е по-добре че бебка се роди над 4кг). Не искам да те плаша, мисли положително, при всеки индукцията действа различно.Говори с лекарите и акушерките и изберете най-добрия за теб вариянт. Успех!

Благодаря за прекрасната тема, много момченца имаме! Аз още не мога да повярвам че вече съм мама и моето малко сладко същество е толкова прекрасно. Всичко ми е толкова нереално!Тези дни е доста неспокойна и много трудно я приспиваме, дано скоро да изградим някакъв режим. Мъжът ми много ми помага и даже той поема изцяло нощите, но след 2 дни се връща на работа и не знам как ще се оправям. Поне болките от секциото намаляват и се чувствам човек. Имам синини около разреза, коремът започна да спада, особено след кърмене, но май ще се появят стрии въпреки че продължавам да се мажа.
Леко раждане на останалите октомврийки!!!

Общи условия

Активация на акаунт