Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 30 159
  • 582
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 1 369
Mumuto0o, за кърмено бебе не е ненормално.
Съветвам да следиш общото състояние- ако мислиш, че се мъчи- тогава да взимаш мерки.
И вариантите са 2:
- свещички
- мелилакс клизмички

Моля ви, не пъхайте рандъм предмети от бита в дупетата на бебетата. Сапуни, мушкато, термометри.... 🙈
*ако ще се пъха нещо- нека са свещички или клизмички, които са специално за тази цел

# 541
  • Мнения: 23
Добро утро! Пак съм аз с близначките. Жива съм, макар и с поизхабени нерви. Двете са коренно различни на външен вид и като характер. Като се добави и това, че едната преседя в кувиоз, все едно гледам две бебета, случайно подбрани и комплектовани. Водихме ги на профилактичен ехографски преглед за ставите. Едричката е бомба, по-мъничката също е пушка, но има нужда от масаж с кремче, за да й се помогне да й се отпуснат крачката - някакси ги стяга. Лекарката ни препоръча профилактичен преглед на очите за дребничката, предвид че е била в кувиоз. Това, тя го каза като приятелски съвет от своята практика. Въпросът ми към майчетата, които вече имат поотраснало първо дете, правили ли са такъв преглед и в кой месец.

# 542
  • Мнения: 1 111
А даваш ли нещо за колики, да не би то да запича?

Момичета, много ми е притеснено. Моето бебче вчера за 24 часа имаше само едно ако. На 17 дена, изцяло на кърма. Имам чувството, че се мъчи, но не успява. Според мен коремчето и е твърдо, пробвах с масаж и нищо. Мисля, че и стига кърмата, меря я всеки ден и наддава. На някой случвала ли се е?

# 543
  • Мнения: 83
M_Oliviya, досега не бях, вчера за пръв път дадох една капка Лефакс. Ако не се изака днес до 13ч. ще станат 24 часа без изхождане. Много съм се притеснила, само ми се плаче. Преди малко и повърна доста обилно.

# 544
  • Мнения: 578
Правете масаж та корема в посока часовниковата стрелка и свивайте крачета към корема. Ако се мъче много купете една клезма мелилакс или свищичка, както са ви посъветвали. Но ако не се напъва не правете нищо. Вероятно усвоява много добре кърмата. Кърмените бебета могат да акат доста рядко. Мисля, че зависи и от това родителите дали са редовни на онова място. Но може и да не е така. Важното е да има доста напишкани пелени.
Другия вариант е вие да ядете сини сливи, круши или някакви разхлабващи храни и да кърмите. Може и да помогне на бебето да се изхожда. Аз давах Лефакс по една пръска 2-3 на ден, но моята бебка не се е запичала от него. Но пък връщане доста кърма.

# 545
  • Мнения: 1 428
Нашата педиатърка,каза,че до 3 дни няма проблем да не се изака,иначе ное също се бяхме позапекли,обърнах го по корем поседя после масаж на корема и се изходи доста.
Мами някоя от вас има ли проблем с лакомо дете,дави се от лакомия а сме с S на нук

# 546
  • Мнения: 145
M_Oliviya, досега не бях, вчера за пръв път дадох една капка Лефакс. Ако не се изака днес до 13ч. ще станат 24 часа без изхождане. Много съм се притеснила, само ми се плаче. Преди малко и повърна доста обилно.

И моето бебе ака 1, най-много 2 пъти на ден, но Ен му е дискомфортно, вечер има повече газове, през деня спи все едно е нощ, иначе трудно ходи тоалетна, аз го усещам, като почне да се напъва и го държа под наклон, примерно легнал по гръб на гръдния ми кош или на краката ми и му свивам краченцата, не е неспокоен или да изглежда като нещо да му има, другите ми деца ходеха почти след всяко ядене Simple Smile

# 547
  • София
  • Мнения: 1 369
M_Oliviya, досега не бях, вчера за пръв път дадох една капка Лефакс. Ако не се изака днес до 13ч. ще станат 24 часа без изхождане. Много съм се притеснила, само ми се плаче. Преди малко и повърна доста обилно.
24ч нищо не са, спокойно.
Кърмата наистина се усвоява по друг начин.
Ако влезеш да четеш, ще видиш и мнения за по 7-10 дена (това вече ми се струва дълъг период).

И пак казвам- ако детето е спокойно- тотално не го мисли.
Ако не е- масажчета, може и "каране на колело"- също натиска коремчето и помага, клизма/свещичка... Варианти има. 😊

А попитай педиатъра и за пробиотик ако толкова се притесняваш.
(Каката беше на 3-4мес като спря да ака редовно. Правеше по 2-3-4 дена пауза. Започнах Омнибиотик панда и супер бързо влезе в час. Даже отиде в другата крайност за 2-3 дена.)

# 548
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 299
Напоследък главата ме боли, вие ми се свят, за капак съм с хрема и децата също. Тази нощ, когато станах за 5ти път вече се разплаках. През деня съм супер изморена и нямам желание за нищо. Само викам по-големия. Той постоянно мрънка и реве за нещо. Бебето е не спокойно вечер. Искам да спяяяяя😩
И това е лесния период. После ще става по-трудно.

Периода с новородено е най-лесен особено, ако си с едно дете👍

# 549
  • Мнения: 1 111
Според мен този Лефакс може да е причината. На дъщеря ми давах Инфакол и така се беше запекла, че хем от колики я болеше, хем от запек. Повече добавка със симетикон не съм давала на децата.
Иначе на теория акането се разрежда след 40-я ден, но пък всяко дете е различно и има различни нужди от храна. Ако наддава и изглежда добре аз нямаше да се притеснявам Simple Smile

# 550
  • Мнения: 404
Здравейте момичета. Малко да сменя темата.  Моята бебка е родена с цезарово. Първите няколко нощи спеше непробудно. После се появи запушения нос и вече сиг 10 дни е така. По - скоро нощи. Само нощем й се запушва и не може да спи. Пръскам разтвор бода и сол, и едни капки за новородени но не помага. Ако е навън, също спи непробудно. Не знам какво да правя. Мислех че се разболява, защото точно като се роди всички бяхме болни, но освен носа всичко др е ОК.

Дали ни било възможно да се чисти още? Или да е секрет заради цезаровото? Има ли друго бебче в групата, Като моето? Моля за съвет, вече мн ми е кофти като не спи, а и всички вкъщи имаме нужда от малко сън.

По отношение на коликите, с каката пробвах Няколко и единствено беше спокойна с Колийф.

# 551
  • Мнения: 1 038
Момичета, много ми е притеснено. Моето бебче вчера за 24 часа имаше само едно ако. На 17 дена, изцяло на кърма. Имам чувството, че се мъчи, но не успява. Според мен коремчето и е твърдо, пробвах с масаж и нищо. Мисля, че и стига кърмата, меря я всеки ден и наддава. На някой случвала ли се е?

Омнибиотик Панда при нас оправи проблема с акането.Скъп е,но аз го давам през ден,защото действа веднага и действието ни държи 2 дни

# 552
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Аз редувам Лефакс с Колиеф.Свива се,но много малко.Ей сега бе повечко изнервен,ама щото седя буден от 8:20 до 11:30.Играхме си и слушахме музика,ама май му идва повече толкова дълъг период на будуване и накрая почва да плаче.Поне предните две нощи само по веднъж ме буди около 4 за хранене и после до към 8 спахме.
За акането е през ден.Ама май при децата на АМ е тъй.
И моят е лакомия,но не се дави и не връща мляко,защото му вадя шишето от устата и така го позабавям.

# 553
  • Мнения: 578
Здравейте момичета. Малко да сменя темата.  Моята бебка е родена с цезарово. Първите няколко нощи спеше непробудно. После се появи запушения нос и вече сиг 10 дни е така. По - скоро нощи. Само нощем й се запушва и не може да спи. Пръскам разтвор бода и сол, и едни капки за новородени но не помага. Ако е навън, също спи непробудно. Не знам какво да правя. Мислех че се разболява, защото точно като се роди всички бяхме болни, но освен носа всичко др е ОК.

Дали ни било възможно да се чисти още? Или да е секрет заради цезаровото? Има ли друго бебче в групата, Като моето? Моля за съвет, вече мн ми е кофти като не спи, а и всички вкъщи имаме нужда от малко сън.

По отношение на коликите, с каката пробвах Няколко и единствено беше спокойна с Колийф.
Да не би да е много сух въздуха у вас? Купете си хигрометър, за да разберете. Има такива с часовник. И в Лидл пускат от време на време. Може и да е много влажно. При всеки случай е добре влагата да е 40-60 %. При нас е много сухо зимата заради парното и си купихме овлажнител още с баткото, защото му се запушваше носа. Върши работа и от тогава всяка зима го ползваме.

# 554
  • Мнения: 83
Благодаря ви много, момичета. Говорих с педиатър, каза да увелича кърменията, да следя наддаването на седмична база да е над 170-200 гр. (за последната седмица е 230 гр.), да давам и двете гърди, да правя масажче. Силно се моля да успее да се изходи. За напъването не мога да преценя, сякаш като спи се мъчи, но дали да се изака или нещо друго..

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт