Чакаме с трепет и вълнение всяко ново ОКТОМВРИйско попълнение - Тема 17

  • 30 183
  • 582
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Момичета, може ли да ми кажете каква точно козметика е нужна за бебето? За сега имаме лосион за тяло на А дерма и измивен шампоан за тяло, лице и коса на Биодерма, както и крем против подсичане. В случая обаче олио ли е по-добре за тялото или лосион? Нещо за мазане на лицето нужно ли е? С нормална кожа е.

# 526
  • Мнения: 1 428
Супер доволна съм от олиото на Мустела с авокадо,малкия остава пухкав доста дълго,иначе за лице чистя го с мицеларна вода на биодерма и пак го мажа с олиото

# 527
  • Мнения: 758
Точно същите неща ползвам и аз за второ дете вече. Лосион на адерма, измивно на биодерма (с което мия на 3-4 дни, не всеки ден), за дупе - бепантен. Олио не ми е нужно. Първите няколко дни ползвах и спирт за пъпа. Мокри кърпи на водна основа и това е.
Сега за зимата ще мажа бузите с колд крема на биодерма, от първото си дете съм доволна, че иначе изпръхват бузките и леко загрубяват, ако не мажа преди излизане в студа. Но не сега, а да кажем като стане 5 градуса и надолу.

# 528
  • Мнения: 452
Момичета на мен май не ми стига кърмата и това си е.  Доста често го храня от гърда , тя омеква страшно, и тоъ продължава да иска още , давам му 80 мл и си ги изяжда и тях и тогава се успокоява. Снощи напремир го кърмих много време и накрая му дадох 100мл еми изяде си ги . На 12 дни е, възможно ли е бавно да ми слиза кърмата? Или нещо не правя като хората  не знам . Храня си добре , пия чайове за кърма ,пия вода ...

# 529
  • Варна
  • Мнения: 633
Момичета на мен май не ми стига кърмата и това си е.  Доста често го храня от гърда , тя омеква страшно, и тоъ продължава да иска още , давам му 80 мл и си ги изяжда и тях и тогава се успокоява. Снощи напремир го кърмих много време и накрая му дадох 100мл еми изяде си ги . На 12 дни е, възможно ли е бавно да ми слиза кърмата? Или нещо не правя като хората  не знам . Храня си добре , пия чайове за кърма ,пия вода ...
Спри да даваш допълнително мляко, там е проблема според мен

# 530
  • Мнения: 758
Виала, пишете в твмата за бъези въпроси свързани с кърменето. Там опишете, колко често слагате бебето за денонощие, колко дохранвате и т.н. и ще Ви помогнат.

Основни насоки все пак са:
не спазвайте режим.
старайте се да имате минимум 10-12 кърменета за денонощие.
предлагайте на всяко кърмене и двете гърди.
не ограничавайте времето на кърмене.
не предлагайте допълнително АМ.
задължително кърмете интензивно в интервала 4 до 8 сутрин.

Също, проверете дали хубаво засуква бебето. Вижте инфо в интернет, как трябва да засуква.

Не се отказвайте, ако искате да кърмите, ще стане! Успех Simple Smile

# 531
  • Мнения: 241
Момичета, пак съм аз😁 Извинявайте, че сменям темата, но не мога да си намеря място.
Днес ми е термина, от 3.30 сутринта съм с леки менструални болки в корема и кръста, но не са регулярни и са напълно търпими.От тогава съм и с кафеникаво течение,което доста ме стресна, но се оказа, че е прословутата тапа. Към 15 отидохме на преглед по настояване на ММ, аз не исках понеже контракциите не са толкова болезнени или чести.
Имам 1,5 см разкритие. Доктора не беше впечатлен, но аз много му се зарадвах, преди 2 дни нямах никакво и шийката беше твърда.
Тоновете са ок и ме пусна да си чакам вкъщи, беше ме страх да не бърза със системите.
Ии сега с ММ чакаме, явно нашето бебе ще ни мъчи докрай 😁
Стискайте палци 😊 Многоо се надявам да се случат нещата скоро.

# 532
  • София
  • Мнения: 1 369
sss2611, успееех! 🤞🥰
Чакаме да се похвалиш с едно хелоуинче. 😃

# 533
  • Мнения: 119
sss2611, успех! Flowers Cherry Blossom

# 534
  • София
  • Мнения: 4 718
На мен вчера ми беше термина и още нищо, освен леки стягания без болки

# 535
  • Мнения: 398
Честит да е Александър живи и зд.ави бъдете и бързо възстановяване на мама !🍀💐❤
Относно коментарите на свеки и разни такива екземпляри няма смисъл да се влагат нерви и т.н те проста са странични дразнители .
За козметика ние ползваме на Биодерма .
За сега таткота си е при нас и повага но от вторник ще съм сама вече с децата за сега е голяла любов ше видим за напред как ще е . 😊

# 536
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Душички мили! 🥰
Сега баткото ти се струва мнооого голям, нали?
Допреди бебето все казвах на моето момиче, че има мънички крачета, мънички ръчички, а сега тя казва това на бебчо. И ми изглежда тооолкова пораснала. След месец става на 3, а сякаш довчера тя беше малкото бебе, което беше постоянно залепено за мама.

# 537
  • Мнения: 398
Душички мили! 🥰
Сега баткото ти се струва мнооого голям, нали?
Допреди бебето все казвах на моето момиче, че има мънички крачета, мънички ръчички, а сега тя казва това на бебчо. И ми изглежда тооолкова пораснала. След месец става на 3, а сякаш довчера тя беше малкото бебе, което беше постоянно залепено за мама.
Да ограмен е спрямо нея , а до преди да родя беше на мама малкото момче , а сега осъзнах че вече е порастнал 😍

# 538
  • Мнения: 83
Момичета, много ми е притеснено. Моето бебче вчера за 24 часа имаше само едно ако. На 17 дена, изцяло на кърма. Имам чувството, че се мъчи, но не успява. Според мен коремчето и е твърдо, пробвах с масаж и нищо. Мисля, че и стига кърмата, меря я всеки ден и наддава. На някой случвала ли се е?

# 539
  • Мнения: 82
Момичета, много ми е притеснено. Моето бебче вчера за 24 часа имаше само едно ако. На 17 дена, изцяло на кърма. Имам чувството, че се мъчи, но не успява. Според мен коремчето и е твърдо, пробвах с масаж и нищо. Мисля, че и стига кърмата, меря я всеки ден и наддава. На някой случвала ли се е?
Здравей, случвало ми се е с първото ми дете, и тогава правих масаж и сапунче(малко пърченце , потопено в топла вода и леко го вкарвам в дупенцето няколко пъти, съвсем нежно и безопасно) имаше ефект и тя беше само на кърма) . Неприятно е, но се случва, понякога го определят, че тялото и абсорбира цялата кърма и затова не се изхождат...дали е така незнам. Или глицеринова свещица, но мен ме беше страх и не пробвах дори. Успех и спокойно, ще се нормализират нещата.

Общи условия

Активация на акаунт