Сто и първа есенна плетаческа тема

  • 40 472
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 450
Извращенията в плетивата хич не ме радват, нито са ми смешни.

Аз се пристрастих към полските прежди, страхотно качество демонстрират, на разумни за тук цени. Последната ми поръчка дойде, вече мисля следващата, а запаси имам доста. Не е добре това.

# 46
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
беше за забавление.
красотата, както и смешката, са в очите на гледащия. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 4 255
За мен това не са извращения, а по-скоро друг погледа върху приложенията на плетивото.
Гледах едно филмче на немски за един плетач, е страшне е, мъж, плете много нестадартно, че даже отворил и магазин за прежда в Амстердам, много предприемчив.
Ех, да имаше и тука тази полска прежда, да си я поръчваме Simple Smile.

# 48
  • Мнения: 6 450
Полската прежда  и тук я няма, поръчвам онлайн, доставка и до Бг пробвах, безпроблемно. Писала съм.
kokonki.pl


Добри, консерва съм, не споря.

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 19:17 от Mößbauer-Effekt

# 49
  • Мнения: 47 988
Мен ме радват подобни "смешки", доколкото това са актуални снимки на Момоа, Майли Сайръс и Монескин, защото популяризират плетивата и те не са вече бабешко занимание. Мога да постна и много модели чанти на известни марки за стотици евро. Показвах ви жилетката на Хари Стайлс, Ами хиляди баби я плетоха Simple Smile
Радвам се и на идеи за преобразяване на бабешко Мильо. Правят картини и други неща за декорация. Изобщо, радват ме Simple Smile
Темата не е само за професионалисти

# 50
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
мос, не си консерва, просто в този момент, точно това не ти се е видяло смешно. не е болка за умирачка.

а тези прежди какви са като състав и производител? защото много ми приличат на сладкарничката на плета.бг.

# 51
  • Мнения: 6 450
Аз поръчах памук и памук с акрил, такива ми трябват. Made in Polska. Но в сайта им има различни неща като цвят, състав, метраж и дебелина. Може да се  и направи собствена цветова комбинация с метраж по желание от някои видове.

Хепи, в темата не знам да има професионалисти.

Попаднах на интересен модел топ на кука, лесен и безплатен:
https://hobbii.de/kaleidoscope-top?store_id=5&utm_medium=soc … 935An_-1tC7C_p-d8

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 08:55 от Mößbauer-Effekt

# 52
  • Мнения: 133
Майсторици, може ли да ви помоля за съвет - искам да си изплета шапка от този мохер  ето такъв вид
Скрит текст:
, колко прежда според вас ще ми е нужна само за шапката, на какъв номер игли , и на двоен конец, нали? И също плетката на шапката е една лицева, една жартиерна бримка, нали? Плела съм цели пуловери в тийн годините си с помощта на майка ми, но преди 30 години, надявам се да се оправя с шапката чрез ютюб.

Chrissy, може да откриеш как се плетат подобни шапки, като тези за, които питаш, на канала в скрития текст.

# 53
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
100g./100м трябват 2 гранчета,малко след 39 мин. твоето е по-тънко - 100г.-200м, но пък искаш да плетеш в два ката.
https://www.youtube.com/watch?v=mNV4KRRAYGo

а тук с обяснения - съвсем в края казва "почти две гранки"
https://www.youtube.com/watch?v=_J4-0Xt9HDk

# 54
  • Мнения: 448
Майсторици, може ли да ви помоля за съвет - искам да си изплета шапка от този мохер   ето такъв вид
Скрит текст:
, колко прежда според вас ще ми е нужна само за шапката, на какъв номер игли , и на двоен конец, нали? И също плетката на шапката е една лицева, една жартиерна бримка, нали? Плела съм цели пуловери в тийн годините си с помощта на майка ми, но преди 30 години, надявам се да се оправя с шапката чрез ютюб.

Chrissy, може да откриеш как се плетат подобни шапки, като тези за, които питаш, на канала в скрития текст.
Мохер който използва «Lana модное вязание» - 240м/100гр: при вас 200м/100 гр, тоест вашия по-дебел, значи ще е малко повече разход. Шапка плетена с ластик 1х1, на 2 ката. И тя пиши колко прежда - на всичко, горния ред в скоби пиши по отделно)  



Ето моята нова шапка. Плетох сама, но при същата Lana има как се плете. Ангора+мерино. Над 150 гр, игли 5мм

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 08:37 от anji75

# 55
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
анджи, като ти видя творенията и всичко ми се иска.
не писах нищо за палтото, но и то ми хареса много. особено с тези джобчета... Simple Smile

# 56
  • Мнения: 133
st Dobri,
Anji,
Много, много благодаря и на двете за времето, което ми отделихте, за линковете, и за подробните обяснения! Малко се страхувам да не пропусна нещо и да не ми стигне преждата, сега ще си поръчам спокойно. Дано стане приемливо и да се похваля при вас.

Анджи, много е красива бялата шапка. Този тип шапки, ушанки, много ми харесват.



# 57
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Не мога да си представя, че може да бъде направено по-прецизно плетиво. Ти си магьосница , Анджи!

# 58
  • Мнения: 6 450
И голям естет е Анджи, освен майстор.

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 15:36 от Mößbauer-Effekt

# 59
  • София
  • Мнения: 692
Здравейте!
Приемате ли в темата нови дами? Simple Smile
От доста време се чудя към кой да се обърна за помощ по една моя нова "зарибявка" и ето, че днес случайно попаднах на тази тема Relaxed
Да си призная попрехвърлих някоя и друга страница и като видях какви неща сте сътворили... чудо, чудо! Определено ще се върна и по-назад да поразгледам и да си добавя още интересни нещица в списъка Heartpulse
Аз нямам много опит, но пък имам огромно желание! Като малка съм плела с баба на една кука каренца/миленца (не знам как е правилно), а сега единствените неща, които направих докато бях по майчинство, бяха няколко плетени играчки (ще се опитам да покажа няколко снимки).
Но сега имам огромното желание да си направя една раница. Просто съм влюбена в модела Heart Eyes Ще съм много благодарна ако някой е правил нещо такова и може да ме насочи към схема (ще е чудесно ако има клипче от сорта "step by step") и магазин за закупуване на материали... Relieved

http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=arx1635161806f.JPG - това са играчките, които съм правила
http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=bfi1635161687d.JPG - а това е модел на раничката, която много искам да си направя, както и материали, които намерих в Али експрес. Предполагам, че и тук ще има подобни материали, просто не знам къде да търся...

Предварително Ви благодаря! Simple Smile

П.С. Извинете, но не успях по друг начин да кача снимките...

Общи условия

Активация на акаунт