Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа ... през октомври

  • 83 491
  • 2 723
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 311
Ако съм вкъщи,но нямам време-фасул си къкри по цял ден, тенджера варени картофи, понякога ги заливам със запържено масло с червен пипер,друг път кой както си иска, остатъка на другия ден префасонирам на нещо друго;гювече с домати и сирена/квотимавхладилника,в микровълновата за 7-8 минути;скара; пържени картофи,и всичко що е с картофи 🤤
Бърд,малките разфасовки настъргана моцарела от Лидл са хубави,по 200гр май бяха 🤔

# 466
  • Мнения: 4 893
Ренко,как ги ядете тези картофи? Единствено на салата мога да ги ям,варени.От една принудителна диета,пък хептен да не се сетя за тях.Боб,няма да казвам,че обичам.Laughing

# 467
  • Мнения: 14 811
Аз сложих мусаката да се пече. Баси уморих се днеска.
Дребната подкашля! 😱
Бързи неща са ни на скарата,ако са размразени. Наденица с лук и домати на тигана. Картофи като Ренко. 😁 А малката наглост одеве ми вика-може ли за мен пържени картофи,че аз мусака няма да ям?! 🙄🤷🏻♀ Отрязах я.

# 468
  • sf
  • Мнения: 10 194
Какво сервирате когато нямате време за готвене?
Каквото е сготвила близката кръчма..😁

# 469
  • Мнения: 13 006
Кюфтета и наденички за 8 Мин в еърфрая, докат им нарежа салата са готови. Това е най за бързо.
Лаваш им правя с яйце, шунка и кашквал - начи яйце на око, шунка на листчета и там гауда, кашквал квото имам, листо маруля и навивам.
Лаваша затоплям леко с масло на тигана.
Домати, чушки, дробя квото имам. Това също ми е макс 10 Мин. Аз съм много бърза КУто Шива съм😀😅 Слвд мен мазало, но сепак съм главен готвач, има си помощник кухня😅😂
Готвя и сядам с Жаки са уча, да изпитвам, да свири, да пее, вечер от 18 до 20-20.30 е лудница.
Ядат и бащата оправя маса и потопа след мен.
Не може да готви, но ми помага в заготовките.
Сега е изчистил 4 тарелки воденички. Сутринта щв ги сваря в херметика, половината с масло за вечеря, другата половина на супа или с ориз за другия ден, Жаки ще каже какво иска.
Те сега вечеряха агнешки котлети и салата, аз яйца. Е, ся седнах🤪🍷🍷🍷

# 470
  • Мнения: 6 717
Картофи обичам всякак. Но в последно време фаворит ми е картофена салата. Картофите обелвам, нарязвам и сварявам на пара, топли ги овкусявам и заливам със зехтин и оцет, отгоре червен лук и магданоз. Само това мога да вечерям.

# 471
  • Мнения: 7 306
Да, Ренко, често купувам лидълската моцарела.
Картофи всякак мога да ям - печени, пържени, варени, на пюре. Едно време баба ми печеше в специална тенджера с реотани, мажехме ги още топли с масълче, поръсвахме със сол и чубрица, ммм.
Ще накисна сега бобец за утре, Крот е виновна Simple Smile

# 472
  • Мнения: 4 893
Малии,Жаклино! Воденички с бира в гювеча,на бавно.С ориз! Не те трая,жено!

# 473
  • Мнения: 13 006
Обожавам картофи във всякакъв вид, но не ям:(
Слата варени картофи с много червен лук… Малииии! Предпочитам пред всяка пАржола…

Госпожата по солфеж иска да намеря някъв учебник от 87 година… не го намирам и се нервирам. Дала домашни от него?!! Алоуууу ми той  амен ми е набор?! Ще звъня утре в една антикварна да видим.

Кроталче, много обичаме воденички в малсо 😍🥰
Ся Жаки искала с хрупкав лук?! Как да го направя хрупкав? Като за рамстек? Идеи? Лук имаме, но ММ го прави на конфитюр, ние обичаме на месо много, но малката иска хрупкав😅

# 474
  • Мнения: 6 311
Ренко,как ги ядете тези картофи? Единствено на салата мога да ги ям,варени.
И аз не съм им фен,но заради другите се прежалвам.За себе си ги правя на салата,с кисели краставички ,маслини, кашкавал, царевица...А ако имам време ги нарязвам и мятам във фурната с много масло,да станат като пържени 😋.На финала копър, чесън на гранули и кашкавал.И таратор, много 🤤

# 475
  • Мнения: 4 893
И майонеза.И рИкия.Така мога да ги ям.Laughing
Останах с впечатление,че само така ги хапват,за това попитах.

# 476
  • Мнения: 6 311
Мъжете да,със сирене, шарена сол и салата.
Не обичам майонеза.Ракия тоже 😂

# 477
  • Мнения: 4 893
Пхуух...не знаеш,кво губиш! Smiley
При мръвкарите у дома,така никой няма да яде.Печени,пържени,на манджа,да.Ама така.Всъщност и никога не съм пробвала де,може пък и да ядат.Хм...

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 40 839
Гювечета също ми е бързо, че яйца моя принц не ще много-много. Кренвирши не щат..нявгаж взимам едни тънки, лидълски, стават.

Жаки, от де читави воденички? Преди имаше хубави в Лидл, ма ги спряха.
Малката нямат ли занималня?

Аз тая вечер не ям и даже ходих на танци. Изтраях бе Stuck Out Tongue Winking Eye  мислих, че няма да мога, ма на..че и ново хоро фанах Wink
Тряя суша гривата Confused

# 479
  • Мнения: 10 909
Жаки, за да стане хрупкав трябва да му сложиш нещо, брашно, касава, каквото имаш под ръка. Иначе няма как, уви.

Чудя се от одеве какво бързо правим у дома, ама май са наденици или кюфтета. Или ако имам буркани с телешко, с ориз под налягане. Ама си го ядем само двамата с ММ основно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт