Автустинчета 2🍁2🍁 тема 13

  • 16 651
  • 683
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 819
И Ния правеше 3 пъти по 4 часа будуване и започна да спи неспокойно нощем. Но и сега и спи неспокойно.

# 31
  • Мнения: X
И един път да спи, пак си спи неспокойно и много се върти.
Иска си две дремки, иначе прави над 6 часа будуване.

# 32
  • Мнения: 7 898
Моя спи неспокойно когато е спал само веднъж и го сложа да спи в 8. Откакто сме в бг си смени режима и помен не остана от ранното лягане, но явно на него така му е по- добре и вечер спи по- спокойно.
Все още заспива много бързо и за двете дрямки и днес едвам успях да го прибера, иначе щеше да заспи в количката. Избягвам да го оставям да спи в количката защото така ще спи 30 Мин а в леглото спи 1.5-2 часа.

# 33
  • София
  • Мнения: 595
Ние сме с една дрямка, но само защото става сутрин много късно и няма време да спи два пъти. Явно се е метнал на мен - поспаланко. Спи до 10-10:30ч. и после гледам към 14:00 да го сложа да спи. Имахме няколко доста неспокойни нощи - буди се и стои буден по 1-2 часа. Не плаче, но се върти много. Аз много страдам от това нощно будуване, защото той много ме щипе и също така ми премята жилите по ръцете. Ужасно е! Явно така се успокоява. Ако не издържа целият този терор и му направя забележка, заспиването се отдалечава още повече. Другото, което прави е да ми пипа миглите и веждите. Това от мен го е наследил. Аз и до ден днешен като се замисля за нещо започвам да си роша веждите Satisfied Това не е толко гадно, но има моменти, в които като си сложи ръката на лицето ми ми запушва носа и не мога да дишам. Третото, с което ме тормози, когато не спи е да ми пипа косата. Не ме скубе, хваща някой кичур и просто го прокарва през ръката си от началото до края и накрая кичура пада на лицето ми и започва да ме гъделичка... Та след тези няколко неспокойни нощи реших да пресметна колко е будувал през деня... ами малко беше. Започнах да следя сумарно времето за будуване и се оправихме. Спи си по-спокойно. Премахнах дундуркането за заспиване и сега само лежим на леглото и се гушкаме, което е много голямо облекчение, предвид теглото му. Единственият ми проблем е, че спи при нас. Ако е в кошарата се буди по 82342352 пъти. Осъзнавам, че проблемът е в това, че го приспивам по този начин, но засега не намирам достатъчна мотивация да го променя.

# 34
  • Мнения: 472

Да се похваля правим вече по 10тина крачки. 🦶🦶 Клатушка се като пате и като залитне пада на дупето. Но и е забавно. 😁 / питката е мое изпълнение/

# 35
  • Мнения: 241
Jamily,  малката е със същия режим - става късно и спи по веднъж на ден по 1.5-2 часа. Заспива към 14-14.30 ч., вечер заспива към 23 ч.  Режимът й ни харесва, защото уикендите си спим до 10 всички.
По същия начин се приспиваме, гушнати на леглото, пипа ми веждите и миглите, натиска ми носа, после ми хваща някой пръст и чоплейки го, се унася.
Тя не спи при нас, само се приспиваме заедно. После я прехвърлям в кошарата и откарва до сутринта. Някой път ставам, защото си търси бибата и не може да си я намери.
Опитай с прехвърляне, първите 5-6 вечери ще е неспокоен, после ще започне да свиква (при нас беше така).
Rrr3, не си честна! Само снимка не е никак достатъчна! Питката ти изглежда страхотно, вероятно е много вкусна! Моля те за рецептата...... И да кажеш после какво е станало на прощъпулника Hug

# 36
  • Мнения: 2 379
Напоследък всички заспиват трудно у нас, онази вечер душата ми спи ,баткото не може да заспи ..тъкмо се унеса, малката мрън, пак да заспя , котката ще мине през мен, заспивам един комар ми бръмчи в ухото, точно си мислех, че вече няма какво да стане и баткото пак нещо да каже, вода да пии, да ми каже колко ми в красиво челото хахаа.....и по едно време гледам 02:30 минава...а сутринта баткото е на градина.....
Бухта пак я прихваща нещо, зърната ме болят от сукане.
Пак съм на маратон по задачи и ангажименти. Надявам се следващата  седмицата да ми е по-спокойно, че отметнах много неща. Дано и Бухта е малко по- спокойна.

# 37
  • Мнения: 472
За питката използвах 2 яйца, 250мл. прясно мляко /вътре мая с щипка захар/ около 500гр брашно. След като постоя омесеното тесто и се удвои,  разточих 5 кори. Слагах ги една върху друга и между тях масло и сирене. После ги разрязахна 🔺️и завих като кроасани. Оставих си малко тесто и оформих крачета и разни фигурки ей така за разнообразие 😁Не мога да кажа дали беше вкусна, не остана да я опитам, което май означава, че е станала точно такава.

Малката си взе протмоне с пари. Но незнам как да го тълкувам, че го отвори и започна да раздава банкноти 🤪😂 Протмонето не беше моето, за да я привлича. Обаче тя упорита протмонета иска. Дори истински апарат за кръвно и бяхме сложили, бъркалки, елка, книжки, играчки, детски телефон....попипа с пръстчето играчка пияно и аз щастлива ....браво мами взимаме ли го пианото, ще свирим с малките пръстчета и в този момент грабна протмонето и потегли за раздава.....едно е ясно широко скроена душа ще е 😂.
Сега обаче гледам да е все до мен, че се изправя потегля и си залита и ме е страх да се отряска в някой шкаф 🤷‍♀️ Мен ме е страх, нея не 😂😂😂

# 38
  • София
  • Мнения: 595
ssd_, аз точно така правя - заспива, изчаквам малко и го местя в кошарата. Максимум след 30 мин. започва буденето. Вечерите, в които минаваме само с 1-2 будения се броят на пръсти. Когато и ние си легнем и той разбере, че сме си легнали, вече край - няма спане в кошарата. Човекът знае, че може да се гушкаме и ако настоявам да остане там започва да се изпъва като струна и да плаче. Нали не живеем сами и на мен все ми е неудобно да не пречи. Учудваш ме с това, че се приспивате като нас, но при вас местенето работи. Така се чувствам още по-прецакана Satisfied
Rrr3, чудесна питка!

# 39
  • Мнения: 241
Rrr3, благодаря! Браво на детето - може пък да управлява парични потоци един ден! Ще ги разпределя!
Jamily, аз да се опитам да ти помогна, та.....сдухах повече нещата. Не знам какво да ти кажа, освен да проявиш мега упоритост, ама от тая почти безсмислената, пък току-виж.....стане нещо. Щото така и в отделна стая ще е трудно да го отделите (не че планирам да е скоро). Може като почне да разбира да му обясниш. Чувала съм примери с 2 годишни деца примерно, на които като им обяснили, че не могат да сучат, се отбивали.

# 40
  • Мнения: 2 379
При баткото на 1г и 6м така стана, казах му че пия лекарства и е вредно за него да суче, че не мога да му дам вече мляко от гърдите. Драма  нямаше, една вечер мрънка и тъжа, на следващия ден беше забравил и му напомних и това беше.(голям късмет).Но това беше с подготовка говорене примерно 1-2 седмици  преди това ,че все пак ще се случи. Нямаше как да осмисли всичко, но си личеше ,че ме е разбрал. Но за други неща на по-голяма възраст нямах този с успех с други неща. Детето трябва да е готово, родителите също, търпение, спокойствие , разбирателство, постоянство....
Бухта спи леко, спи кратко, лесно се буди,то само да си помисля,че ми се ходи до тоалетна се буди, а ако реша да стана....хахах Почва да шава и да се върти дори ако си поема по-дълбоко въздух. А точно в този период имат криза на страха от изоставяне.( Има различни статии) Има нещо, което действа добре на психиката на родителя: Ако не можеш да се справиш с даден " проблем" потърси логично обяснение и причина за това, осъзнай че не си единствен с подобен проблем, намери плюсовете на ситуацията.....

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 921
И нашата мрънка много докато спи напоследък. По едно време постоянно търсеше вода и мляко, а сега просто мрънка насън и след това спира сама, но е достатъчно да ме събуди. И това ще мине, всичко е до периоди при тях.
Поне си заспива в кошарата и си стои там цяла нощ. Нищо, че редовно се върти така, че главата и се оказва на мястото на краката 😂

# 42
  • Мнения: 854
При моето момиченце в момента е много силно изразен този период на separation anxiety. През 2 мин. идва и ме хваща за ръката, подава ръчички да я гушна, дори навън ме търси с поглед постоянно, в количката се обръща да види дали аз я бутам и пак иска да се държим за ръце. Така е от 2 - 3 седмици. Тази нощ нещо проплака и я извадих от леглото й, гушнах я, а тя започна да ме милва по лицето и да ме притиска силно.
Гледам по - малко да се изнервям от периодите й, защото като се сетя колко трудни дни и нощи сме имали, а сега всичко е в миналото, си давам сметка, че всичко е преходно и не си заслужава нервите.

# 43
  • Мнения: X
Моята в момента не е в този sep. anxiety period.
Но снощи умря от страх, когато отидохме да спим в бащината ми къща.
Боеше се да легне на леглото и искаше да спи върху мен, едвам успях да я насиля. Дано не съм й нанесла вреди, аз я слагах до мен и я гушках и кърмих.. Тегаво взе да става да спим на чужди места.
Днес падна по лице, но се подпря.. размина се с прехапване на горната устна. Зъбите й пречат, 2- път си пуска кръв с тях.
Вманиачила се е да гледа клипове, качва се при тати и почва да си проси.
Много ми е мило, като вика ам- см и пап в случай на огладняване.

# 44
  • Мнения: 472
Момичета в синсей са пуснали хубави апрески за деца по 20лв. Бяха изчерпани и сега като видях, че има номерация веднага поръчах. Може и да няма сняг но за някоя локва в студеното ще се изпробват.

Общи условия

Активация на акаунт